• ZRZUTKA na Ogród Sensoryczny
     • ZRZUTKA na Ogród Sensoryczny

     • Jesteśmy rodzicami dzieci, które uczęszczają do Szkoły Specjalnej w Leszczynach.

      Nasze dzieci mają od 8 -24 lat i chorują na różne przewlekłe choroby np. autyzm, zespół Downa, porażenia mózgowe, sprzężone niepełnosprawności, niedowidzą, niedosłyszą, są nadpobudliwe, a czasami zbyt obojętne na świat zewnętrzny.

      Dlatego wspólnymi siłami, wraz z Władzami Szkoły, my jako rodzice, postanowiliśmy stworzyć dla naszych dzieci, na terenie Szkoły Specjalnej w Leszczynach, Ogród Doświadczania Świata w stopniu umożliwiającym wszystkim zmysłom zadziałać i doświadczyć tego, co dla nas, jako „zdrowych „ ludzi jest rzeczą naturalną. Ogród taki, ma pozytywny wpływ na zachowania naszych pociech. Woda, która jest elementem przewodnim naszego przedsięwzięcia, działa przede wszystkim uspokajająco.

      Ogród ten jest podzielony na kilka stref np. uważności- tutaj dzieci pobudzają obszary związane z dotykiem ( różne nawierzchnie ), strefa smaku- umieszczone są tutaj krzewy z owocami, kącik warzywny i zioła. Będzie także umieszczona strefa tzw. dydaktyczna, gdzie poprzez dźwięk będzie pobudzany zmysł zarówno słuchu jak i dotyku. Takie doświadczenia są bardzo ważne w terapii i rehabilitacji.

       

      To miejsce, będzie jedynym ogrodem sensorycznym na naszym terenie.

      Niestety koszty stworzenia tego miejsca, przerosły nasze możliwości finansowe. Pomimo wkładu finansowego Organów prowadzących jednostkę, Darczyńców, Rodziców i osób o „wielkim” sercu, nie jesteśmy w stanie sami zakupić ostatniego elementu ogrodu, jakim jest wyposażenie strefy zabawy i dźwięku. Podstawowy zestaw kilku instrumentów to koszt ok. 20 000 zł. Muszą to być przedmioty z odpowiednimi certyfikatami bezpieczeństwa.

      Dlatego zwracamy się z prośbą do osób, które są w stanie nam pomóc finansowo, o wsparcie , aby można było zakupić dane elementy i dokończyć budowę tego miejsca.

      Prace już się rozpoczęły, więc mamy czas tylko do końca maja 2019 r. !!!

       

      Można również wpłacać indywidualnie na konto Rady Rodziców ZSS z dopiskiem
      „ Ogród sensoryczny”
      Nr kota bankowego O.K Bank Spółdzielczy o/ Leszczyny 86 8454 1095 2031 0094 7611 0002 Rada Rodziców przy ZSS Leszczyny ul. Przedszkolna 1

       

      Za każdy grosz z całego serca dziękujemy

      Wdzięczni Rodzice

       

      Poniżej migawki z placu budowy

     • Serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą w intencji uczniów, rodziców, nauczycieli oraz całej społeczności szkolnej, która odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2019 o godz. 8.30 w kościele św. Andrzeja Boboli w Leszczynach.

    • Konkurs plastyczny "Jan Paweł II w oczach dzieci"
     • Konkurs plastyczny "Jan Paweł II w oczach dzieci"

     • Prace Konkursowe! Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w konkursie pt. "Jan Paweł II w oczach dzieci" organizowanym przez Szkołę Podstawową w Rybniku. Zostało wysłanych 12 prac. Wszystkim życzymy zwycięstwa!

