• Mój pluszowy miś

  Mój pluszowy miś

  26.11.2018 w Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mój pluszowy miś”. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonać maskę misia. Nadeszło bardzo dużo pięknych prac i po raz kolejny jury przyznało nagrody wszystkim uczestnikom. Jak co roku daliśmy pluszowym misiom „drugie życie” . Nie zabrakło również słodyczy i małego „co nieco”. W trakcie spotkania dzieci rozegrały partię gry „Śladami pluszowego misia”. Było wiele zadań, zagadek i niespodzianek. Już dzisiaj zapraszamy na konkurs w przyszłym roku.

  Organizatorzy: Agnieszka Wowra i Alina Karaszewska

  Zapraszamy do galerii

   


   

 • Razem na Święta

  Razem na Święta

  Nasi uczniowie – wolontariusze przyłączyli się w tym roku do akcji organizowanej przez MEN „Razem na Święta”. W ramach akcji zbierają nakrętki dla Roberta, pomagają w zbiórce darów dla zwierząt z Punktu przetrzymań
  w Czerwionce – Leszczynach, a w czasie wolnym pomagają porządkować kojce dla zwierząt.

  Wykonają własnoręcznie drobne upominki świąteczne i obdarują nimi osoby potrzebujące.

  Razem z uczniami klas młodszych wykonają 4 karmniki dla ptaków. Zwieńczeniem akcji będzie udział naszych wolontariuszy w "Jasełkach" , które odbędą się w dniu 18.12.2018  w naszej szkole.

 • Zaszczytne I miejsce w konkursie ewangelicznym

  Zaszczytne I miejsce w konkursie ewangelicznym

        Dnia 28 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 Specjalnej w Katowicach, już po raz 15 odbył się dwuetapowy Konkurs Ewangeliczny. W tym roku tematem przewodnim był fragment Ewangelii wg św. Marka „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” MK 1,15b. Pani mgr Małgorzata Gondek – dyrektor tejże szkoły – przywitała zaproszonych gości oraz uczestników konkursu. Ksiądz dr K. Sosna - wizytator wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach, rozpoczął konkurs modlitwą prosząc Ducha Świętego o światło dla uczestników. Pani katechetka mgr Anna Kaczmarek– organizator konkursu - przypomniała regulamin i zasady konkursu. Uczniowie rozpoczęli prace konkursowe pod nadzorem komisji w skład której weszli:

  - pani mgr Ewa Gomulska - wizytator Wydziału Nadzoru Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach

  - pani mgr Anna Gumułka - inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice

  - ks. Dr Krzysztof Sosna – wizytator Wydziału Katechetycznego   Kurii Metropolitarnej w Katowicach.

  Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale uczniowie naszej szkoły byli świetnie przygotowani i zdobyli zasłużone I miejsce. Serdecznie gratulujemy: Pawłowi Piorunowskiemu, Mariuszowi Wróblowi oraz Agacie Hildebrandt.

  Ksiądz Wizytator wraz z p. dyrektor - mgr Małgorzata Gondek pogratulowali zwycięzcom i pochwalili wszystkich za wysiłek i pracę, którą włożyli w przygotowanie się do konkursu.

   

  Barbara Bańczyk

 • Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

  19 listopada 2018 roku uczniowie klas: 6, 7-8, 3ug, 1z i 3z wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Jest ono jednym
  z najnowocześniejszych muzeów w naszym województwie. Placówka ma charakter interaktywny, a multimedialne ekspozycje doskonale przyciągają uwagę zwiedzających. Pierwszym punktem programu była projekcja krótkometrażowego filmu, wprowadzającego
  w tematykę sporu  polsko-niemieckiego o Górny Śląsk, ówczesnych realiów życia na Górnym Śląsku oraz lekcji muzealnej. Narratorem filmu był legendarny aktor Franciszek Pieczka. Następnie przechodząc przez kolejne sale, prowadzeni przez wirtualnego przewodnika uczniowie zapoznawali się z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstań śląskich. Mogli nawet zagłosować w plebiscycie,
  za pomocą ekranu dotykowego zbudować samochód pancerny "Korfanty", poznać najważniejszych bohaterów powstania, przyjrzeć się w drukarni powstańczym plakatom propagandowym, czy odbyć przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Poprzez bezpośredni kontakt z eksponatami oraz ekranami dotykowymi dzieci poznały ważny odcinek historii swojego regionu. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

