• Nauczanie zdalne w dniach 29.03- 11.04.2021r.

w dalszym ciągu zdalnie
             z wykorzystaniem technik nauczania na odległość.

Autobus szkolny w tym czasie nie będzie jeździł.

• Psycholog szkolny

• Godziny pracy psychologa na terenie szkoły w następujących godzinach:

poniedziałek 11.30 -15.30

wtorek 7.30 - 12.30

piątek 10.00 -12.00

Można się kontaktować również mailowo:

zss.e.hercog@gmail.com l, na platformie TEAMS  lub telefonicznie.

Ewa Hercog - psycholog szkolny

• Pedagog szkolny

•  Podczas nauki zdalnej jestem do Państwa dyspozycji w godzinach pracy pedagoga:

poniedziałek 7.30.00 -10.30,

wtorek: 12.30 - 13.30 / 14.30 - 15.30,

środa: 11.30 -14.30,

czwartek: 10.00 -13.00,

piątek: 8.00-10.00/ 12.00-14.00.

Jeżeli potrzebują Państwo mojej pomocy jestem dostępny na e-dzienniku, pod adresem email.: zss.k.samborski@gmail.com, telefonicznie: 602 264 876, na platformie Teams lub na terenie szkoły- po wcześniejszym umówieniu spotkania.

Krzysztof Samborski - pedagog szkolny

• Nauczanie zdalne

• Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce - Leszczynach informuje że od 22.03.2021 do 26.03.2021 roku zajęcia w klas I-III oraz IV -VIII Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz w klasach I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy jak również zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze będą prowadzone zdalnie z wykorzystaniem technik nauczania na odległość.

Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju zarówno w szkole jak i w ramach OKRO będą prowadzone stacjonarnie na terenie Szkoły.Autobus szkolny w tym czasie nie będzie jeździł.

Przypominam, że nauczanie zdalne realizujemy za pomocą platformy Teams. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu dla dzieci.

Decyzja co do trybu nauczania od 29.03.2021 roku zostanie podana najpóźniej w piątek 26 marca.

• Akcja Wirusoochrona

• Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.

W związku z tym nasza szkoła podjęła działania edukacyjne w ramach Programu "Trzymaj formę" i włączyła się w Akcję Wirusoochrona organizowaną przez Sanepid. Celem Akcji było: wzbogacenia wiedzy naszych uczniów z dziedziny zdrowia i higieny, wykształcenia postawy prozdrowotnej, nabycia określonych umiejętności tj. prawidłowego mycia rąk i zakładania maseczki oraz przyswojenia prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych. W ramach akcji uczniowie zobaczyli film: „Bajka o koronawirusie”, wychowawcy przeprowadzili pogadankę na temat stosowania prawidłowych zasad higieny osobistej, a także codziennej aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy poprzez rozwiązanie krzyżówki i ułożenie puzzli. Na koniec uczniowie klasy 2zp SPDP Paweł, Mateusz i Tomek zprezentowali jak prawidłowo myć ręce i zakładać maseczkę ochronną.