• UWAGA!

• ANKIETA DLA RODZICÓW

W poniższym linku znajduje się ankieta dla rodziców dotycząca zdalnego nauczania.

Zdalne_nauczanie_ankieta_dla_rodzicow.docx

Informacja dla rodziców i uczniów dotycząca realizacji zdalnego nauczania prowadzonego przez nauczycieli i wychowawców Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce -Leszczynach w okresie czasowego ograniczenia funkcji jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19.

Na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. z 2020 r. poz. 410 z późn. zm.)  od dn. 25.03.2020 nauka obowiązkowo odbywać się będzie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Szanowni Państwo.

• Zajęcia nauczania zdalnego odbywają się zgodnie z ustalonym tygodniowym planem lekcji dla każdego oddziału.

Sprawdzamy obecność uczniów na zajęciach i zapisujemy w e – dzienniku. Podstawą do wpisania obecności na lekcji jest odczytanie wiadomości w dzienniku elektronicznym, zgłoszenie się na komunikatorze społecznym, wysłanie potwierdzenia pocztą elektroniczna lub zgłoszenie się telefoniczne ucznia.

• W przypadku niemożności wzięcia udziału w lekcji, tryb usprawiedliwiania nieobecności pozostaje bez zmian. W razie kłopotów technicznych proszę od razu zgłaszać to nauczycielowi.

Ocenienie - nauczyciel dokonuje oceny wiedzy i umiejętności ucznia na podstawie

a) prac pisemnych ucznia otrzymanych drogą elektroniczną,

b) odpowiedzi ustnych ucznia uzyskanych poprzez wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej,

c) wytworów prac ucznia przedstawionych w formie zdjęcia, scanu, mms itp.,

d) aktywności ucznia na platformie class room,

e) innych działań ucznia dających podstawę do oceny ucznia np. udział w konkursie, nagrywanie filmików, wykonane prace itp.,

Nauczyciel udziela uczniowi bezpośrednio informacji drogą elektroniczną lub telefoniczną o ocenie i umieszcza ją w dzienniku elektronicznym.

Nauczanie zdalne może odbywać się przez dziennik elektroniczny Vulcan, pocztę mailową, komunikację telefoniczną, komunikatory społecznościowe. Formę ustali z państwem nauczyciel przedmiotu.

W sytuacji utrudnionego kontaktu online  materiały edukacyjne mogą zostać wysłane pocztą lub osobiście odebrane przez rodzica w miejscu i terminie ustalonym przez wychowawcę z dyrektorem.

Możecie się państwo kontaktować z nauczycielami i dyrekcją przez e-dziennik, służbową pocztę mailowa nauczycieli czy telefonicznie.

Wszyscy nauczyciele będą z Państwem w stałym i systematycznym kontakcie.

• Pragnę Państwa zapewnić, że nauczyciele dokładają wszelkich starań by zdalne nauczanie uczynić przystępnym dla dzieci i w miarę możliwości nieobciążającym dla Państwa.

• Proszę, aby uczniowie wypełniali polecenia nauczycieli i wykonywali przesyłane zadania.

•  Do dyspozycji uczniów pozostaje również pedagog, psycholog oraz nauczyciel bibliotekarz.

• W ramach nauczania zdalnego prowadzimy również zajęcia rewalidacyjne i nauczanie indywidualne i zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju.

Drodzy Uczniowie i Rodzice.

Nasze codzienne czynności zostały przerwane przez epidemię. To trudna emocjonalnie sytuacja.

W związku z tym szczególnym czasem dotyczącym zawieszenia zajęć lekcyjnych w naszym kraju i niemożliwością kontaktu bezpośredniego z Państwa dziećmi i Państwem, informuję, że w przypadku ewentualnie pojawiających się problemów okresu dojrzewania, czy też koniecznością kontaktu z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, czy też innych spraw, w których Państwo uważają, że mogę pomóc, informuję, że  jestem do Państwa dyspozycji poprzez e-dziennik.

Życzymy Wam i Waszym dzieciom zdrowia.

Pedagog szkolny Krzysztof Samborski

Psycholog szkolny Ewa Hercog