• "Bliskie Spotkania" - podsumowanie
     • "Bliskie Spotkania" - podsumowanie

     • LAUREACI

      XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania" NAGRODZENI!

       

      30 maja 2019 roku o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Leszczynach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania" , zorganizowanego przez MOK w Czerwionce i ZSS w Leszczynach.

      Dyrektor ZSS- p. Beata Zich – rozpoczęła od powitania laureatów Przeglądu, którzy przybyli wraz ze swoimi „trenerami” , oraz zaproszonych gości . Swoją obecnością zaszczycili : wicestarosta - p. Marek Profaska, burmistrz G i M Czerwionka- Leszczyny- p. Wiesław Janiszewski, radni: p. Stefania Szyp i p. Adam Karaszewski, dyrektor MOK w Czerwionce- p. Mariola Czajkowska, przedstawicielka ZNP- p. Urszula Lawnik, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej G i M Czerwionka- Leszczyny- Jestem- p. Teresa Nawój oraz sekretarz – Jestem- p. Lilianna Zimoń.

      Następnie serdecznie podziękowała sponsorom. W tym roku byli to: Starostwo Powiatowe w Rybniku, G i M Czerwionka- Leszczyny , MOK w Czerwionce, ZNP, ZSS i SPDiMN- Jestem w Leszczynach, Credit Agricole, Sklep Drobiarski w Czuchowie, Auto Boss „Ford” z Chorzowa, PH. Inter Handel z Bełku oraz duża grupa darczyńców z Czuchowa, których do pomocy zmobilizowała p. Ewa Szczęsny.

      P. Marek Profaska złożył podziękowania organizatorom – Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Czerwionce i Zespołowi Szkól Specjalnych w Leszczynach, którzy już ponad dwadzieścia lat przyczyniają się do rozwoju młodych talentów. Pogratulował wszystkim uczestnikom Przeglądu i oddał głos p. Wiesławowi Janiszewskiemu. Burmistrz po raz kolejny podkreślił, że godność osób niepełnosprawnych powinna być szanowana codziennie, a nie tylko przez tydzień w roku.

      Honorowi Patroni oficjalnie otwarli uroczystość wręczenia nagród Laureatom XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania".

      P. Beata Zich o wreczenie nagród dla grup teatralnych poprosiła p. Marka Profaskę, p. Wiesława Janiszewskiego, p. Mariolę Czajkowską, p. Urszulę Lawnik oraz p. Teresę Nawój.

      GRAND PRIX zdobyła grupa „ZETKI” z ZSS w Leszczynach, ( spektakl „ Kumple, )I MIEJSCE : „DECORUM” z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Tychach ( „ Zebra”), II MIEJSCE: „ INNA BAJKA” ze Specjalnego Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Rybniku ( „Gdzie jest król”), III MIEJSCE: „ MAŁE GRAFFITI” z Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu ( „ W świecie oceanu” ), IV MIEJSCE: „ ALTERNATYWA” ze Środowiskowego Domu Samopomocy ( Ośrodek M. B. Uzdrowienia Chorych) w Knurowie ( „ Między nami Addamsami”).

      Jak co roku, po wręczeniu nagród ,nastąpiła „ chwila dla reportera”, którego rolę- też jak co roku -pełniła p. Agnieszka Snopek.

      Za moment grupa teatralna „Zetki”z Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Leszczynach przeniosła całą salę w lata dwudzieste ubiegłego stulecia za sprawą spektaklu „Kumple” , przygotowanego przez p. Agnieszkę Smołkę i p. Barbarę Bańczyk.

      Po gromkich brawach przyszedł czas na laureatów konkursu recytatorskiego. Nagrody wręczali: p. Marek Profaska, p. Mariola Czajkowska, p. Stefania Szyp i p. Adam Karaszewski.

      Otrzymali je : GRAND PRIX- Tomasz Pikuła, I MIEJSCE- Artur Byrtek, II MIEJSCE- Sebastian Steuer, III MIEJSCE- Michał Belkius.

