• bądźmy razem
          • XII Turniej Uśmiech pod hasłem "Bądźmy razem”. Dzień Patrona Szkoły.

• XII Turniej „Uśmiech” pod hasłem "Bądźmy razem”

Jak co roku, w listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona przypominając sobie kim była Weronika Sherborne. Tym razem uczniowie klas starszych mogli wykazać się swoją wiedzą uczestnicząc w grze KOŁO FORTUNY. Szczęście sprzyjało wszystkim uczestnikom.

Młodsze klasy i dzieci z Przedszkole nr 1 "Promyczek" w Czerwionce-Leszczynach uczestniczyły w XII Turnieju “Uśmiech”, który odbył się pod hasłem "Bądźmy razem”. Jego celem było nie tylko rozwijanie sprawności ruchowej poprzez udział dzieci w konkurencjach sportowych, ale także kształtowanie umiejętności współdziałania z innymi. To właśnie takie dni w Naszej Szkole są dniami pełnymi radości a nasi wspaniali uczniowie swoimi uśmiechami dzielą się z całym światem!!

• Pomagamy zwierzętom ze schroniska

• Dnia 21 listopada odbył się finał naszej akcji : "Pomagamy zwierzętom ze schroniska". W tym roku gościliśmy
            w naszej szkole wolontariuszkę fundacji : "Jestem głosem tych ,co nie mówią" - panią Beatę Czempiel - Sokołowską, która opowiedziała nam o pracy wolontariusza w fundacji oraz problemach bezdomnych zwierząt.

Pani Beacie towarzyszył dostojny Kot Gustaw sprawiając naszym uczniom wiele radości.

Na ręce pani Beaty nasi mali wolontariusze przekazali ponad 40 kg zebranej w szkole karmy dla zwierząt.

• Nowe książki w bibliotece!

• Miło mi poinformować, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie na zakup nowości wydawniczych oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3. Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021–2025 "Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025." Nasza szkolna biblioteka wzbogaci się o kolejne nowości dla czytelników!

Już niebawem rozpoczynam zakupy waszych ulubionych książek (propozycji, które dostarczyliście do szkolnej biblioteki) i zapraszam do udziału w projektach czytelniczych.

Agnieszka Wowra

• Leśny Skarb

• 20 października 2022r. w naszej szkole została przeprowadzona lokalna akcja wolontaryjna pod tytułem „Leśny skarb”. Akcja została sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków “Korpus Solidarności” - Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030. Wraz z wolontariuszami przeprowadziliśmy szereg zajęć i zabaw dla młodszych dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych, dzieci objętych Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju oraz dzieci z Przedszkola Integracyjnego nr 1 „Promyczek”. Uczestnicy polisensorycznie poznawali otoczenie na przykładzie lasu i czterech żywiołów wody, powietrza, ognia i ziemi, które są silnymi elementami pobudzającymi aktywność i zmysły dzieci oraz mają ogromne znaczenie terapeutyczne.

Były doświadczenia wzrokowe, słuchowe, węchowe, smakowe i dotykowe, a na koniec coś ekstra - zabawy na leśnej ścieżce usłanej darami jesieni oraz pomocami stworzonymi przez wolontariuszy. Na końcu ścieżki znajdowała się wielka skrzynia z ukrytym leśnym skarbem.