• Jasełka 2017: "Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka ..."

  Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”

  Jasełka w ZSS im. W. Sherborne w Leszczynach

   

  W dniu 7 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne odbyło się coroczne przedstawienie jasełkowe pt. „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”. Uczniowie pod opieką p. Barbary Bańczyk, p. Martyny Chrost oraz p. Beaty Frycz przypomnieli nam piękną historię sprzed dwóch tysięcy lat – historię narodzenia Pana Jezusa. Piękna muzyczna oprawa w wykonaniu p. Agnieszki Smołki wprowadziła zebranych gości w naprawdę świąteczny nastrój.   

                Na wstępie p. dyrektor Beata Zich serdecznie przywitała zaproszonych gości, rodziców, występujących uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście, a wśród nich Wicestarosta  Powiatu Rybnickiego – Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia - Grzegorz Potysz, Przewodniczący Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej Rady Powiatu w Rybniku – Grzegorz Wojaczek, Proboszcz parafii p.w. A. Boboli w Leszczynach – Ks. Krzysztof Fulek, Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce – Natalia Kuś, Dyrektor Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Czerwionce – Marzena Kulig oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przegędzy – Dagmara Kalinowska. Po przywitaniu wszystkich obecnych gości przez p. dyrektor, głos zabrał Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, składając świąteczne życzenia a ksiądz Proboszcz Krzysztof Fulek, wspólną modlitwą rozpoczął jasełka.

              Tegoroczne jasełka były szczególne ponieważ wszystkie dzieci i pracownicy szkoły byli w nie zaangażowani. Jako pierwsze zaprezentowały się najmłodsze dzieci w uroczym tańcu śnieżynek i gwiazdek. Następnie starsi uczniowie uczcili narodzenie Pana tańcami pasterzy przy ognisku, górali, aniołów i Pani Zimy oraz wędrówką Trzech Króli. Ostatnia grupa młodzieży przy akompaniamencie kolędy „Cicha noc” udekorowała szkolną choinkę. Część artystyczna została wzbogacona śpiewem kolęd i pastorałek oraz występem szkolnego zespołu instrumentalnego „Meduzy”. Natomiast narratorzy w pięknej stojącej postawie przybliżyli wszystkim oglądającym widzom „Cud Bożego Narodzenia”. Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, gdyż wszyscy młodzi aktorzy poprzez swoje zaangażowanie, włożony trud i serce, podnieśli walory artystyczne naszych jasełek.

   Po występach przy pięknie przystrojonych stołach, łamiąc się opłatkiem i wsłuchując się w słowa kolęd, spędziliśmy wspólnie świąteczny wieczór.

  Barbara Bańczyk, Martyna Chrost

 • ZAPROSZENIE

  Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Społeczność Uczniowska Zespołu Szkół im. W.Sherborne mają zaszczyt zaprosić RODZICÓW na "SPOTKANIE ŚWIĄTECZNE", które odbędzie się : 7 grudnia 2017 r. o godz. 14.00  w naszej szkole.

  W programie:

  • Jasełka pt. "Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka";
  • Wspólne świętowanie przy stole;
  • Wystawa prac świątecznych;
  • Wspólne kolędowanie.
 • Andrzejki

  30 listopada w szkole zrobiło się magicznie.... Uczniowie klasy 2-3 a zamienili się w czarodziejów i zapraszali do sali na andrzejkowe wróżby. Po południu dla uczniów klas starszych odbyła się dyskoteka!

 • Ogólnopolski Tydzień Kariery 2017

  Ogólnopolski Tydzień Kariery w bieżącym roku na terenie naszego powiatu odbywa się według harmonogramu przedstawionego poniżej.

  My ze swej strony szczególnie zapraszamy na piątek 20 X 2017. Ten dzień jest dedykowany osobom niepełnosprawnym, a w szczególności ich sytuacją w edukacji oraz na rynku pracy.

