Drodzy Rodzice i Opiekunowie.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze strategią przygotowania i zarządzania w czasie obecnym i na wypadek wystapienia pandemii COVID-19 w Zespole Szkół Specjalnych im. W.Sherborne w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Drodzy Rodzice i Opiekunowie.
Zachęcamy Państwa do zapoznania się ze strategią przygotowania i zarządzania w czasie obecnym i na wypadek wystapienia pandemii COVID-19 w Zespole Szkół Specjalnych im. W.Sherborne w nowym roku szkolnym 2020/2021.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
1.09.2020 r.
Drodzy Rodzice!
Dyrektor ZSS serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 wg harmonogramu.
Po spotkaniu z wychowawcami klas
Dyrektor ZSS zaprasza Rodziców na spotkanie, na którym będą
omówione procedury dotyczące bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych.
- Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z wyznaczoną godziną.
- Po wejściu do szkoły i dezynfekcji, uczniowie od razu przechodzą do wyznaczonej sali na spotkanie z wychowawcą.
- Przed wejściem do szkoły obowiązuje dystans społeczny
-Rodzice wchodzą na teren szkoły w maseczce
Dojazd do szkoły w dniu 1.09.2020 r. we własnym zakresie.
Autobus szkolny od 2.09.2020 r.
Godz. 9.00
klasa 1ua sala 124
klasa 1a sala 9
klasa 2l sala 125
klasa 3a sala 7
klasa 3/4e sala 12
9.30 - 9.45 spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie
Godz. 10.00
klasa 4u sala 8
klasa 4a sala 128
klasa 4l sala 36
klasa ZRW sala 24
klasa 6u sala 39
10.30 - 10.45 spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie
Godz. 11.00
klasa 6a sala 35
klasa 7a sala 40
klasa 8ua sala 11
klasa 8a sala 8a
11.30 - 11.45 spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie
Godz. 12.00
klasa 1/2z sala 121
klasa 2zp sala 42
klasa 3zp sala 123
klasa 1/3p sala 122
12.30 - 12.45 spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie
Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak można byłoby opisać młodych ludzi tworzących grupę teatralną "Zetki" w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji tworzy się coś wspólnie właśnie z ich inicjatywy?! Nawet w trudnych czasach koronawirusa można znaleźć sens i radość życia. Sami zobaczcie ....
"Na dobre i na złe Zespół Zetki" - teatr w czasie pandemii
Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak trafnie można opisać młodych artystów z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, tworzących grupę teatralną Zetki. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji udało się wspólnie stworzyć coś wyjątkowego właśnie z ich inicjatywy?!
Kiedy ogłoszono zamknięcie szkół, zaczynaliśmy pracę nad nowym spektaklem. Wielkimi krokami zbliżał się 24 Przegląd Teatralny
i Recytatorski “Bliskie Spotkania”. W normalnej sytuacji byłby to czas tremy, pracy w pośpiechu, emocji… A tu nagle pustka.
Podczas lekcji online uczniowie coraz częściej pytali o teatr, mówili, że brakuje im prób, pracy nad scenografią itd. Mówili, że tęsknią za sceną, za występami, za sobą… Nie ze wszystkimi z grupy Zetki mieli kontakt. Wtedy zrodził się pomysł zdalnego teatru. To jak wspaniała jest to młodzież mieliśmy się dopiero przekonać. Telefony, maile, portale społecznościowe...wszystko poszło w ruch… i jest! Pierwsze grupowe połączenie na messengerze i ogromne wzruszenie. Widzimy się w komplecie, słyszymy, możemy się do siebie uśmiechnąć. Paulina ze wzruszenia nie potrafi powiedzieć słowa. Agacie stale przerywa połączenie. Mariusz ma głowę pełną pomysłów. Rozmawiamy, rozmawiamy… I tak już przez cały czas zdalnego teatru. Połączenia 12.30 dwa razy w tygodniu. To ta godzina, na którą tak czekamy. Powoli, etapami powstaje filmik. Najpierw pokazujemy jak bezsensowne potrafiliśmy robić rzeczy w samotności. Później wspominamy występy na scenie, tremę przed występem, radość z wygranej. A na koniec to jabłko, symbol “Bliskich Spotkań”. Statuetka, którą co roku otrzymują artyści. Ona sprawia, że na twarzach aktorów znowu pojawia się uśmiech, a w sercu rodzi się nadzieja wspólnego tworzenia.
