• Nasze osiągnięcia

• Dobrze rozpoczął się rok 2023 w naszej szkole. We z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Czerwionce -Leszczynach w dniu 2.01.2023 gościliśmy w Zespole Szkół Specjalnych skoczka narciarskiego i komentatora - Wiktora Pękala oraz  Krzysztofa Nikiel -trenera oraz nauczyciela Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, którzy pokazali nam skoki narciarskie od kulis. Sportowców  przywitał Wicestarosta  Powiatu Rybnickiego p. Marek Profaska, a także dyrektor MOSiR p.Michał Cichoń oraz dyrektor ZSS p.Beata Zich. Wśród zaproszonych gości był również p.Henryk Krotofil instruktor i przewodnik. Pan Wicestarosta Marek Profaska  złożył także całej społeczności szkolnej noworoczne  życzenia oraz wręczył gościom upominki Starostwa Powiatowego. Nasi uczniowie w trakcie spotkania zapoznali się z historią skoków narciarskich w Polsce oraz wieloma ciekawostkami z życia sportowców. Zobaczyli profesjonalny sprzęt narciarski oraz filmiki z treningów pokazujące jak uprawia się tą dyscyplinę sportową.  Na koniec spotkania mogli zadać pytania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z gośćmi. To było fantastyczne spotkanie!

6.10.2022 braliśmy udział w XXVI Śląskim Turnieju Tenisa Stołowego  Olimpiad Specjalnych w Łaziskach Górnych. Nasi zawodnicy spisali się znakomicie w swoich kategoriach zdobywając medale. Mateusz złoto, Paweł złoto, Tomasz złoto. Mateusz K 4 miejsce. Brawo! Gratulacje dla chłopaków.

5.10.2022 wzięliśmy udział w III Śląskim Dniu Młodych Sportowców Olimpiad Specjalnych w Żorach. Nasz klub "Dziewiątka" reprezentowali najmłodsi uczniowie Michał, Bartek, Alicja i Mateusz. Wszyscy świetli się bawili zdobywając zasłużone medale!! Zobaczcie sami!!!

W dniu 17.05.2022 nasi zawodnicy uczestniczyli w zawodach Olimpiad Specjalnych. Braliśmy udział w V Śląskim Dniu Trekkingowym Olimpiad Specjalnych "Z kijkami marsz" w Tarnowskich Górach. Nasz klub sportowy "Dziewiątka" godnie reprezentowali Bartek, Paulina, Martyna z klasy 7u oraz Lena z 4/5b. Wszystkim gratulujemy!!!  Lena zdobyła złoty medal, Paulinka srebrny a Bartek i Martyna zajęli 5 miejsce w swoich kategoriach wiekowych. Wielkie brawa dla całej ekipy!!!

XXI Śląski Dzień Treningowy Olimpiad Specjalnych w Żorach

9 lutego 2017r. w Żorach odbył się kolejny Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej.
            Naszą Szkołę reprezentowali Adrianna Horny, Grzegorz Paszenda, Szymon Zdziebło,
            Piotrek Kluczniok i Mateusz Dobosz. W trakcie mityngu zawodnicy brali udział w wielu
            konkurencjach np. zbijanie kręgli, rzut piłką, przejście przez tunel i wiele innych. Każdy
            uczestnik zdobył medal oraz nagrody rzeczowe. Nasi zawodnicy godnie reprezentowali
            nasz klub i byli „dzielni w swym wysiłku”.  Wrócili szczęśliwi i w dobrym humorze.
            Serdecznie gratulujemy!

W piątek 25 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły
          brali udział w XXIV ŚLĄSKIM MITYNGU PŁYWACKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH,
          który odbywał się w Rybniku-Boguszowicach.

Nasze osiągnięcia:
          Paweł Piorunowski zdobył srebrny medal w konkurencji 25 m stylem grzbietowym
          oraz brązowy medal w konkurencji 25 m stylem dowolnym
          Daniel Kramarczuk zdobył srebrny medal w konkurencji 15 m z asystą
          Paweł Bądyra zdobył brązowy medal w konkurencji 15 m z pomocą sprzętu pneumatycznego
          Mariusz Wróbel zajął V miejsce w konkurencji 25 m stylem dowolnym

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

W dniu 28.10.2016r. 5 zawodników naszego Klubu Olimpiad Specjalnych "Dziewiątka" uczestniczyło w XX Regionalnym Dniu Treningu Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych w Jastrzębiu Zdroju.

Adrianna Horny, Ewa Łyko, Szymon Zdziebło, Grzegorz Paszenda i Magdalena Gauza wzięli udział w 4 konkurencjach programu MATP i samodzielnie wykonali wszystkie zadania.

Był to dla nich nie tylko egzamin z umiejętności ruchowych, lecz również sprawdzian umiejętności społecznych, umiejętności odnalezienia się w nowej sytuacji.

Zdobyte złote medale i dyplomy sprawiły im wielką radość. Serdecznie gratulujemy!

28.09. 2016 uczniowie klasy 5/6 u a wraz z opiekunami p. Agnieszką i Dorotą uczestniczyli w zawodach Olimpiad Specjalnych.

Zawody w ramach Śląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym odbywały się w Aquadrom w Rudzie Śląskiej.
          Nasi uczniowie :Daniel Warzecha, Michał Nowak oraz Kewin Sobczak spisali się znakomicie zdobywając swoje pierwsze medale.

27.04.2016 r.  uczniowie naszej szkoły Paweł Piorunowski oraz Adam Drzęźla brali udział
          w VIII WIOSENNYM ŚLASKIM MITYNGU PŁYWACKIM OLIMPIAD SPECJALNYCH  w Zabrzu.

Paweł Piorunowski  płynął na dystansie 25 m stylem dowolnym i zdobył brązowy medal, startował również na dystansie 25 m stylem grzbietowym, gdzie wywalczył srebrny medal.

Adam Drzęźla płynął na dystansie 25 m stylem dowolnym i zajął czwarte miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!