• Projekt Unijny „Kreatywni nauczyciele to kreatywni uczniowie - podnoszenie kompetencji językowych i metodycznych kadry pedagogicznej."

     • Osoby chętne do udziału w Projekcie "Kreatywni nauczyciele to kreatywni uczniowie" - realizowanego w ramach projektu Zagraniczna moblilność edukacyjna mogą pobierać wnioski w sekretariacie szkoły w terminie 14.02.2024 r. do 21.02.2014 r.

      Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują sie w zakładce PROJEKTY UNIJNE i w sekretariacie szkoły.

      Pliki do pobrania

       

      Mamy niezwykłą przyjemność ogłosić że Zespół Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne znalazł się na liście dofinansowanych programów w ramach FRSE

      Tytuł: „Kreatywni nauczyciele to kreatywni uczniowie”- podnoszenie kompetencji językowych i metodycznych kadry pedagogicznej

      Grupa docelowa: Nauczyciele ZSS

      Dzialania: kurs ICT we Francji, kurs językowy na Malcie, job shadowing w Rumunii

      Cel główny: podnoszenie kompetencji językowych i metodycznych kadry pedagogicznej

      Efekty:

      • podniesienie kompetencji metodycznych i językowych nauczycieli
      • zwiększenie efektów kształcenia
      • podniesienie jakości pracy nauczycieli
      • rozwój kompetencji ICT
      • poznanie nowoczesnych metod pracy z uczniami
      • zdobycie nowych marzędzi służących poprawie kształcenia i wychowania
      • zwiększenie kompetencji nauczycieli, pedagogów i psychologów w pracy z młodzieżą o różnych potrzebach edukacyjnych

      Formularze do pobrania w sekretariacie szkoły

     • Nabór uzupełniający do projektu FERS 


     • KREATYWNI NAUCZYCIELE TO KREATYWNI UCZNIOWIE

       

      Komisja rekrutacyjna przedłuża nabór uzupełniający

      do projektu FERS 

      „Kreatywni nauczyciele to kreatywni uczniowie” 

       

      Osoby zainteresowane udziałem w projekcie proszone są o złożenie wypełnionego  formularza rekrutacyjnego w sekretariacie szkoły 

      do dnia 15.03.2024 (wtorek) do godziny 12.00. 

      Jednocześnie informujemy, że 15.03.2024 o godzinie 15:30 w sali nr 40 odbędzie się test sprawdzający znajomość języka angielskiego na poziomie A1. 

       

      Zakwalifikowana osoba będzie miała możliwość udziału w obserwacji pracy 

      w szkole specjalnej w Rumunii. 

       

     • Dni otwarte w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Żorach

     • 21 marca uczniowie klasy 7/8a uczestniczyli w Dniach Otwartych Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Żorach. Mieliśmy okazję zobaczyć bardzo dobrze wyposażone pracownie specjalistyczne, w których uczniowie uczą się wybranych zawodów. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i zaproszeni na pokaz mody przygotowany przez młodzież uczącą się na kierunku technik przemysłu modowego. Kolejnymi kierunkami, które przybliżyli nam uczniowie był mechanik samochodowy oraz magazynier logistyk i sprzedawca. Następnie zaproszono nas na poczęstunek przygotowany przez uczniów, którzy wybrali zawód kucharz oraz technik żywienia i usług gastronomicznych. Na koniec do zabawy zaprosiła nas klasa reklamy. Gratulujemy ciekawie przygotowanych Dni Otwartych i cieszymy się, że mogliśmy w nich uczestniczyć. Korzystając z okazji, że byliśmy w Żorach odwiedziliśmy również Zespół Szkół Specjalnych im. Matki Teresy z Kalkuty, gdzie także zostaliśmy mile przyjęci i mogliśmy zobaczyć, jak uczy się młodzież szkoły zawodowej wykazującej trudności edukacyjne. Dowiedzieliśmy się, że uczniowie przygotowują się do zawodu na kierunkach: piekarz, cukiernik, kucharz, 

      pracownik pomocniczy obsługi hotelowej, 

      monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz fryzjer.

     • ZIMOWY BAL MASKOWY

     • Ach, cóż to był za bal…! Jest karnawał a w karnawale wszyscy urządzają bale – i w naszej Szkole 26.01.2024r. odbył się ZIMOWY BAL MASKOWY. Sala wyglądała bajecznie i zimowo. Przepięknie przebrani uczniowie z dumą prezentowali wymyślne stroje. Bawiliśmy się razem z wolontariuszami SP3, uczestnicząc z wielką ochotą we wspólnych zabawach i konkursach. Skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W trakcie karnawałowych szaleństw można było się posilić słodką przekąską ufundowaną przez Piekarnia Ciastkarnia Tomasz Barański, za co z całego serca dziękujemy. Dziękujemy również wolontariuszom SP3 za wspólną zabawę i pomoc. Podziękowania również w kierunku Beata Greń oraz Martyny za pamiątkową sesję zdjęciową.

     • Spotkanie Świąteczne

     • 13 grudnia, nasza szkoła zamieniła się w  prawdziwy raj świątecznych inspiracji i wspólnego świętowania

      W trakcie spotkania świątecznego jako uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły razem z rodzicami i zaproszonymi gośćmi mogliśmy celebrować wyjątkowy czas przedświąteczny. Choć za oknem mroźnie, w naszych sercach rozkwitała ciepła atmosfera i radosny nastrój.

      Podczas  świątecznego spotkania mogliśmy cieszyć się pięknymi występami artystycznymi, śpiewem kolęd oraz wspólnym dzieleniem się radością. 🎭🎤 To wyjątkowy czas, kiedy szkoła staje się miejscem pełnym magii, wzruszeń i wspólnego świętowania.

      Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wyjątkowym spotkaniu! Niech te świąteczne chwile pozostaną w naszych sercach, przynosząc nam radość i ciepło na każdy dzień. 🌠❤️🎄

     • Dzień Patrona Szkoły

     • 27 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Uczniowie zarówno klas młodszych, jak i starszych najpierw obejrzeli krótką prezentację przedstawiającą sylwetkę Weroniki Sherborne oraz przybliżającą Metodę Ruchu Rozwijającego, którą nasza Patronka wypracowała ćwicząc z dziećmi. Metoda ta jest bardzo prosta, naturalna i polega na zabawie ruchowej. Dzieci, ale też i dorośli podczas ćwiczeń doświadczają, co to znaczy czuć się dobrze we własnym ciele, poznają siebie, swoje możliwości i ograniczenia, poznają innych, uczą się aktywnego i twórczego życia. Następnie każdy z nas miał możliwość uczestniczenia w zajęciach Metodą Ruchu Rozwijającego, które sprawiły nam wiele radości.

     • Organizacja zajęć szkolnych 2 i 3 listopada

     • Informujemy, że na podstawie Rozporządzenia MEN z dnia  11 sierpnia 2017 r. w sprawie organizacji roku szkolnego dni 2 i 3 listopada 2023 r. są  dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.

      W tych dniach w szkole organizowane są zajęcia opiekuńczo – wychowawcze w godzinach 7.30- 14.00  dla uczniów, których oboje rodzice pracują.

     • Dodatkowe dni wolne

     • Po zasięgnięciu opinii Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne ustalił dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktyczno- wychowawczych w roku szkolnym 2023/2024 w dniach

      2, 3 listopada 2023 r

      2 maja 2024r.

      31 maja 2024 r.

      Jednocześnie informujemy że w podane powyżej dni będzie możliwości udziału uczniów w zajęciach opiekuńczych.

       

     • Nauczycielka ZSS im. W. Sherborne nominowana do tytułu Nauczyciel Jutr@

     • Mamy wielką przyjemność poinformować Państwa że nasza nauczycielka Pani Dominika Siwek spośród licznego grona kandydatów dostała się do ścisłego grona finalistów i została nominowana do tytułu Nauczyciel Jutr@.

      Nauczyciel Jutr@ to osoba, która stawia potrzeby swoich uczniów i uczennic w centrum uwagi, podąża za ich zainteresowaniami, a współpracę z nimi opiera na partnerskiej relacji. Nierzadko uczy się od swoich uczniów. Dobrze odnajduje się w cyfrowym świecie i ma odwagę uczyć uczniów jak się w nim bezpiecznie poruszać. Dzięki temu jest bliżej nich i lepiej rozumie ich rzeczywistość.

      Pani Dominiko jeszcze raz serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych, licznych sukcesów :):):)

      Więcej:  https://glos.pl/znamy-juz-nazwiska-finalistow-naszych-konkursow-nauczyciel-roku-2023-i-nauczyciel-jutr

     • Godzina dostępności nauczycieli

     • Szanowni Rodzice i Uczniowie,

      Chcielibyśmy poinformować Was o godzinach dostępności naszych nauczycieli w przypadku potrzeby kontaktu czy konsultacji. Nasza szkoła dąży do zapewnienia jak najlepszego wsparcia i komunikacji między nauczycielami, uczniami oraz rodzicami. Dlatego też, oto godziny, w których nasi nauczyciele są dostępni:

       

      Konsultacje_2023_2024.pdf

     • IX Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie"

     • Dnia 7 czerwca 2023 r. odbył się IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Jezu Ufam Tobie”.

      Celem konkursu było zapoznanie uczniów z największym przymiotem Boga, którym jest Jego Miłosierdzie. Do konkursu przystąpiło 34 uczniów z 11 placówek: SP nr 1, SP nr 3, SP z Przegędzy, SP ze Stanowic, SP z Palowic, SP z Książenic, SP z Kamienia, ZSP nr 7 z Żor, ZS nr 2 Specjalnych z Mikołowa, ZSS z Czerwionki-Leszczyn oraz SPS nr 7 z Rybnika.

      Tematem konkursu było narysowanie pastelami portretu św. Siostry Faustyny. Twórcze zmagania niezwykle uzdolnionych uczestników w refleksyjnym klimacie Bożego Miłosierdzia zakończyły się uroczystym wręczeniem nagród.

      Zaszczytne miejsca oraz wyróżnienia zajęli: I miejsce Patrycja Jezusek, II miejsce Otylia Sobik, III miejsce Natalia Kowolik, wyróżnienia: Julianna Fuks, Dominika Błaszczyk, Alicja Florczak, Karolina Kania, Agata Steuer, Oliwia Staśkiewicz, Milena Dąbrowska.

      W kategorii specjalnej: I miejsce: Martyna Rzepka, II miejsce: Dominik Doskocz, III miejsce: Jakub Binias, wyróżnienia: Jakub Jankowski, Wiktoria Dąbrowska, Anna Anioł, Natalia Kuśka, Bartłomiej Urbanek.

      Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Serdecznie gratulujemy!

      Dziękujemy parafii św. A. Boboli i ks. Łukaszowi Budniokowi za patronat nad konkursem, jury: p. Beacie Pietrek, Krystynie Szulc, Agnieszce Snopek oraz nauczycielom za przygotowanie swoich wychowanków. 

      Składamy podziękowania sponsorom: szczególnie Ks. Damianowi Jarnota z Kamienia, Starostwu Powiatowemu w Rybniku, Radzie Rodziców ZSS i Piekarni Krzysztof Dobisz z Bełku.

      Organizatorzy

  • Kontakt

  • Logowanie