Potem już poszło… Włączyli się rodzice, rodzeństwo. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstał spektakl pt:“ Na dobre i na złe zespół Zetki”.
I zrodziły się kolejne pytania.
-A może to pokazać światu?
-Może pochwalić się, że mimo niepełnosprawności intelektualnej potrafimy?
-Że jako szkoła jesteśmy razem, jak rodzina w każdej trudnej sytuacji?
-Że nasz czas pracy to nie sztywne ramy?
Klik. I poszło dalej… Facebook, messenger, strona internetowa… Rozdzwoniły się telefony, sms… Podziękowania, gratulacje słowa uznania, łzy wzruszenia… To wszystko sprawiło, że znowu chce się żyć, pracować, tworzyć. To dzięki Wam, drodzy aktorzy, czerpiemy siłę i radość z codzienności. “Dziękujemy, że jesteście!”
Film można obejrzeć klikając na link poniżej lub na stronie facebookowej Zespołu Szkół Specjalnych imienia Weroniki Sherborne.
Agnieszka Smołka
Barbara Bańczyk
Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wybraliśmy projekt na Logo naszego wolontariatu. Jury w składzie p. Agnieszka P., p. Agnieszka S., p. Magda K. i p. Wanda K. oceniło prace konkursowe naszych uczniów. Nadesłanych prac było 6. Wszystkie były wspaniałe. Zwycięzcą został Paweł Piorunowski! Przedstawiamy poniżej jego projekt, który posłuży do stworzenia właściwego Logo. Pawłowi serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom. O wręczeniu Nagrody głównej i nagród wyróżnienia uczestnicy zostaną poinformowani.
Logo Szkolnego Koła Wolontariatu opracowane przez p. Agnieszkę Snopek na podstawie projektu naszego wolontariusza Pawła.
Ogłoszenie wyników VI Konkursu Plastycznego o tematyce religijnej „Jezu Ufam Tobie”
18 maja 2020r. w ramach obchodów 100 rocznicy urodzinśw. Jana Pawła II został zakończony VI Konkurs Plastyczny o Tematyce Religijnej pt. „JEZU UFAM TOBIE”. W tym roku konkurs był skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherbornew Czerwionce-Leszczynach. Głównymi celami konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i działalności Jana Pawła II oraz rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci i młodzieży.
W konkursie wzięło udział 13 uczniów, w tym w pierwszej kategorii tj. klas I-III - 8 uczniów, natomiast w drugiej kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP - 5 uczniów,W I kategorii klas I-III zwycięzcami okazali się uczniowie:
I miejsce –Adrian SosnaII miejsce –Bartosz JanikIII miejsce- Patryk Jakubiak
W II kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP zwycięzcami okazali się uczniowie:
I miejsce –Paulina SzczęsnyII miejsce – Agata HildebrandtIII miejsce – Igor Makaryk
Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów oraz komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięzców. Przewodniczącą jury była p. Agnieszka Snopek – nauczyciel plastyki, instruktor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a członkiem jury była p. Agnieszka Połednik – nauczyciel plastyki i wychowawca w ZSS im. W. Sherborne. Podczas oceny, jury zwróciło uwagę na zgodność z tematem, estetykę wykonania prac oraz wkład artystyczny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, które są do odebrania w ZSS po wcześniejszym ustaleniu terminu. Wszystkim serdecznie gratulujemyi zapraszamy do udziału w konkursie za rok.
Barbara Bańczyk
KONKURS NA PROJEKT DO LOGOSZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU "Jestem dla innych"
Ogłaszamy konkurs na projekt do logo Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionka-Leszczyny.Cel konkursu:
wyłonienie najlepszego graficznego projektu, który będzie wykorzystany do stworzenia logo Szkolnego Koła Wolontariatu
promocja działalności charytatywnej w szkole
zachęcenie i motywowanie uczniów do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu
Logo wykorzystywane będzie przez Szkolne Koło Wolontariatu do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych.
Warunki uczestnictwa w konkursie
W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Forma i technika pracy konkursowej jest dowolna
Prace można wykonać ręcznie lub korzystać z technik komputerowych.
Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami: być czytelne i łatwe do zapamiętania, oraz wzbudzać pozytywne emocje.
Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!!
