• "Smak życia czyli debata o dopalaczach"

• W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w program profilaktyki uniwersalnej "Smak życia, czyli debata o dopalaczach". Organizatorem programu jest Śląski Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku. W ramach zajęć starsi uczniowie mogli poznać skutki zażywania dopalaczy, zobaczyć prezentację multimedialną, a także wysłuchać prelekcji zaproszonego gościa, który sam kiedyś miał problem z uzależnieniem. Zajęcia miały również na celu wykształcenie postawy asertywnej.

• Otuleni - Pomoc dla seniora.

•

Nasza społeczność szkolna przyłączyła się do Akcji Otuleni Pomoc dla seniora. Wolontariusze zbierali artykuły higieniczne, które były bardzo potrzebne naszym seniorom z Domu Pogodnej Starości im. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Bełku. Wolontariusze posegregowali artykuły i odpowiednio je zapakowali, tak aby opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu mogli je dostarczyć na miejsce. Bardzo dziękujemy za okazane serce i pomoc całej społeczności szkolnej.

• Warsztaty z profilaktyki zdrowotnej.

• Dnia 22.04.2022r w naszej szkole odbyły się warsztaty z profilaktyki zdrowotnej, w której uczestniczyli uczniowie klas młodszych. Spotkanie odbyło się z higienistką stomatologiczną Panią Karoliną i jej asystentką. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach, które sprawiły im dużo radości, a także pogłębiły wiedzę z zakresu pielęgnacji jamy ustnej. Zapraszamy do fotorelacji.

• Akcja społeczno-edukacyjna "Żonkile" w naszej szkole!

• Akcja społeczno-edukacyjna Żonkile 2022

19 kwietnia 1943 roku w warszawskim getcie wybuchło powstanie. Żydowski zryw był nie tylko pierwszą tak dużą akcją podjętą przez organizacje konspiracyjne na terenie okupowanej Polski, ale również pierwszym miejskim powstaniem w okupowanej przez Niemców Europie.

Tegoroczna akcja Żonkile odbywa się w czasie, gdy w naszej części kontynentu znów giną ludzie, ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety i dzieci. Chcemy, by udział w kampanii odbywającej się pod hasłem miłości był także formą manifestacji naszego sprzeciwu przeciwko wojnie, przeciwko wszelkiej agresji. Pamiętając o słowach Mariana Turskiego, że Auschwitz nie spadło z nieba, nasza szkoła solidaryzuje  się z tymi, którzy walczą o swój kraj, swoją godność i swoich najbliższych.

Szkolne obchody odbyły się 21 kwietnia. Tego dnia cała społeczność szkolna   przypięła  do ubrań symboliczne żonkile, w holu szkoły pojawiła się tematyczna gazetka , a zajęcia z wychowawcami jak i lekcje historii  zostały poświęcone w/w wydarzeniu.

Monika Kukla

• Dzień Świadomości Autyzmu „ POZNAJEMY ŚWIAT ZMYSŁAMI”

• W Naszej szkole wpisał się już na stałe w roczny program wydarzeń szkolnych. W tym roku obchody tego ważnego dla całej społeczności dnia rozpoczęliśmy przemarszem z niebieskimi balonami wokół szkoły na znak solidarności z osobami dotkniętymi ASD. Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w grach i zabawach sportowych, których celem było pokonywanie przeszkód angażując przy tym wszystkie zmysły. Atrakcją był również konkurs plastyczny „ Wyraź siebie na niebiesko”, który polegał na wykonaniu pracy dowolną częścią ciała. Klasa 2/3z uświetniła nam ten dzień przygotowując słodką niespodziankę” - niebieskie galaretki”.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie galaretek. Podziękowania składamy również strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Leszczynach, za udostępnienie

sprzętu do zajęć sportowych i innych atrakcji