• Obchody XI Turnieju Uśmiech oraz Dnia Patrona Szkoły.

• Jak co roku w listopadzie obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Z tej okazji uczniowie przypomnieli sobie podczas prezentacji postać Weroniki Sherborne oraz brali udział w Quizie związanym z patronką i dziejami szkoły. A ponadto uczniowie młodszych klas byli uczestnikami XI już Turnieju Uśmiech pod hasłem "Piękna nasza eko-Polska cała". Bawili się wspaniale, a swoimi uśmiechami dzielą się z całym światem!!

• Kolejny wielki sukces grupy teatralnej "Zetki"!

• Miło nam poinformować, że zajęliśmy I miejsce w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych Gaudium 2021. W tym roku nie wystąpiliśmy na żywo na deskach teatru w Nowej Hucie. Nasze przedstawienie widownia oglądała online. Słowa uznania dla aktorów za tak szybkie opanowanie ról. Ogromne podziękowania dla p. Dominiki Siwek za pomoc techniczną.

To jeszcze nie koniec niespodzianek. Kolejna już w przyszłą środę. Zdradzimy tylko, że będzie baaaardzo słodka.

Opiekunowie Agnieszka Smołka i Barbara Bańczyk

• DbajMy, ReagujMY, SegregujMY

• Urząd Miasta w Czerwionce -Leszczynach w ramach projektu „DbajMY, ReagujMY, SegregujMY” ogłosił konkursy. W jednym z nich uczniowie naszej szkoły zostali laureatami.

W dniu dzisiejszym w CKE odbyło się oficjalne wręczenie nagród. Zapraszamy na krótką fotorelację.

• tenis stołowy
          • Nasi uczniowie na zawodach!

• W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły mieli okazję rywalizować z zawodnikami z różnych szkół
            w szachach i tenisie stołowym.

26.10.2021 uczniowie klas 8 i 2/3p godnie reprezentowali szkołę w Szachowych Mistrzostwach Szkół
            Gminy i Miasta Czerwionka –Leszczyny zajmując szóste miejsce. Organizatorem była SP nr 5
            w Czerwionce oraz MOSIR Czerwionka.

3.11. 2021 uczniowie klas 6/7a , 8 oraz 2/3p próbowali zaś swych sportowych sił w Międzyszkolnym
            Turnieju Tenisa Stołowego. Zawody były organizowane również przez MOSiR Czerwionka-Leszczyny.

Udział w zmaganiach sportowych to zawsze dobre emocje i okazja do budowania wiary w własne
            umiejętności!

Dziękujmy chłopakom za udział w zawodach i życzymy dalszych sportowych sukcesów.
            Pani Agacie oraz pani Martynie dziękujemy za opiekę nad zawodnikami.

A.Nowak, T.Myszkowski

• plakat
          • Rozstrzygnięcie konkursu różańcowego

• Konkurs różańcowy pt: „Tajemnice Różańca Świętego” został rozstrzygnięty.

Miał on na celu nie tylko przypomnienie o szacunku do różańca i rozbudzenie umiłowania
            modlitwy różańcowej, ale także podniesienie aktywności twórczej . W konkursie wzięło
            udział 19 uczniów.

Komisja konkursowa w składzie: p. wicedyrektor Agnieszka Nowak,
            p. Agnieszka Połednik oraz p. Dominika Siwek wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Julia Kuczera kl.7a
            II miejsce – Wiktoria Bończyk kl. 8a
            III miejsce –Bartłomiej Urbanek kl. 5a
            Wyróżnienia otrzymali: Bartłomiej Wróbel, Julia Jaworska, Paulina Szczęsny, Mateusz
            Kuczera

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali różańce a zwycięzcy nagrody rzeczowe
            ufundowane przez Radę Rodziców. Prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym.
            Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy
            i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach a w szczególności do odmawiania modlitwy
            różańcowej.

Barbara Bańczyk