• Pan Jezus
          • VIII Powiatowy Konkurs religijny „Jezu ufam Tobie”

W czerwcu 2022 r. już po raz ósmy odbył się w Zespole Szkół Specjalnych w
            Leszczynach Powiatowy Konkurs Plastyczny o Tematyce Religijnej pt. „Jezu Ufam Tobie” a
            jego rozstrzygnięcie miało miejsce w poniedziałek 20 czerwca. W konkursie brało udział 15
            uczniów z: SP z Książenic, SP nr 3 z Leszczyn, SP nr 1 z Leszczyn, SP z Palowic, ZSS z Żor,
            ZSS z Leszczyn oraz uczniowie z POPP z Książenic i ZSS Leszczyn. Celem konkursu było:
            zapoznanie dzieci z Bożym Miłosierdziem, z objawieniami Pana Jezusa siostrze Faustynie ,
            oraz rozwijanie talentów artystycznych u dzieci.
            W skład komisji konkursowej weszli: Pani Agnieszka Połednik– przewodnicząca jury, Pani
            Bożena Chrustek – członek jury, Pani Magdalena Gawrych - Kapusta – członek jury.
            Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom zdolności artystyczno-plastycznych. Jury
            dokonało oceny prac w poszczególnych kategoriach, biorąc pod uwagę zgodność tematyczną,
            estetykę pracy, oryginalność w doborze środków wyrazu artystycznego. Zwycięzcami zostali
            w kategorii:
            I grupa - uczniowie klas 4-8 szkół podstawowych i POPP
            I miejsce – Anna Radecka SP Książenice
            II miejsce - Agata Podorska SP Książenice
            II miejsce- Natalia Kowolik POPP przy SP 3 w Leszczynach
            III miejsce – Emilia Chrószcz SP Książenice
            III miejsce – Emilia Brych i SP Palowice
            Wyróżnienie- Agata Steuer SP 1 Leszczyny
            Wyróżnienie- Klaudia Dragon SP 3 Leszczyny
            II grupa - uczniowie szkół specjalnych
            I miejsce – Paulina Szczęsny ZSS Leszczyny
            II miejsce – Oliwia Dyderska – ZSS Żory
            III miejsce – Marek Gruszka ZSS Leszczyny

Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy a pozostali uczestnicy upominki.
            Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców i sponsorom, dzięki którym konkurs ten został
            wzbogacony wieloma wspaniałymi nagrodami. Młodym artystom gratulujemy i zapraszamy
            do udziału w konkursie za rok.

• jubileusz
          • Jubileusz Szkoły

• 30 lat temu powstała nasza szkoła. Dzięki temu mogliśmy świętować jej Jubileusz. To okazja do wspomnień, które - choć minione - zawsze pozostają w pamięci i sercu.

Jubileusz 30-lecia to bardzo ważna chwila dla nas wszystkich. Jest okazją do wzruszeń, refleksji nad mijającym czasem, podziękowań i wdzięczności. Jednocześnie jesteśmy przekonani, że to co najpiękniejsze dopiero przed nami.

Z serca wszystkim dziękujemy za minione 30 lat.

• Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku

• Klasa Przysposabiająca do Pracy wzięła udział w wizycie w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku. Uczniowie opuszczający w tym roku szkolnym mury naszej szkoły mieli możliwość zapoznania się z procedurą rejestracji osoby poszukującej pracy lub bezrobotnej. Kolejnym punktem programu było spotkanie z doradcą zawodowym, który zachęcił uczniów do aktywnego poszukiwania pracy począwszy od napisania CV, a następnie udzielił informacji dotyczących podnoszenia swoich kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia. Uczniowie uzyskali również informacje odnośnie praw i obowiązków przysługującym osobom poszukującym pracy i bezrobotnym. Serdecznie dziękujemy za udzielenie fachowych porady.

• Skrócone godziny lekcyjne dnia 14 czerwca 2022r.

• Informacja

W związku z uroczystymi obchodami 30- lecia powstania naszej szkoły w dniu 14.06.2022r. lekcje są skrócone. Rano autobus szkolny jedzie bez zmian. Lekcje trwają od godziny 7.30 do 12.40.

Autobus szkolny odjeżdża o godz. 12.45

• "Bieg po zdrowie"

• "Bieg po zdrowie" pod takim hasłem odbyły się dzisiaj zajęcia w naszej szkole w ramach programu antytytoniowej edukacji zdrowotnej dla dzieci i młodzieży opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rybniku Profilaktyka palenia tytoniu jest ważnym zadaniem stojącym przed dorosłymi zwłaszcza w odniesieniu do środowiska rodzinnego i szkolnego. Jest na stałe wpisana w działania edukacyjno-wychowawcze. W ramach zajęć uczniowie mogli poznać skutki palenia papierosów, zobaczyć prezentację multimedialną, a także byli świadkami eksperymentu z jajkiem. Podczas zajęć zostały również omówione postawy asertywne. Dodatkowo młodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w zawodach biegowych.

• Zdjęcie grupowe
          • Wycieczka do Leśnego  Parku Niespodzianek

• W dniu 31.05.2022 w ramach obchodów Dnia Dziecka i Dnia Sportu cała nasza szkoła wyjechała na wycieczkę do Leśnego  Parku Niespodzianek w Ustroniu. Nasz wyjazd był okazją do zabawy, kontaktu z przyrodą i wspólnego spędzania czasu. W trakcie wycieczki każda z klas miała okazję  spacerować  po ścieżkach edukacyjnych, alei bajkowej oraz być w sowiarni i sokolarni, oglądając pokazy ptaków. Nasi uczniowie doskonale bawili się również na placu zabaw. Pogoda nam dopisywała, humory też! Zobaczcie sami oglądając zdjęcia!

A.Nowak, J.Bugdoł

Cała fotorelacja: https://www.facebook.com/ZSSLeszczyny/posts/1436833446750684