• Turniej Uśmiech w Naszej Szkole
          • 21.03.2017
          • Turniej Uśmiech w Naszej Szkole

•

15 listopada 2011r. w Zespole Szkół Specjalnych Pani Profesor Marta Bogdanowicz została pasowana na Kawalera Orderu Uśmiechu. Na pamiątkę tego pięknego zdarzenia co roku w Zespole Szkół Specjalnych  odbywa się Turniej Uśmiech, który stał się  cyklicznym integracyjnym spotkaniem o  charakterze sportowym.  Pierwszy Turniej odbył się  właśnie 15 Listopada 2011 roku. Inicjatorem Turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Bugdoł. Turniej połączony jest z  Dniem Patrona Weroniki Sherborne i zawiera następujące elementy: prezentację sylwetki Weroniki Sherborne, ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego oraz zabawy sportowe.  Każdego roku Turniej odbywa się pod innym hasłem, a zabawy i ćwiczenia dobierane są tematycznie.

26 października 2016r. odbył się kolejny Turniej Uśmiech w naszej szkole, a ponieważ Zespół Szkół Specjalnych obchodzi 25 - lecie to pod hasłem: "Słoneczny, bo Jubileuszowy Turniej Uśmiech". Naszymi gośćmi były przedszkolaki z Przedszkola nr 1 "Promyczek", Przedszkola nr 10 "oraz Przedszkola nr 7 "Misia Uszatka" z Rybnika. Wraz z najmłodszymi uczniami naszej szkoły przystąpili najpierw do ćwiczeń Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, a później do konkurencji, które odbywały się na żółtych pasmach materiału symbolizujących promyk słońca. Za wygraną konkurencję drużyna odsłaniała jeden puzzel, a po odkryciu ostatniego ukazał się wszystkim symbol Turnieju Uśmiech - uśmiechnięte słoneczko. Każdy uczestnik otrzymał medal i słodki upominek.

Organizatorzy Turnieju: Maria Kala, Justyna Bugdoł, Wanda Kurpanik, Agnieszka Nowak, Marzena Bartoszek oraz opiekunowie grup zgodnie orzekli, że "takiego" Turnieju jeszcze u nas nie było. Dzieci bawiły się świetnie, były solidnie przygotowane, a na ich buziach gościł szczery uśmiech. Więc dziękujemy i zapraszamy za rok!

Turniej wspomagali jak co roku wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Leszczynach, którym również bardzo serdecznie dziękujemy!

Historia_Turnieju_Usmiech.pptx