      Tomasz Pikuła zaprezentował „ Zaczarowaną dorożkę” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Oczarował nie tylko doskonałym pamięciowym opanowaniem tekstu, ale również bezbłędną interpretacją i wyraźną radością z faktu możliwości występowania przed tak liczną widownią.

      Dyrektor ZSS- p. Beata Zich – w serdeczny sposób podziękowała „ duszy całego przedsięwzięcia”-p. Beacie Frycz za szczególne zaangażowanie w organizację XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania".

      Wszyscy zaproszeni goście oraz sponsorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy , a także jabłuszka i przeurocze „mini skalniaki” wykonane przez uczniów ZSS.

      Jeszcze tylko słodki poczęstunek, zdjęcia i znów...do zobaczenia za rok!

       

       

      Lilianna Zimoń- sekretarz Zarządu SPDiMN- Jestem

    • "Turniej jednego wiersza" za nami...
     • "Turniej jednego wiersza" za nami...

     • Obchody Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczął Turniej Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka, który odbył się 13 maja w kawiarni „ Stara Piwnica” w MOK w Czerwionce – Leszczynach. To już piąta edycja konkursu poetyckiego, który w piękny sposób integruje społeczność osób zdrowych z osobami z różnymi niepełno sprawnościami. Do udziału w konkursie swoje wiersze nadesłali twórcy z całego regionu. Spośród 17 nadesłanych wierszy jury w składzie: Irena Woźnica - radna Rady Powiatu, Małgorzata Tkocz – poetka , nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz Aleksandra Pietruszewska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, wybrało 10 najlepszych , których autorzy zaprezentowali podczas finału. Decyzją jurorek I miejsce i statuetkę wykonaną przez artystę plastyka Bogdana Szymurę zdobyła Wiktoria Gembalczyk ze Szkoły Podstawowej w Stanowicach, II miejsce - Agata Hildebrandt z ZSS im. W. Sherborne w Czerwionce – Leszczynach ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, III miejsce - Marta Plaza – Kiersztyn , najmłodsza uczestniczka konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czerwionce- Leszczynach, która również otrzymała nagrodę publiczności - kosz słodyczy.

      Wszyscy twórcy autorskich wierszy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz drobne gadżety. Nagrodami dla najlepszych były również bony do Empiku oraz Rossmana.

      Laureatom gratulowali Burmistrz Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Marek Profaska oraz dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska.

      Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach IV Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

       

    • Bliskie Spotkania - WYNIKI
     • Bliskie Spotkania - WYNIKI

     • Przedstawiamy wyniki Przeglądu Teatralno-Recytatorskiego " Bliskie Spotkania"

      Za nami XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania". Dziękujemy Aktorom, Recytatorom, ich Opiekunom za wspaniałe występy, Przedstawicielom Władz Powiatowych i Gminnych, Rodzicom, Dzieciom i Młodzieży Zaprzyjaźnionych Szkół za obecnośc na widowni, Sponsorom i Darczyńcom za wsparcie i ufundowanie nagród. To było wspaniałe spotkanie! Przedstawiamy Laureatów i cieszymy się naszym sukcesem!

       

    • XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski "Bliskie Spotkania"
     • XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski "Bliskie Spotkania"

     • Serdecznie zapraszamy na XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania", który odbędzie się w ramach obchodów IV Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych 15 maja br. w Centrum Kulturalno - Edukacyjnym w Czerwionce - Leszczynach pod Patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
      Wystąpią Teatry i Recytatorzy z Zabrza, Rybnika, Knurowa, Grzawy, Żywca, Paniówek, Sosnowca, Żor, Krakowa, Tychów i Czerwionki-Leszczyn.
      Organizatorami wydarzenia jak co roku są:
      Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce - Leszczynach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce - Leszczynach.
       
   • Kontakt

    • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
    • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
    • (+32) 431-29-91
    • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny
   • Logowanie