• IX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie"

• Dnia 7 czerwca 2023 r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jezu Ufam Tobie”.

Celem konkursu było zapoznanie uczniów z największym przymiotem Boga, którym jest Jego Miłosierdzie. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z 11 placówek: SP nr 1, SP nr 3, SP z Przegędzy, SP ze Stanowic, SP z Palowic, SP z Książenic, SP z Kamienia, ZSP nr 7 z Żor, ZS nr 2 Specjalnych z Mikołowa, ZSS z Czerwionki-Leszczyn oraz SPS nr 7 z Rybnika.

Tematem konkursu było narysowanie pastelami portretu św. Siostry Faustyny. Twórcze zmagania niezwykle uzdolnionych uczestników w refleksyjnym klimacie Bożego Miłosierdzia zakończyły się uroczystym wręczeniem nagród.

Zaszczytne miejsca oraz wyróżnienia zajęli: I miejsce Patrycja Jezusek, II miejsce Otylia Sobik, III miejsce Natalia Kowolik, wyróżnienia: Julianna Fuks, Dominika Błaszczyk, Alicja Florczak, Karolina Kania, Agata Steuer, Oliwia Staśkiewicz, Milena Dąbrowska.

W kategorii specjalnej: I miejsce: Martyna Rzepka, II miejsce: Dominik Doskocz, III miejsce: Jakub Binias, wyróżnienia: Jakub Jankowski, Wiktoria Dąbrowska, Anna Anioł, Natalia Kuśka, Bartłomiej Urbanek.

Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

Dziękujemy parafii św. A. Boboli i ks. Łukaszowi Budniokowi za patronat nad konkursem, jury: p. Beacie Pietrek, Krystynie Szulc, Agnieszce Snopek oraz nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków.

Składamy podziękowania sponsorom: szczególnie Ks. Damianowi Jarnota z Kamienia, Starostwu Powiatowemu w Rybniku, Radzie Rodziców ZSS i Piekarni Krzysztof Dobisz z Bełku.