• VIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ  „JEZU UFAM TOBIE”
          • VIII POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ „JEZU UFAM TOBIE”

• REGULAMIN

ORGANIZATOR:

•  Zespół  Szkół  Specjalnych  ul. Przedszkolna 1,
              44-238 Czerwionka- Leszczyny  Tel./ fax  324312991,
              zssczerwionka-leszczyny@wp.pl

CELE KONKURSU:

Duchowo – artystyczno – integracyjne.

• Poznanie Miłosierdzia Bożego

• Zachęcanie do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia, do ufności w Boże Miłosierdzie.

• Rozwijanie zdolności artystycznych dzieci.

ADRESACI   KONKURSU:

• Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV-VIII SP, uczniów Szkół Specjalnych i Integracyjnych na wszystkich poziomach nauczania(również SPdP) oraz dla dzieci z POPP (kl. IV-VIII )

• Z jednej placówki może brać udział dwóch uczestników + dwoje dzieci z POPP

• Uczniowie malują portret Jezusa Miłosiernego ( według wzoru podanego wyżej). Proponowana technika to rysunek pastelą. Format pracy A4.

• Prace konkursowe muszą być opisane: Imię nazwisko uczestnika, klasa, szkoła, opiekun.

• TERMIN  przesyłania prac do 15.06.2022 r.

• ADRES:

Konkurs "Jezu ufam Tobie VIII"

Zespół Szkół Specjalnych

ul. Przedszkolna 1,

• KRYTERIA OCENY:

• Prace oceni i wyłoni zwycięzców komisja konkursowa.

• Ocenie podlegać będzie  zgodność  tematyczna, estetyka pracy oraz wkład artystyczny.

• Ogłoszenie wyników nastąpi 21czerwca 2022r . Informacje będą umieszczone na stronie internetowej szkoły. Nagrody i dyplomy będą do odboru w szkole

• Werdykt komisji jest ostateczny i niepodważalny.

• Proszę uzyskać zgodę rodziców na przetwarzanie danych osobowych dzieci do celów konkursowych (umieszczenie prac na str. Internetowej, Facebooku                w gazetach lokalnych).

• Potwierdzeniem udziału w konkursie jest wysłanie prac konkursowych oraz formularza zgody na przetwarzanie danych osobowych  na  emaila: basiabanczyk@poczta.onet.pl

SERDECZNIE ZAPRASZAM  DO UDZIAŁU

• Zawodnicy
          • V Śląski Dzień Trekkingowy Olimpiad Specjalnych "Z kijkami marsz"

• W dniu 17.05.2022 nasi zawodnicy uczestniczyli w zawodach Olimpiad Specjalnych. Braliśmy udział w V Śląskim Dniu Trekkingowym Olimpiad Specjalnych "Z kijkami marsz" w Tarnowskich Górach. Nasz klub sportowy "Dziewiątka" godnie reprezentowali Bartek, Paulina, Martyna z klasy 7u oraz Lena z 4/5b. Wszystkim gratulujemy!!!  Lena zdobyła złoty medal, Paulinka srebrny a Bartek i Martyna zajęli 5 miejsce w swoich kategoriach wiekowych.

Wielkie brawa dla całej ekipy!!!

A.Nowak, B.Gajek

• Z wizytą na Warsztatach Terapii Zajęciowej.

• Tym razem klasy Przysposabiające do Pracy miały możliwość wzięcia udziału w zajęciach w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Czerwionce. Dzięki uprzejmości kierownictwa warsztatów nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach wszystkich pracowni pod okiem starszych kolegów oraz terapeutów. Zajęcia w WTZ odbywają się w następujących pracowniach:

- pracownia plastyczno-ceramiczna,

- pracownia krawiecka,

- pracownia techniczna,

- pracownia gospodarstwa domowego,

- pracownia informatyczno-introligatorska,

- pracownia dekoratorska,

- pracownia ekspresji artystycznej.

Dodatkowo prowadzone są zajęcia z zakresu rehabilitacji ruchowej oraz terapii psychologicznej i pedagogicznej.

Aby zostać uczestnikiem Warsztatów należy posiadać orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności ze wskazaniem do uczestnictwa w terapii zajęciowej wydane przez Powiatowy Zespół do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności.

Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie:)

• Wizyta studyjna w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Żorach

• Klasy Przysposabiające do Pracy miały możliwość wzięcia udziału w wizycie studyjnej w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” w Żorach. Zakład od stycznia 2011 roku prowadzi Bar Mleczny „Krówka”, natomiast od 22 czerwca 2021 roku prowadzi również Restaurację „Oberyba”, które znajdują są w centrum Żor, blisko rynku. Lokale serwują smaczne i stosunkowo niedrogie potrawy, o czym mogliśmy się osobiście przekonać. Zakład dysponuje również placem piknikowym pod zabawy biesiadne na wolnym powietrzu oraz salą bankietową z pełną obsługą i wyśmienitą kuchnią, oferuje także usługi ogrodnicze, w szczególności zakładanie, koszenie i regeneracji trawników, nasadzanie roślin. Zakład zatrudnia osoby niepełnosprawne, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (bez względu na symbol znajdujący się w orzeczeniu) oraz w stopniu umiarkowanym z symbolem 01-U, 02-P, 12-C. Na koniec mogliśmy się zapoznać z historią Żor oraz przejść przez rynek. Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie.