• ZMAGANIA O STATUETKĘ

• Finał VI edycji Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka odbył się 15 maja br. w Zespole Szkół im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach, która od lat jest organizatorem tego konkursu poetyckiego.

Jury w składzie: Małgorzata Tkocz, Karina Tomasik i Ewelina Burzyk przyznało trzy nagrody, nagrodę publiczności i cztery wyróżnienia. Pierwsze miejsce i statuetkę za utwór pod tytułem „ Wytrzyj kurz i już” zdobyła Bogna Wiśniewska z Bełku. Drugie miejsce przypadło Julii Płonka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Leszczynach za poetyckie wyznanie „Żałuję i czuję”. Trzecie miejsce otrzymał Konrad Wiśniewski ze Szkoły Podstawowej w Bełku za wiersz zatytułowany „Koszyk”. Nagrodę publiczności w postaci tradycyjnego kosza słodyczy odebrała Marta Plaza – Kiersztyn ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Leszczynach.
            Wyróżnienia wręczono: Kamilowi Pisulskiemu z SP nr 1 w Leszczynach; Oliwierowi Dyka z SP w Przegędzy; Dominikowi Doskocz z ZSS im. W. Sherborne oraz Agacie Hildebrandt z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czerwionce.
            Wszyscy uczestnicy Turnieju zostali obdarowani książkami, słodyczami, gadżetami oraz pamiątkowymi dyplomami.
            Wszystkich miłośników poezji zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka.
            Rozstrzygnięcia konkursów odbywają się w maju, prace można przysyłać przez cały rok na adresy:
            - zss.k.tomasik@gmail.com
            - zss.e.burzyk@gmail.com

• Jak napisać CV

• 18.05.2023 r. mieliśmy okazję gościć w naszej szkole Panią Katarzynę Sienniak, pracownika Urzędu Pracy. Celem spotkania było uzyskanie informacji na temat, jak poprawnie napisać CV oraz jak efektywnie poszukiwać pracy po ukończeniu szkoły. Uczniowie kończący w tym roku szkołę oraz ich koledzy mogli dowiedzieć się, co to jest curriculum vitae, oraz jakie informacje powinno się umieścić w swoim pierwszym CV, a jakie można pominąć, aby było ono napisane profesjonalnie. Mieliśmy również okazję samodzielnie stworzyć przykładowe CV za pomocą gotowych szablonów on-line. Pani Katarzyna w sposób kompetentny i bardzo wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie nurtujące nas pytania, za co serdecznie dziękujemy.

• Militarnie dla Maksa

• 27.04.2023 r. w naszej szkole odbyła się wystawa militariów, które są zbiorem związanym z pasją jednego z uczniów. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć, a nawet dotknąć eksponatów z Arsenału Maxa, które zaprezentował nam jego tata, Pan Przemysław. Dowiedzieliśmy się, że wszystko zaczęło się, gdy Maks miał około 5 lat, najpierw swoje eksponaty pokazywał rodzinie, wtedy było ich kilka, później kilkadziesiąt, a teraz to rzeczywiście spory zbiór militariów. Przy okazji wystawy zaprosiliśmy w ramach doradztwa zawodowego nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Technicznych im. Cichociemnych w Gliwicach, którzy przybliżyli nam, jak wygląda nauka w klasach mundurowych i dlaczego warto wybrać taką szkołę. Zaprezentowali również kierunki artystyczne, które można wybrać w ich szkole. Mieliśmy okazję także gościć Panią nadkomisarz Policji w Gliwicach, która podzieliła się z nami tym, jak to się stało, że wybrała zawód, policjanta. Zaprosiliśmy również członków sekcji spadochronowej Aeroklubu w Gliwicach, którzy opowiedzieli nam o swojej pasji i zaprezentowali sprzęt spadochronowy. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy poznać ludzi z pasją, którzy są wśród nas.

Wszystkim z dziękujemy!