   

   

  Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

  zapraszamy do galerii

 • Dzień wojskowy w naszej szkole

  Dzień wojskowy w naszej szkole

  Dzień wojskowy w naszej szkole

  Dalsza część szkolnych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce 13.11.2018. Podziwialiśmy musztrę paradną wykonaną przez uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa. Pokaz zrobił na nas ogromne wrażenie, zwłaszcza choreografia i synchronizacja ruchów. W końcu gościliśmy mistrzów w pokazach musztry paradnej!

  Następnie pasjonat historii i militariów z okresu I i II wojny światowej p. Rafał Gawrych zaprezentował swoje zbiory i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o nich. Uczniowie spróbowali prowiantu wojskowego i na własne oczy widzieli jak zagotować posiłek w warunkach polowych.

  Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe pokazy.

  Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

  Zapraszamy do galerii

 • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  Jak obchodziliśmy 100 rocznicę Niepodległej Polski w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach

   

  W tym wyjątkowym dla Polski roku uczniowie naszej szkoły świętowali niepodległość biorąc udział w licznych działaniach , konkursach i akcjach patriotycznych.

  Wiosną klasy posadziły wokół szkoły 100 maków. W ramach współpracy z Miejską Biblioteką w Czerwionce – Leszczynach, część klas wzięła udział w lekcjach tematycznych

  Wielcy Polacy- M.Curie- Skłodowska”. Uczniowie opracowali informacje o 100 znanych Polakach. Dla całej szkoły zorganizowano konkurs plastyczny: „ Godło Polski” oraz konkurs wiedzy o Polsce pod hasłem: „100 znanych miejsc na 100 - lecie ”. Najstarsi uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie: „ Orzeł biały- nasza duma” zorganizowanym przez Senat RP, w którym zdobyli zaszczytne miejsca. Każda z klas miała okazję pochwalić się talentem kulinarnym, prezentując tradycyjne , polskie potrawy. Odbył się również konkurs czytelniczy o tematyce: „ Nasza ojczyzna w literaturze”.

  Uroczysta akademia świętowania Dnia Dla Niepodległej podsumowująca dotychczasowe działania miała miejsce w dniu 9 listopada 2018 r. godzinie 11:11 cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewała uroczyście 4 - zwrotkowy Hymn Narodowy,  przyłączając się do akcji Rekord dla Niepodległej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Zich nawiązując w swojej wypowiedzi do znaczenia słowa niepodległość jako: „ nikomu niepodległy, wolny, niezależny, sam o sobie decydujący”. Wszyscy ubrani byli w kolorach biało – czerwonych, dekorację sali stanowił orzeł wykonany przez naszych uczniów z białych i czerwonych serc, każda klasa szczyciła się własnym pomysłem na kotylion w barwach narodowych.  W bardzo ciekawy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny w krótkim montażu słowno - muzycznym. Uwagę uczestników uroczystości przyciągnął piękny taniec z szarfami oraz utwory wykonane przez szkolny zespół Meduzy. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, fotogalerię z podjętych działań w ramach szkolnej akcji z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości, wystawa prac: godło Polski poruszyło wszystkich świętujących. To wyjątkowe spotkanie stało się również dobrą okazją, by wręczyć nagrody uczestnikom konkursów plastycznych. Przepiękny orzeł w biało - czerwonych barwach zrobił ogromne wrażenie na zaproszonych gościach, a byli to: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach Marzena Kulig.

  Godny strój, symbol – kotylion w barwach narodowych, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem, szacunek dla historii i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu.

  Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

  Zapraszamy do galerii

 • Jak żyć zdrowo?

  Jak żyć zdrowo?

  29.10.2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców i uczniów pod hasłem "Zasady zdrowego odżywiania oraz wpływ napojów energetycznych,cukru i braku ruchu na zdrowie i życie", które poprowadziła Magdalena Kukla-Michalik - dietetyk kliniczny. Podczas tej prelekcji uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz dowiedzieli się jak szkodliwe są napoje energetyczne. Natomiast w drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w treningu personalnym prowadzonym przez panią Partycję Wajner, która jest Trenerem personalnym Studia Energia w Rybniku. Podczas zajęć uczniowie i rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych doskonaląc swoje umiejętności. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zdrowy poczęstunek - jabłko. Podsumowaniem tego zdrowego dnia było wykonanie plakatu o zdrowym odżywianiu.

  Zapraszamy do galerii

 • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

  Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
  W związku z uroczystymi Obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniu 9.11.2018 (piątek) lekcje będą skrócone.
  Lekcje trwają od godz 7.40 do 13.30
  Rano autobus szkolny jedzie bez zmian.
  Powrót o godz 13.40!
  Proszę o zapoznanie się z rozkładem jazdy autobusu na dzień 9.11.2018.
 • Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec

  Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec

  Tradycją już naszej szkoły stał się udział dzieci i młodzieży w corocznym konkursie na najładniejszy różaniec. Konkurs ten miał na celu przypomnieć o szacunku do różańca i rozbudzić umiłowanie do modlitwy różańcowej. Ponadto celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości uczniów oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności. W konkursie wzięło udział 14 wychowanków naszej szkoły. Uczestnicy do wykonanie różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, żelek, kamieni, kapsli, włóczki, makaronu itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się niesamowita. Komisja w składzie: p. wicedyrektor Agnieszka Nowak, p. Agnieszka Połednik oraz p. Izabela Cyroń, wyłoniła zwycięzców:

  I miejsce – Agata Hildebrandt, Filip Salamon, Szymon Zdziebło

  II miejsce – Sebastian Góralczyk

  III miejsce –Michał Jańczak, Maksymilian Marcol

  Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Ziółek, Aleksandra Jureczko, Bartek Brzozowski, Daniel Kramarczuk, Dominik Doskocz, Paweł Pełka, Paweł Piorunowski, Martyna Rzepka.

  Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz przez sponsorów. Wystawa różańców została wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

  Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec - Obrazek 1Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec - Obrazek 2Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec - Obrazek 3Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec - Obrazek 4

 • Śląska Fatima - Turza Śląska

  Śląska Fatima - Turza Śląska

  We wtorek 23 października 2018r. wielu uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami udało się autokarem do „ ŚLĄSKIEJ FATIMY”, czyli do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Z bijącym sercem czekaliśmy na moment odsłonięcia Cudownego Obrazu, aby móc w tej niebiańskiej atmosferze wpatrywać się w cudowne Oblicze Maryi. To do Niej przyjechaliśmy z bagażem różnych doświadczeń, przyjechaliśmy aby dziękować Jej za wszystkie otrzymane łaski i prosić, aby nas nigdy nie opuściła.