Zdjęcia prac wysyłamy do Pani Wandy lub Pani Magdy przez messengera bądź na pocztę: zss.w.kurpanik@gmail.com, zss.m.kapusta@gmail.com do 5 czerwca 2020r., zdjęcia zostaną umieszczone w komentarzach pod postem na Facebooku, a specjalnie powołane jury wybierze najlepszy projekt, który zostanie nagrodzony!!
Pozdrawiamy i zapraszamy do konkursu
Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Wanda K. i Magdalena K.
Drodzy rodzice uczniów klas I-III
Od dnia 25 maja 2020 roku przywraca się zajęcia opiekuńczo – wychowawcze dla uczniów klas I-III szkoły odstawowej. Będą one realizowane od godziny 8.00 do 12.00.
W okresie od dnia 25 maja 2020 roku rodzice uczniów klas I-III mogą zdecydować o nieuczęszczaniu ich dzieci do szkoły. Dla tych uczniów zajęcia będą realizowane w formie zdalnej.
Poniżej dokumenty do pobrania
Biblioteka
REGULAMIN_KORZYSTANIA_Z_BIBLIOTEKI_SZKOLNEJ.pdf
od 25.05.2020
Środa 13.30-14.30
Piątek 12.30-14.30
KONSULTACJE DLA UCZNIÓW KLASY 8
od 25.05.2020
Środa 14.00-15.00 j. polski
Piątek 13.00-14.00 matematyka
14.00-15.00 j. angielski
Konsultacje dla uczniów klas IV – VIII
od 1.06.2020
Poniedziałek godz. 13.00-15.00
j. polski
historia, wos
Wtorek 13.00-15.00
Matematyka
fizyka
Środa 13.00-15.00
j. angielski
Czwartek 14.00-15.00
Biologia, chemia
Piątek 13.00-15.00
j.polski
geografia
Nasz Dar dla św. Jana Pawła II z okazji
100 rocznicy urodzin
„Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia:
człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki”. (Jan Paweł II).
Uczniowie naszej szkoły już od kilku miesięcy przygotowywali się na setną rocznicę urodzin Naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Chcąc złożyć Bogu hołd za dar Jego życia, nasza młodzież przygotowała plakaty, które przybliżają i ukazują bogaty dorobek papieża. Historia życia Karola Wojtyły pokazuje, że każde życie ludzkie może być zwyczajne w swej NIEZWYKŁOŚCI I ŚWIĘTOŚCI.
A.Smołka, B. Frycz, B. Bańczyk
15 maja jest Świętem Rodziny ustanowionym przez ONZ w 1993 roku. Głównym celem tego święta jest propagowanie bezwarunkowej miłości i akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku oraz zaufania, czyli tych wartości, które można odnaleźć przede wszystkim w życiu rodzinnym. Z mamą, tatą, babcią i dziadkiem jest najlepiej... Wspólnie spedzony czas jest okazją by zbliżyć się do siebie, porozmawiać o ważnych dla dziecka i rodziny sprawach. W związku z powyższym zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Namalujcie swoją rodzinę i prześlijcie prace na maila zss.a.polednik@gmail.com. Wszystkie prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym fb.
Życzymy Wam pięknego Święta Rodziny. Warto być razem!
Z RADOŚCIĄ INFORMUJĘ, ŻE ZNAMY WYNIKI PODCHODÓW Z OKAZJI DNIA ZIEMI.
POSTANOWILIŚMY WYRÓŻNIĆ TRZY OSOBY, KTÓRE NASZYM ZDANIEM WYKAZAŁY SIĘ DUŻĄ KREATYWNOŚCIĄ ORAZ POCZUCIEM HUMORU, CO JEST WIDOCZNE NA PRZESŁANYCH ZDJĘCIACH.
A WIĘC OSOBY WYRÓŻNIONE TO: PAULINA BEŚCIAK, PAULINA SZCZĘSNY ORAZ KEVIN SOBCZAK.
GRATULUJEMY!!! (NAGRODY ZOSTANĄ PRZESŁANE POCZTĄ)
DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ I ZACHĘCAMY DO BRANIA UDZIAŁU W DALSZYCH KONKURSACH.
„Bliskie Spotkania” inaczej …
14 maja mieliśmy się spotkać w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, aby uczestniczyć w XXIV Przeglądzie Teatralnym i Recytatorskim „Bliskie Spotkania” . Jak zwykle towarzyszyłyby nam wielkie emocje - zarówno widzom jak i aktorom oraz recytatorom. Tęsknimy za atmosferą obchodów Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych, w którym oprócz Przeglądu ma miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Niestety jesteśmy zmuszeni poczekać kolejny rok…
W zamian pragniemy przybliżyć Wam w tym dniu sukcesy sceniczne naszejUtalentowanej Młodzieży w 2020 r. wraz z fotografiami z tych wydarzeń.