  Tego dnia wygłoszone zostana prelekcje:

  • Niepełnosprawny na rynku pracy - wykład pracownika Urzędu Pracy z Rybnika mgr M.Bąk
  • Sytuacja osób niepełnosprawnych w edukacji - wykład Dyrektor Zespołu Szkół im. W. Sherborne mgr B. Zich

   

  Harmonogram obchodów OTK

 • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

  SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
  w ZSS imienia Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach

  To już tradycja –również w tym roku we wrześniu nasza szkoła brała udział w akcji „Sprzątanie świata”. Hasłem tegorocznego sprzątania było: „Nie ma śmieci , są surowce”.
  Najmłodsze klasy sprzątały teren wokół szkoły , starsze oczywiście szły dalej. Każdy zespół otrzymał 3 worki aby na bieżąco segregować zebrane śmieci (plastik, metal, papier).
  Starostwo Powiatowe w Rybniku zaopatrzyło naszych uczniów w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki.
  To że w akcji „Sprzątania świata” dopisywały nam humory widać najlepiej na zdjęciach.Fajnie , że możemy przyczynić się do tego ,że nasze miasto jest czyste!

  Przygotowała M.Ogonowska

 • Turniej

  20.09. w Rudzie Śląskiej odbył  się XVII Turniej w Halowej  w Piłce Nożnej oraz II Śląski Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym Olimpiad Specjalych. Naszą szkolę wspaniale reprezentowali uczniowie Kevin Sobczak, Daniel Warzecha i Michał Nowak w kategorii trening aktywności motorycznej, natomiast w piłce nożnej Sebastian Góralczyk, Mateusz Więch, Paweł Piorunowski, Mariusz i Bartek Wróbel, Sebastian Niemiec oraz jedna dziewczyna Paulina Gajda. Na dużą uwagę zasługuje to, iż jako jedyna drużyna mieliśmy doping. Pod czujnym okiem p. Beaty Frycz dziewczyny Weronika Tarajko i Paulina Szczęsny dodawały naszym zawodnikom chęci do walki. Dziękujemy! A naszym zawodnikom bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

 • Już kolejny raz włączamy się w program "Trzymaj Formę", tym razem pod hasłem "Zdrowa kanapka, zdrowa sałatka" i aktywnie uczestniczymy w jego realizacji. Wspólnie rozwijamy zdrowe nawyki żywieniowe! W dniu 29 września nasi uczniowie przygotowali wyśmienite potrawy z polskich, jesiennych warzyw i owoców oraz poznali zasady kulturalnego zachowania się podczas degustacji przy "szwedzkim stole". Była smaczna zupa z dyni, kanapki, koreczki i sałatki, zresztą sami zobaczcie!

   

   

 • 04.09.2017 Ponizej znajduje sie rozkład dwóch tras autobusu szkolnego na cały rok szkolny 2017/2018. Prosimy o zapoznanie sie z nim.
   
  Rozkład jazdy autobusu szkolnego.
             
  Trasa nr 1     Dojazd   Powrót
             
  1. Szczejkowice centrum                     6.55   15.48
  2. Palowice Bar Palowiczanka 7.00   15.43
  3.Palowice ul. Bełkowska  7.02   15.41
  4. Palowice Las   7.04   15.39
  5. Bełk przystanek "Skrzyżowanie" 7.06   15.37
  6. Bełk skrzyżowanie ul. Główna i 26 Stycznia 7.08   15.34
  7. Bełk przystanek Szpital 7.13   15.30
  8. Stanowice przystanek Leszczyńska 7.17   15.31
  9. Czerwionka  centrum przystanek po stronie Tesco 7.22   15.23
  10. Leszczyny Szkoła   7.30   15.15
  11. Leszczyny Stare przystanek 7.40   15.08
  12. Przegędza Szkoła 7.50   15.00
             
