• Kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu - "Uczniowie - uczniom"

• "Uczniowie - uczniom" – to kolejna akcja Szkolnego Koła Wolontariatu "Jestem dla innych".

Uczniowie wszystkich klas przynosili przybory szkolne dla uczniów z Ukrainy. Uzbieraliśmy dużą ilość kredek, bloków rysunkowych i technicznych, farb, pędzli, plasteliny, pisaków, długopisów, ołówków, gumek do mazania, notesów, zeszytów, nożyczek. Wszystkie zebrane i posegregowane artykuły – 40 paczek przekazaliśmy uczniom z Ukrainy zamieszkującym w Białym Domu oraz w MOSIR w Czerwionce – Leszczynach. Wszystkim rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za pomoc i ofiarność

• szkoła
          • Rekrutacja 2022/2023

• Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce- Leszczynach

ogłasza rekrutację, nabór na rok szkolny 2022/23 do następujących typów szkół:

• Szkoły Podstawowej Specjalnej
            • Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy
            • Zespołów Rewalidacyjno- Wychowawczych
            • Wczesne wspomaganie rozwoju

Do szkoły podstawowej przyjmujemy dzieci i młodzież z:

• autyzmem w tym zespołem Aspergera
            • niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim
            • niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
            • niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim
            • niepełnosprawnościami sprzężonym z których jedną jest niepełnosprawność intelektualna

Do szkoły przysposabiającej do pracy przyjmujemy dzieci i młodzież z:

• niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym
            • niepełnosprawnościami sprzężonymi

Nasza Szkoła przyjmuje uczniów cały rok szkolny

Oferujemy:

• miłą i przyjazną atmosferę,
            • wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną
            • indywidualne zajęcia ze specjalistami
            • opiekę pedagoga i psychologa

Dysponujemy pełną bazą lokalową i dydaktyczną:

• salą gimnastyczną z bardzo dobrym zapleczem
            • pracowniami komputerowymi z dostępem do internetu
            • pracowniami przedmiotowymi
            • pracownią gospodarstwa domowego
            • pracownią do terapii metodą EEG Biofeedback
            • salą do terapii ruchowej
            • salą integracji sensorycznej
            • salą doświadczania świata
            • gabinetem: logopedy, pedaoga i psychologa
            • biblioteką
            • salą wczesnego wspomagania rozwoju dziecka

W Szkole działa kuchnia, gotująca zdrowe i smaczne obiady, świetlica szkolna

W Szkole prowadzone są zajęcia pozalekcyjne:

• zajęcia rewalidacyjne
            • kółka spotowe
            • kółko komputerowe
            • kółko taneczne
            • koło teatralne
            • kółko muzyczne
            • kółka plastyczne
            • zajęcia z rękodzieła
            • zajęcia z bajkoterapii

Wybierz mądrze. Dołącz do nas.

Dokumenty rekrutacyjne znajdują się na stronie internetowej Szkoły oraz w sekretariacie Szkoły.

Składanie wniosków, podań od 01.03.2022r.

• Poducha dla ukraińskiego malucha - akcja Szkolnego koła wolontariatu

• Poducha dla ukraińskiego malucha - pod takim hasłem ruszyła akcja Szkolnego Koła Wolontariatu "Jestem dla innych". Dzięki sponsorom i ludziom zaangażowanym w całe przedsięwzięcie udało się uszyć 300 poduszek. Najpierw firma Jardex - Wygoda i elegancja każdego dnia podarowała nam 5 ogromnych worków wypełnienia do poduszek i materiały do ich uszycia, zakład tapicerski Adam Pisarek- wypełnienie, następnie firmy BIKO Producent odzieży dziecięcej, Igiełka, Rada Rodziców i rodzice indywidualnie podarowali nam kolejne materiały. A później uczniowie całej szkoły wraz z nauczycielami wzięli się do pracy na zajęciach, jak również i po lekcjach. Dawno w naszej szkole nie było takiego zaangażowania i wspólnego działania. Zapakowane poduchy z listem w języku ukraińskim trafiły do poszczególnych rodzin oraz punktów, gdzie przebywają dzieci z Ukrainy. Dziękujemy firmie Dalpim - sprzedaż i montaż drzwi za przewiezienie gotowych poduch oraz hotelom Ośrodek Przygotowań Sportowych "Olimpia", Capitol Stanowice, Restauracja Hotel "Biały Dom" Czerwionka, Hotel Timberland *** Orzesze za pomoc w ich przekazaniu. A w szczególności dziękujemy uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za wrażliwość, pomoc i zaangażowanie w akcję. Ostatnie poduchy trafiły na dworzec w Katowicach, gdzie wolontariusze osobiście przekazali dzieciom swoje wyroby. Wzruszenie towarzyszyło nam na każdym kroku widząc reakcje i radość, kiedy maluchy przytulały swoje poduchy.

• Ukraina, tulipan, identyfikator
          • Solidarni z Ukrainą

• „Dziecko nie jest żołnierzem, nie broni ojczyzny, choć wraz z nią cierpi” ~ J. Korczak

Poruszeni sytuacją jaka ma miejsce u naszych sąsiadów, w ramach solidarności z Ukrainą, w dniu 8 marca wzięliśmy udział w apelu szkolnym.

Pani Dyrektor opowiedziała nam krótko o kulturze i tradycjach naszych sąsiadów, wysłuchaliśmy hymn narodowy Ukrainy oraz porozmawialiśmy o aktualnej sytuacji.

Jednak to nie było najważniejsze wydarzenie, które ma miejsce w naszej szkole. Cały czas trwa zbiórka przyborów szkolnych w ramach akcji „Uczniowie- uczniom”. Nasi wolontariusze szyją poduszki dla ukraińskich dzieci oraz zbierają karmę dla zwierząt .

Wszyscy staramy się pomóc, z nadzieją na lepsze jutro.

Slava Ukraini!