31 stycznia Martyna i Daniel wzięli udział w rozśpiewanym i roztańczonym, szalonym IV Festiwalu Piosenki Karaoke „ŚpiewaMY” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zaprezentowali się wspaniale śpiewając piosenki z repertuaru grupy Papa Dance oraz Wojciecha Gąssowskiego, gdyż tegoroczna edycja zorganizowana była w klimacie lat 80 i 90.
18 lutego Grupa Teatralna „ZETKI” wystąpiła w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji na prestiżowym 20 Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ALBERTIANA 2020” . Za rewelacyjnie odegrany przez naszych aktorów spektakl „Kumple” Jurorzy przyznali im Wyróżnienie.
Epidemia koronawirusa przerwała naszą dobrą passę, ale mamy nadzieję, że gdy wrócimy do szkoły, to po odpowiednim przygotowaniu i próbach powrócimy także na deski sceniczne, by odnosić kolejne sukcesy.Grupa teatralna Zetki to wspaniała młodzież!Pani Agnieszka pisze tak: „Mimo, że nie możemy tworzyć nowego przedstawienia na przegląd cały czas jesteśmy razem. Wspieramy się w tym trudnym czasie, zdalnie zdobywamy wiedzę teoretyczną o sztuce teatralnej. A także tworzymy. Tworzymy inny teatr, inną sztukę. Jesteśmy nadal razem, mimo, że w swoich domach. To tylko pokazuje, że kreatywność to nasza siła, która pomaga przetrwać trudne chwile. A co tworzymy? Może już niedługo uchylimy rąbka tajemnicy...”
Drodzy Rodzice i Opiekunowie.
Nasze dzisiejsze życie w dużej mierze opiera się na Internecie. W sieci pracujemy, uczymy się, robimy zakupy. Wiadomo, że oprócz wielu przydatnych rzeczy spotykamy się również z niepożądanymi treściami tj. hejt, przemoc, oszustwa. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z kampanią społeczną, która namawia do reagowania na niewłaściwe treści tj. cyberprzemoc czy mowa nienawiści. Znajdą tam Państwo porady jak chronić sie przed oszustami, jakie podjąc kroki gdy doszło do nadużycia.
Nie bądźmy obojętni.
W każdy drugi piątek miesiąca obchodzony jest Dzień Gwary śląskiej. Z tej okazji mamy dla Was kilka ciekawostek na temat naszej pięknej regionalnej gwary.
A sam mocie na łobrozkach jak sie na co godo po naszymu. ;)
Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału
w konkursie o św. Janie Pawle II
REGULAMIN
CELE KONKURSU:
Celem konkursu jest uczczenie i wspólne świętowanie 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II
Poznanie postaci i drogi świętości Jana Pawła II
Rozwijanie zdolności artystycznych dzieci
Formą dopuszczającą pracę do Konkursu jest praca plastyczna formatu A–4 lub A-3
ADRESACI KONKURSU:
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych na wszystkich poziomach nauczania.
Proponowana technika to rysunek pastelą, kredką, farbami.
Uczniowie malują portret świętego Jana Pawła II ( według wzoru podanego wyżej).
Format pracy A3 lub A4
Czas wysyłania prac do 18 maja 2020r. ( wystarczy zrobić zdjęcie pracy, podpisać i wysłać na emaila)
Prace proszę wysyłać na emalia: basiabanczyk@poczta.onet.pl
KRYTERIA OCENY:
Prace oceni i wyłoni zwycięzców komisja konkursowa.
Ocenie podlegać będzie zgodność tematyczna, estetyka pracy oraz wkład artystyczny.
Ogłoszenie wyników nastąpi poprzez stronę szkoły a wręczenie nagród odbędzie się w dogodnym czasie bądź za pośrednictwem poczty.
Werdykt komisji jest ostateczny i niepodważalny.
Barbara Bańczyk
W trosce o Wasze bezpieczeństwo umieszczamy poniżej katalog zasad właściwego korzystania z Internetu.
Prosimy przeczytajcie go i stosujcie w życiu codziennym.
Powered by aSc EduPage