  Trasa nr 2     Dojazd   Powrót
             
  1. Dębieńsko Las   6.55   15.48
  2. Dębieńsko Wielkie  6.57   15.46
  3. Dębieńsko Leśniczówka 7.00   15.43
  4. Dębieńsko ul. Górnicza 74 7.03   15.41
  5. Dębieńsko ul. Górnicza 34 7.05   15.39
  6. Czuchów ul. Kochanowskiego  5  7.08   15.37
  7. Czuchów Sklep   7.10   15.35
  8. Czuchów Cmentarz 7.13   15.30
  9. Czuchów ul. Szewczyka 7 7.15   15.27
  10. Czuchów ul.Rybnicka 42 7.17   15.25
  11. Leszczyny ul. Polna 8 7.18   15.24
  12. Leszczyny skrzyżowanie ul. Morcinka z Mostową 7.24   15.18
  13. Leszczyny przystanek na Konopnickiej 7.26   15.19
  14. Leszczyny Szkoła   7.30   15.15
  11. Leszczyny Stare przystanek 7.40   15.08
  12. Przegędza Szkoła 7.50   15.00
 • 31.08.2017 Rozkład jazdy autobusu szkolnego w poniedziałek 04 września 2017 (rozpoczęcie roku szkolnego)


   
 • 29.08.2017

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 04 września o godzinie 9.00

 • Konkurs czytelniczy

  Konkurs czytelniczy 2016/17

  I miejsce     1-3A

  II miejsce   5-6uA

  III miejsce   6u

   

  Najlepsi czytelnicy:

  1. Gajda Wiktoria
  2. Szczęsny Paulina
  3. Pełka Paweł
  4. Warzecha Daniel
  5. Gajda Paulina
 • Nasze kolekcje

  Nasi Mali i Duzi Kolekcjonerzy zaprezentowali swoje pokaźne kolekcje - muszle, smycze, puzzle, koraliki, samochodziki, lalki, koniki, magnesy, kolorowanki, pamiątki z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego, maskotki. Następnie Pan Marcin pokazał nam kolekcję kamieni i ciekawie o nich opowiedział. Wartko patrzeć pod nogi, bo można kopnąć w kamień, który kryje coś niesamowitego! :)

 • Praktyczny Pan Praktyczna Pani

  Praktyczny Pan Praktyczna Pani.
  Kolejna edycja międzyszkolnego konkursu już za nami. Uczniowie szkół: z Żor, Raciborza, Knurowa i naszej szkoły zmierzyli się w rozmaitych konkurencjach. Wykazali się wielką wiedzą przy zadaniu segregacji, znajomością tematyki spalania śmieci, pomysłowością w przygotowaniu sałatek, kreatywnością na zajęciach plastycznych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe współzawodnictwo! A Wolontariuszom z Gimnazjum nr 2 w leszczynach za Kawał Dobrej Roboty! :)

 • Złota synapsa

  W dniu 8.06.2017 uczeń naszej szkoły Kewin Sobczak wziął udział w IV Wojewódzkim Konkursie dla Uczniów z Autyzmem , który odbył się w ZSS nr 8 w Katowicach.

  Kewin spisał się znakomicie zajmując 5 miejsce wśród 11 zawodników z różnych szkół. 

  Gratulacje dla Kewina!! 

  Podziękowania dla mamy p.Justyny za pomoc w przygotowaniu do konkursu😀

   

 • I Lokalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Knurowie

  19.05. nasi uczniowie Paweł Piorunowski i Daniel Kramarczuk wzięli udział w I Lokalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Knurowie. Chłopcy spisali się na medal, a raczej na kilka medali.... Paweł zdobył srebrny medal w stylu grzbietowym, a brązowy w stylu dowolnym. Nartomiast Daniel zdobył srebrny medal w stylu dowolnym. Serdecznie chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
   

   

 • Integracyjny Piknik Powiatowy Knurów

  W dniu 2.06.2017 klasy ZRW i 5/6ua oraz Daniel uczestniczyli w Integracyjnym Pikniku Powiatowym w Knurowie organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych.
  Na pikniku uczestniczyliśmy w różnych zabawach i konkurencjach sportowych. Mogliśmy również obserwować pokaz musztry przygotowane przez Zespół Szkół Zawodowych-klasa mundurowa. Dziękujemy za wspaniała zabawę.
  I.Cyroń,A.Nowak, A.Cop