  Zgromadzonych u stóp Fatimskiej Pani, powitał nas ksiądz Antoni Pudlik, który przybliżył nam niezwykłą historię Sanktuarium i kultu Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wielu uczniów głęboko wzruszonych przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, aby móc przyjąć do czystego serca Pana Jezusa. Mszę świętą odprawił w intencji całej społeczności szkolnej nasz Ksiądz Proboszcz ppłk. Zenon Sodzawiczny, który razem z nami dziękował Pani Fatimskiej za wszelkie otrzymane dobro. Wielu uczniów i nauczycieli przygotowało oprawę liturgiczną mszy świętej, aby w ten sposób aktywnie uczestniczyć w Liturgii. Po komunii świętej delegacja uczniów dokonała uroczystego odnowienia Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi dokonanego 16.11.2016r w Fatimie. Oddając ponownie swoje życie w ręce Maryi jesteśmy pewni, że Ona zaprowadzi nas prostymi ścieżkami do nieba. Po mszy świętej udaliśmy się do stacji różańcowych, aby spełnić prośbę Pani Fatimskiej skierowaną niegdyś do dzieci : „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Wspólnie z Księdzem Proboszczem odmówiliśmy różaniec rozważając tajemnice bolesne. Uczniowie zanurzeni w modlitwie nawet nie zauważyli, że nadszedł czas posiłku, który spożyliśmy w domu pielgrzyma.

  Ubogaceni nowymi wartościami, napełnieni duchowo, z Bożym Błogosławieństwem, wróciliśmy do naszych codziennych obowiązków, wdzięczni Bogu i Fatimskiej Pani za czas spędzony u Jej stóp.

  Gdzie my o Matko, ach gdzie pójdziemy?

  I gdzie ratunku szukać będziemy?

  - tylko tu w Turzy u Twoich stóp,

  Matko najdroższa, biedny twój lud.

   

  Śląska Fatima - Turza Śląska - Obrazek 1

   

   

   

 • Zaproszenie-Zasady zdrowego odżywiania

  Zaproszenie-Zasady zdrowego odżywiania

  Z A P R O S Z E N I E

  Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie pod hasłem „Zasady zdrowego odżywiania oraz wpływ napojów energetycznych, cukru i braku ruchu na zdrowie i życie”. Poprowadzi je dietetyk Magdalena Kukla- Michalik oraz trener personalny Patrycja Wajner.
  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29.10.2018r o godz 9.00
  w Naszej szkole.

   

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  Ogólnopolski Tydzień Kariery

  W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiecie Rybnickim organizowanym pod patronatem Starosty Rybnickiego oraz Burmistrza G i M Czerwionki- Leszczyn, dnia 18 października odbyło się w ZSS
  im. W. Sherborne uroczyste podsumowanie wszystkich dotychczasowych działań pod hasłem: „ Bądź architektem swojego szczęścia”. Swoje talenty zaprezentowali m.in. Chór Nadzieja z SP nr 3 w Leszczynach, Natalia Bańczyk z SP z Przegędzy, Szkoła Podstawowa w Piecach w prezentacji multimedialnej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bełku z piosenką oraz inscenizacją: „ Przypowieść o miłosiernym gorolu”. Atrakcją dnia był występ instruktorów tańca Szymona i Klaudii Babiarz ze Szkoły Tańca Movimento z Żor. Talent Show w wykonaniu uczestników i zaproszonych gości zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

  Trzy dni wcześniej 15 października odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością pod hasłem: „Jak być architektem szczęścia dziecka niepełnosprawnego”. Podczas spotkania swój wykład zaprezentowała dyrektor PPP w Czerwionce – Leszczynach, pani Marzena Kulig. Następnie odbyło się spotkanie z panią mecenas Katarzyną Fukała – Kulczycką na temat prawnych aspektów ubezwłasnowolnienia podopiecznych.

  Ogólnopolski Tydzień Kariery - Obrazek 1

   

   

   

 • Dzień Edukacji Narodowej

  Dzień Edukacji Narodowej

  W poniedziałek 15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

  W tym uroczystym dniu gościliśmy w naszej szkole Wicestarostę Powiatu Rybnickiego – Marka Profaskę, Kierownika Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia – Grzegorza Potysza i Przewodniczącego Rady Powiatu - Jana Tokarza, którzy złożyli życzenia pracownikom szkoły z okazji ich Święta. Były także ciepłe słowa Przewodniczącej Rady Rodziców – Teresy Szopa, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz odczytane gratulacje od Władz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Dyrektora Kuratorium Oświaty i Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

  Po wesołym programie artystycznym odbyło się pasowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy przez Panią Wicedyrektor i Wicestarostę Powiatu Rybnickiego. Wręczyli oni także Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom
  i pracownikom administracji i obsługi.

