• Wycieczka rowerowa

• 18.04.2024 r. w ramach Klubu Rodzica odbyła się wycieczka rowerowa do nowo otwartej tężni na terenie Ośrodka Rekreacyjnego w Kamieniu. Pogoda tym razem dosyć wymagająca, może następnym razem będzie trochę cieplej🙂

• Pierwszy Turniej Rummikub

• 18 kwietnia w naszej szkole odbył się pierwszy turniej Rummikub, w którym uczestniczyło 15 zawodników. Gra była bardzo emocjomująca, pierwsze cztery osoby uzyskały awans do rozgrywek międzyszkolnych, które odbędą się 17 maja w Żorach. Udział w rozgrywkach jest elementem wdrażanej w szkole innowacji pt.: "Rewalidacja z Rummikub". Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Trudne zachowania

• Dzisiaj w ramach Klubu Rodzica omawialiśmy zagadnienia dotyczące tematu: Jak radzić sobie z trudnymi zachowaniami dzieci? Spotkanie odbyło się pod okiem doświadczonego pedagoga Pani Bogumiły  Sudykowskiej-Lazaj.

Temat ze względu na wprowadzenie Standardów Ochrony Małoletnich został poszerzony o zagadnienia związane z wychowaniem dzieci bez przemocy oraz ochroną ich przed przemocą i wykorzystaniem.

• Być darem dla siebie

• Kolejne spotkanie Klubu Rodzica odbyło się pod hasłem: Być darem dla samej siebie.

Spotkanie poprowadziła Pani Sylwia Laluszny konsultantka firmy Mary Kay. Bardzo dziękujemy Pani Sylwia za podzielenie się z nami doświadczeniem, jak być darem dla samej siebie i możliwością wypróbowania kosmetyków na własnej skórze.

• Spotkanie przedświąteczne

• Na ostatnim spotkaniu Klubu Rodzica gościliśmy Panią Magdę z firmy Oriflame, bardzo dziękujemy, że podzieliła się z nami swoją wiedzą odnośnie pielęgnacji skóry twarzy i dłoni oraz poleciła produkty, które mogą nam w tym pomóc. Mieliśmy okazję przetestować niektóre z nich. Każda z uczestniczek otrzymała również bon na komputerowe badanie cery, dobór odpowiednich do cery kosmetyków oraz pełną pielęgnację cery z regenerującą maską.  Dziękujemy Pani Małgosi, mamie jednego z naszych uczniów, która zaprosiła Panią Magdę.

• Wycieczka rowerowa na Pojezierze Palowickie

• W ramach Klubu Rodzica odbyła się wycieczka rowerowa.
          🚴🚴‍♀️🚴‍♂️
          Tym razem Pani Magdalena i Pani Justyna zaproponowały trasę przez Pojezierze Palowickie, przepiękne widoki, pogoda dopisała...
        • Warsztaty kosmetyczne "Bądź piękna"

• Na ostatnim spotkaniu Klubu Rodzica mieliśmy okazję uczestniczyć w warsztatach kosmetycznych. Na własnej skórze sprawdziliśmy efektywność polecanych kosmetyków, co sprawiło nam wiele radości🙂

• Warsztaty z makramy

• W ramach Klubu Rodzica odbyły się warsztaty z makramy. Pani Natalia mama jednego z naszych uczniów podzieliła się swoją pasją. Bardzo dziękujemy.

• Wycieczka rowerowa

• Wycieczka rowerowa w ramach Klubu Rodzica bardzo udana, pogoda dopisała, widoki przepiękne. "Rodzice, wspierajmy się! Wymieniajmy się doświadczeniami i pokazujmy naszym dzieciakom, jak efektywnie rozładowywać emocje". Kolejna wycieczka zaplanowana na wiosnę

• Klub Rodzica

• Na ostatnim Klubie Rodzica, gościliśmy Panie z Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności, które przybliżyły nam z jakich ulg i uprawnień mogą korzystać osoby posiadające orzeczenie o niepełnosprawności. Zwróciły również uwagę na rodzaje oraz jakość dokumentów, które należy dołączyć do wniosku, gdy ubiegamy się o orzeczenie. Odpowiedziały w sposób kompetentny i bardzo wyczerpujący na wszelkie nurtujące pytania osób uczestniczących w spotkaniu.