 • 100 Rocznica Objawień Fatimskich - Spotkanie z Księdzem Proboszczem

  Dzisiejszego dnia (2.06.2017r.) odbyło się spotkanie z Księdzem Proboszczem Krzysztofem Fulkiem, który pięknie opowiedział nam historię Objawień Fatimskich. W cudowny sposób przybliżył orędzie Matki Bożej, która prosiła, żeby codziennie odmawiać różaniec i składać ofiary za nawrócenie grzeszników, którzy idą do piekła, ponieważ nie mają nikogo, kto mógłby się za nich modlić. Matka Boża prosiła również o nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca w intencji wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.
  Na zakończenie spotkania odmówiliśmy wspólnie modlitwę Zdrowaś Mario, a Ksiądz Proboszcz udzielił nam Błogosławieństwa Bożego.

  Fatimska Pani na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Będziemy spełniać prośbę Matki Bożej i odmawiać codziennie różaniec.

     

 • Zabawy integracyjne

  30 maja zorganizowaliśmy integracyjne zabawy ruchowe w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Programu "Trzymaj Formę". Integrowaliśmy się z uczniami Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Żor. Zabawy pod hasłem "Ruszaj nogą, ruszaj głową" były rewelacyjne a lody w tak upalny dzień wyśmienite. Dziękujemy naszym nowym kolegom za przybycie i wspaniałą zabawę  

 • Pierwsza Komunia Święta

  W niedzielę 7 maja 2017r. w Kościele p.w. św. A. Boboli  czterech uczniów  naszej szkoły przystąpiło do  I Komunii Świętej.  Po raz pierwszy w pełni uczestniczyli we Mszy Świętej. W dzień poprzedzający to święto, dzieci przystąpiły do sakramentu pokuty i pojednania. Ubrane w piękne, białe alby, których biel symbolizowała czystość ich dziecięcych serduszek, godnie i z miłością przyjęły Pana Jezusa. Po błogosławieństwie otrzymały z rąk kapłana chleb, którym mogą podzielić się z najbliższymi. Natomiast po nabożeństwie majowym,  dostały obrazek  jako Pamiątkę Uczestnictwa w Pierwszej Komunii św. Mam głęboką nadzieję, iż nasze dzieci od tej pory będą często przyjmować Pana Jezusa do swego serca i z Niego będą czerpać siłę, moc i odwagę by być świętym.

  B. Bańczyk

  https://zss-leszczyny.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

   

   

 • TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA O RÓŻĘ STANISŁAWA KRAWCZYKA