  Ważnym momentem było oficjalne i uroczyste oddanie na potrzeby rozwojowe uczniów, ściany luster, w które wyposażono salę muzykoterapii.

  Uroczystego przecięcia wstęgi w obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach, Przewodniczącej i Skarbnik Rady Rodziców oraz Przewodniczącej Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny „Jestem” dokonali: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Agnieszka Nowak oraz przedstawiciel firmy DB CARGO POLSKA S.A – Wojciech Marski.

  Na ręce Pana Wojciecha przekazano podziękowanie dla Zarządu Firmy w Zabrzu za wsparcie finansowe, które umożliwiło doposażenie sali, gdzie uczniowie od tej pory z jeszcze większym efektem będą mogli doskonalić koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową
  i orientację w schemacie ciała i w przestrzeni.

  Dziękujemy pracownikom firmy za projekt ,, Dziecięca Magia Luster" w ramach akcji WOLONTARIAT - KOLEJ NA POMAGANIE- V EDYCJA 2018, za wrażliwość na potrzeby innych oraz ich osobiste zaangażowanie w sfinalizowanie tego przedsięwzięcia.

  Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1

   

 • Zaproszenie

  Zaproszenie

   

  Serdecznie zapraszamy grupę wsparcia dla rodziców dzieci słabosłyszących i niedosłyszących,

  które odbędzie się 11.10.2018 r. o godz. 16.00

   

  w Zamiejscowym Punkcie Konsultacyjnym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

  w Czerwionce-Leszczynach z siedzibą w Rybniku

  (budynek Starostwa Powiatowego)

   

  Spotkanie poprowadzą surdologopeda, neurologopeda

  mgr Anna Zbylut-Sobczuk oraz psycholog, surdopedagog mgr Ewa Jabłonowska-Kobiela.

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery

  Ogólnopolski Tydzień Kariery

  ZAPROSZENIE

  Organizatorzy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiecie Rybnickim zapraszają rodziców uczniów niepełnosprawnych na spotkanie 15.10.2018 r o godzinie 16.00 w Zespole Szkól Specjalnych                      ul. Przedszkolna 1 w Leszczynach.

  Tematyka spotkania:

  "Jak być architektem szczęścia niepełnosprawnego dziecka” Dawid Salomon

  „Ubezwłasnowolnienie-prawne aspekty” mecenas Katarzyna Fukała-Kulczycka

 • Ogolnopolski Tydzień Kariery

  Ogolnopolski Tydzień Kariery
 • OLIMPIADY SPECJALNE

  OLIMPIADY SPECJALNE

  Uczniowie naszej szkoły Daniel Warzecha i Kewin Sobczak zdobyli medale!
  w II Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym Olimpiad Specjalnych, który odbył się 26 września 2018 w Rudzie Śląskiej. Serdecznie gratulujemy medalistom! :)

   

  OLIMPIADY SPECJALNE - Obrazek 1  OLIMPIADY SPECJALNE - Obrazek 2  OLIMPIADY SPECJALNE - Obrazek 3

 • Harmonogram spotkań Klubu Rodzica w roku szkolnym 2018/2019

  Harmonogram spotkań Klubu Rodzica w roku szkolnym 2018/2019

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  HARMONOGRAM SPOTKAŃ KLUBU RODZICA

  W ROKU SZKOLNYM 2018/2019

   

   

  WRZESIEŃ:

   

  • 27.IX - spotkanie organizacyjne;

   

   

  PAŹDZIERNIK :

   

  • 15. X – spotkanie z radcą prawnym dotyczące sytuacji prawnej dzieci niepełnosprawnych, a także spotkanie z psychologiem.

