• Regulamin biblioteki

• Regulamin korzystania z biblioteki szkolnej

1.Z biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły.
          2. Każdy czytelnik powinien zaznajomić się z regulaminem biblioteki i godzinami jej otwarcia.
          3. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
          4. Czytelnicy zobowiązani są do dbałości o wypożyczone materiały.
          5. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki lub czasopisma na okres jednego miesiąca. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.
          6. W przypadku  podręczników okres wypożyczenia może obejmować rok szkolny.
          7. Czytelnik może prosić o zarezerwowanie potrzebnej mu pozycji.
          8. Czytelnik, który zagubi lub zniszczy wypożyczoną książkę zobowiązany jest do niezwłocznego odkupienia takiej samej książki oraz innej wskazanej przez nauczyciela-bibliotekarza. Do momentu gdy tego nie uczyni, jest zawieszony w prawach korzystania z biblioteki.
          9. Wszystkie wypożyczone materiały ( książki, czasopisma) powinny być zwrócone na trzy tygodnie  przed zakończeniem roku szkolnego.
          10. Czytelnicy opuszczający szkołę (pracownicy, uczniowie) zobowiązani są do  zwrotu wszystkich materiałów wypożyczonych z biblioteki.