  FINAŁ

  3 Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka

  8 maja o 10.30. w Domu Kultury w Czerwionce, przy ul. Wolności 2, odbył się uroczysty Finał 3 Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka.
  Oczywiście, wydarzenie to miało miejsce w „Starej Piwnicy”, bo gdzież indziej miałaby się odbyć impreza poświęcona pamięci Stanisława Krawczyka, jak nie w jego ulubionym lokalu?
  Istotnie, nastrój jest tu przedziwny...Przyćmione światło, pachnące świece na stolikach, polne kwiatki w wazonach, aromat kawy, herbaty i świeżych ciasteczek...
  Przed wejściem widniał baner reklamujący Turniej (zaprojektowany przez Agnieszkę Snopek), ściany ozdobiono pracami uczniów ZSS w Leszczynach (pokłosie zeszłorocznego pleneru malarskiego), pod autografem poety widniała jego karykatura wykonana przez Dominika Falkowskiego (ucznia ZSS), a w centrum sceny- portret autorstwa Czesława Żemły.
  Imprezę otwarła dyr. ZSS w Leszczynach – Beata Zich. Powitała jurorki: Małgorzatę Tkocz oraz Hannę Piórecki- Nowak, a także gości: Mariolę Czajkowską (dyr. MOK w Czerwionce), Aleksandrę Pietruszewską (dyr. Biblioteki Publicznej G i M Czerwionka- Leszczyny), Annę Biesek (kier. Biblioteki Publicznej w Leszczynach), Liliannę Zimoń („korespondenta prasowego” leszczyńskiego Stowarzyszenia- Jestem) oraz Bogdana Szymurę (autora statuetki dla zdobywcy I miejsca w Turnieju). Przedstawiła organizatorów tegorocznego Turnieju: Ewelinę Burzyk, Alinę Karaszewską i Sylwię Woźnicę (inicjatorki Turnieju). Przypomniała, iż Turniej Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka otwiera II Powiatowy Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych.
  Następnie głos zabrała Ewelina Burzyk.
  W ciepłych słowach wspominała Stanisława Krawczyka, jego umiłowanie żony Róży, róż i rosarium liczącego krocie tych pięknych kwiatów, którym nadawał imiona.
  Przypomniała, że na konkurs wpłynęło 39 prac, z których jury wyłoniło 15 finalistów. Będą oni walczyć o trzy wyróżnienia, I, II i III miejsce oraz nagrodę publiczności.
  Rozpoczął się Wielki Finał. Swoje wiersze prezentowali kolejno:
  Konrad Pękała ( „Królik”), Alicja Ostroch ( „Maska”), Sonia Zimek ( „Kolorowy świat”), Julia Statkiewicz ( „Życie”), Marcelina Węgrzyk ( „Wracając do Nieba”), Alicja Płonka ( „Winna”), Paulina Bujoczek ( „Dlaczego młodość...”), Agata Ogonowska ( „Oni i my”), Jolanta Jechida ( „Dusze”), Nikola Kroczak ( „Małe rzeczy”), Barbara Szewczyk ( „Przyjaźń”), Natalia Kwitek ( „Za późno”), Wiktoria Warzecha ( „Sny”), Kornelia Szczęsny ( „Przedmieścia”) i Natalia Sołowińska ( „Wola istnienia”).
  Każdemu utworowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, ilustrowana pracami uczniów ZSS w Leszczynach, a „ przerywniki” stanowiły czytane przez Ewelinę Burzyk wiersze Stanisława Krawczyka.
  Po występach laureatów zebrano karteczki z głosami publiczności, jury udało się na naradę, a słodki poczęstunek umilał występ Jakuba Żemły, wspaniale śpiewającego i grającego swoje własne kompozycje.
  Wreszcie ustalono werdykt:
  I miejsce ( Statuetkę + bon wartości 150 zł do zrealizowania w Rossmanie, ufundowane przez ZSS) zdobyła Alicja Ostroch,
  II miejsce ( + bon wartości 100 zł, ufundowany przez Stowarzyszenie – Jestem) zajęła Agata Ogonowska ,
  III miejsce (+ bon wartości 50zł, ufundowany przez ZSS) wywalczyła Alicja Płonka.
  Wyróżnienia (+ książki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną G i M Czerwionka- Leszczyny) zdobyły: Natalia Kwitek, Kornelia Szczęsny i Nikola Kroczak, a nagroda publiczności (kosz słodyczy ufundowany przez MOK w Czerwionce) przyznana została Natalii Sołowińskiej.
  Pozostali finaliści otrzymali dyplomy za udział w Turnieju oraz książki.
  Na zakończenie, po podziękowaniach dla organizatorów i uczestników Turnieju, sponsorom (M. Czajkowskiej – MOK, A. Pietruszewskiej i A. Biesek- Biblioteka Publiczna, E. Burzyk- Stowarzyszenie- Jestem, B. Zich- ZSS ) wręczono pamiątkowe filiżanki z logo Turnieju, zaprojektowane i ręcznie malowane przez Agnieszkę Snopek.
  Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie, przypomnienie o przyszłorocznym IV Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka i ...żegnamy „ Starą Piwnicę”- pełni wrażeń, wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

  Lilianna Zimoń – członek Stowarzyszenia- Jestem

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
  ul. Przedszkolna 1
  44-238 Czerwionka-Leszczyny
 • (+32) 431-29-91

Galeria zdjęć