• Redakcja

• /Redaktorzy Gazetki/

Gazetkę szkolną „Dziewiątka na Przedzie” redagują najstarsi gimnazjaliści – uczniowie trzeciej klasy. Opiekunem zespołu redakcyjnego jest polonistka Ewelina Burzyk. Numery 3,6 i 8 powstały pod opieką pani Kariny Tomasik.

Gazetka ukazuje się w formie papierowej w nakładzie 20 egzemplarzy. Odkąd jest także w formie elektronicznej, zmniejszyliśmy nakład papierowy. Widnieje również jako gazetka ścienna w małej sali komputerowej oraz na korytarzu przy sali nr 7, gdzie odbywają się lekcje języka polskiego.

Na łamach gazetki umieszczamy wzmianki, wywiady, newsy dnia, reportaże o wydarzeniach z życia szkoły, ogłaszamy konkursy.

Redagując gazetkę, uczymy się w praktyce o gatunkach informacyjnych. Przygotowuje nas to do udziału w Regionalnym Konkursie Dziennikarskim, w którym od kilku lat z powodzeniem startujemy.