  • 11. X – Warsztaty z rękodzieła: „Szydełkowanie dla początkujących”;

  • 25. X- Przygotowania do kiermaszu adwentowo-świątecznego;

    

   

  LISTOPAD :

   

  • 15.XI – Przygotowania do kiermaszu adwentowo-świątecznego;

  • 29.XI– Przygotowania do kiermaszu adwentowo-światecznego;

   

  GRUDZIEŃ:

   

  • 13. XII -spotkanie opłatkowe

   

   

  STYCZEŃ:

   

  • 10. I – Warsztaty z rękodzieła: „Szydełkowanie cz. II”

   

   

  MARZEC:

   

  • 14. III – Warsztaty z rękodzieła: „Szydełkowanie cz.III”

  • Spotkanie z dietetykiem;

   

  KWIECIEŃ:

   

  • Warsztaty: „Jak udekorować stół”;

   

   

  MAJ:

  • Zajęcia z instruktorką fitness;

   

   

  CZERWIEC:

   

  • Podsumowanie całego roku szkolnego:

   

   

   

 • Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

  Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020

  Rodzice i uczniowie klas VIII szkoły podstawowej!

  Na ministerialnej stronie www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone informacje dotyczące rekrutacji w roku szkolnym 2019/2020.

   
   
 • Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szk. 2018/2019

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szk. 2018/2019

  UWAGA!! ZMIANA GODZIN od 24.09.2018

  Zmiana przystanku! Leszczyny obok Pizzeri Miketa (dawniej Leszczyny Morcinka)
   

  Rozkład jazdy autobusu szkolnego.
             
  Trasa nr 1     Dojazd   Powrót
             
  1. Szczejkowice centrum                     7.05   16.03
  2. Palowice Bar Palowiczanka 7.10   15.58
  3.Palowice ul. Bełkowska  7.12   15.56
  4. Palowice Las   7.14   15.54
  5. Bełk przystanek "Skrzyżowanie" 7.16   15.52
  6. Bełk skrzyżowanie ul. Główna i 26 Stycznia 7.18   15.49
  7. Bełk przystanek Szpital 7.20   15.45
  8. Stanowice przystanek Leszczyńska 7.22   15.43
  9. Czerwionka  centrum przystanek po stronie Tesco 7.25   15.40
  10. Leszczyny Szkoła   7.30   15.35
  11. Leszczyny Stare przystanek 7.35   15.30
  12. Przegędza Szkoła 7.40   15.25
             
  Trasa nr 2     Dojazd   Powrót
             
  1. Dębieńsko Las   7.02   16.03
  2. Dębieńsko Wielkie  7.04   16.01
  3. Dębieńsko Leśniczówka 7.05   15.58
  4. Dębieńsko ul. Górnicza 74 7.06   15.56
  5. Dębieńsko ul. Górnicza 34 7.07   15.55
  6. Czuchów ul. Kochanowskiego  5  7.08   15.54
  7. Czuchów Sklep   7.10   15.53
  8. Czuchów Cmentarz 7.13   15.30
  9. Czuchów ul. Szewczyka 7 7.15   15.48
  10. Czuchów ul.Rybnicka 42 7.17   15.46
  11. Leszczyny ul. Polna 8 7.18   15.45
  12. Leszczyny obok Pizzerii Miketa 7.24   15.41
  13. Leszczyny przystanek na Konopnickiej 7.26   15.39
  14. Leszczyny Szkoła   7.30   15.35
  11. Leszczyny Stare przystanek 7.35   15.30
  12. Przegędza Szkoła 7.40   15.25

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
  ul. Przedszkolna 1
  44-238 Czerwionka-Leszczyny
 • (+32) 431-29-91

Galeria zdjęć