       

    • “U STÓP KRZYŻA” - PORANEK WIELKANOCNY
     • “U STÓP KRZYŻA” - PORANEK WIELKANOCNY

     • Choć jeszcze daleko do Świąt Wielkanocnych w naszej szkole 3 kwietnia 2019 roku uczniowie pod opieką nauczycieli, przygotowali świąteczne przedstawienie pt.:,,U STÓP KRZYŻA". Młodzi ludzie w dialogu z Panem Jezusem decydują się: nieść krzyż na swoich ramionach; wraz z Jezusem na Golgocie umierać; bezgranicznie Mu zaufać; dla Niego tylko żyć. Przyrzekaja Chrystusowi pomagać Mu w niesieniu krzyża, ale Pan Jezus tłumaczy im mówiąc: Jeśli chcesz, żebym mógł odpocząć, to weź twojego bliźniego na swoje ramiona. Pomagajcie sobie nawzajem nosić krzyże, wasze codzienne obowiązki, troski, zmartwienia. Jeśli sobie nawzajem pomagacie, wtedy mnie pomagacie. I zaprawdę powiadam Ci, że wszystko, co uczynisz jednemu z tych moich braci najmniejszych to tak, jakbyś mnie uczynił”. Młodzież naszej szkoły odpowiedziała na prośbę Jezusa i w prezentacji multimedialnej pokazali jak w sposób spontaniczny, reagują na potrzeby bliźniego spiesząc mu z pomocą. Zaprezentowany występ przykuł uwagę wszystkich wychowanków oraz nauczycieli szkoły, Nie zabrakło również pieśni wielkopostnych zaśpiewanych solo przez Andżelikę Bilską, Kamila Nowaka oraz Bartka Janika. W pięknym tańcu wykonanym przez starszych uczniów, wielbiliśmy Pana I dziekowaliśmy Mu za zbawienie wysłużone na krzyżu.

      `Pod koniec przedstawienia uczniowie biorący w nim udział, rozdali wszystkim obecnym “duchowe cukierki”, które były dla jednych umocnieniem w wierze a dla innych zachetą do dobrych uczynków. Spodobało się to szczególnie uczniom klas IV-VIII, którzy szukali okazji, by jeszcze raz wylosować karteczkę z cytatem Pisma Świętego i zrobić coś dobrego dla bliźniego. Na zakończenie Mariusz Wróbel złożył wszystkim świąteczne życzenia zachęcajac nas do tego, by wykorzystać ostatnie dni wielkiego postu i pomagać sobie życzliwym spojrzeniem, dobrym słowem, czy choćby tylko serdecznym uściskiem dłoni


       


       

    • Rozwiązanie Konkursu "Droga Krzyżowa"
     • Rozwiązanie Konkursu "Droga Krzyżowa"

     • W Wielkim Poście w naszej szkole odbył się Konkurs plastyczny pt. "Droga krzyżowa" w którym wzięło udział 19 uczniów.

      Nagrdy zdobyli:

      I miejsce Andżelika Bilska, II miejsce Paweł Pełka i Paweł Piorunowski, III miejsce Mateusz Kuczera i Dominik Falkowski

      Wyróżnienia otrzymali:

      Mateusz Więch, Julia Kuczera, Sebastian Góralczyk, Szymon Wandzel, Mateusz Machla

      Pozostali uczniowie otrzymali nagrody pocieszenia. Wszystkim gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

    • DROGA KRZYŻOWA W GOLEJOWIE
     • DROGA KRZYŻOWA W GOLEJOWIE

     • W czwartek 2 kwietnia 2019 r. jak co roku, udaliśmy się do Golejowa na Drogę Krzyżową, której przewodniczył ks. Proboszcz Zenon Sodzawiczny. By głębiej przeżyć bolesną mękę Pana Jezusa, uczniowie wraz z nauczycielami czytali rozważania do każdej stacji. Wielu z uczniów wcieliło się w samego Pana Jezusa, jak również w postacie osób, które Chrystus spotkał na swojej drodze na Golgotę. Głęboka modlitwa połączona ze śpiewem pieśni wielkopostnych pod kierunkiem p. Beaty Frycz, przybliżyła nas do cierpiącego Jezusa i w znacznym stopniu pomogła nam lepiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Nasze spotkanie ze Zbawicielem, niosącym krzyż na kalwaryjskie wzgórze, ofiarowaliśmy we wszystkich intencjach noszonych w naszych sercach, a przede wszystkim w intencjach całej naszej społeczności szkolnej.

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
    • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
    • (+32) 431-29-91
    • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny
   • Logowanie