• Wizyta studyjna w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Żorach

11.05.2022

Klasy Przysposabiające do Pracy miały możliwość wzięcia udziału w wizycie studyjnej w Zakładzie Aktywności Zawodowej „Wspólna Pasja” w Żorach. Zakład od stycznia 2011 roku prowadzi Bar Mleczny „Krówka”, natomiast od 22 czerwca 2021 roku prowadzi również Restaurację „Oberyba”, które znajdują są w centrum Żor, blisko rynku. Lokale serwują smaczne i stosunkowo niedrogie potrawy, o czym mogliśmy się osobiście przekonać. Zakład dysponuje również placem piknikowym pod zabawy biesiadne na wolnym powietrzu oraz salą bankietową z pełną obsługą i wyśmienitą kuchnią, oferuje także usługi ogrodnicze, w szczególności zakładanie, koszenie i regeneracji trawników, nasadzanie roślin. Zakład zatrudnia osoby niepełnosprawne, które posiadają orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym (bez względu na symbol znajdujący się w orzeczeniu) oraz w stopniu umiarkowanym z symbolem 01-U, 02-P, 12-C. Na ko

• "Smak życia czyli debata o dopalaczach"

27.04.2022

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w program profilaktyki uniwersalnej "Smak życia, czyli debata o dopalaczach". Organizatorem programu jest Śląski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku. W ramach zajęć starsi uczniowie mogli poznać skutki zażywania dopalaczy, zobaczyć prezentację multimedialną, a także wysłuchać prelekcji zaproszonego gościa, który sam kiedyś miał problem z uzależnieniem. Zajęcia miały również na celu wykształcenie postawy asertywnej.

• Otuleni - Pomoc dla seniora.

26.04.2022

Nasza społeczność szkolna przyłączyła się do Akcji Otuleni Pomoc dla seniora. Wolontariusze zbierali artykuły higieniczne, które były bardzo potrzebne naszym seniorom z Domu Pogodnej Starości im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Bełku. Wolontariusze posegregowali artykuły i odpowiednio je zapakowali, tak aby opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu mogli je dostarczyć na miejsce. Bardzo dziękujemy za okazane serce i pomoc całej społeczności szkolnej.

• Warsztaty z profilaktyki zdrowotnej.

26.04.2022

Dnia 22.04.2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty z profilaktyki zdrowotnej, w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Spotkanie odbyło się z higienistką stomatologiczną Panią Karoliną i jej asystentką. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, które sprawiły im dużo radości, a także pogłębiły wiedzę z zakresu pielęgnacji jamy ustnej. Zapraszamy do fotorelacji.

• Nabór 2021/2022
      • Dla uczniów i rodziców