• Nauczanie zdalne

• Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce - Leszczynach informuje, że zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku 26.10.2020 nauczanie dla klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbywać się będzie zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej i Zespole Rewalidacyjno - Wychowawczym oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju odbywają się stacjonarnie w szkole. Autobus szkolny jedzie zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

• Tydzień kodowania

• W ramach innowacji pedagogicznej "Leśne spotkania - jesienne kodowania" - uczniowie klasy 1a realizują cykl lekcji o tematyce jesiennej z wykorzystaniem różnych technik kodowania. Mnóstwo emocji i radości dostarcza dzieciom kodowanie z wykorzystaniem kodów QR oraz maty do kodowania.

• DEN z kodowaniem w tle

• Tegoroczne obchody DEN połączone zostały z działaniami w zakresie kodowania i programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week 2020, w ktorym nasza szkoła bierze udział. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej wybrane klasy otrzymały zadania do wykonania z kodowaniem a motywem przewodnim były hasła i życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. 14 października w dwóch grupach odbyła się uroczysta akademia oraz pasowanie na ucznia. W pierwszej kolejnosci zaprezentowali się uczniowie klasy 1a i 1ua w programie artystyxznym oraz jesiennym tańcu z liścmi. O godz. 9:45 zaprezentowała sie druga grupa - uczniowie klasy 1/3 p oraz 1/2 z wykonując taniec z kapeluszami. Po uroczystym pasowaniu był czas na pamiątkowe zdjecie.