• Rozstrzygnięcie konkursu "Jezu, Ufam Tobie"

•  Mimo sytuacji pandemicznej jaka panuje w naszym kraju w Zespole Szkół Specjalnych im W. Sherborne w Czerwionce – Leszczynach, odbył się coroczny powiatowy konkurs plastyczny o tematyce religijnej pt: „Jezu Ufam Tobie VII”. Tematem przewodnim było namalowanie Niepokalanego Serca Maryi. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII SP,  uczniów Szkół Specjalnych i Integracyjnych oraz dla dzieci z POPP. Celem konkursu było rozbudzenie wyobraźni, kreatywności oraz umiejętności twórczych wśród dzieci i młodzieży jak również pogłębienie wiedzy o Maryi o Niepokalanym Sercu. Do organizatorów konkursu wpłynęło wiele ciekawych i twórczych prac z:  SP nr 1, SP w Książenicach, SP w Czernicy, Zespołu Szkół Specjalnych z Żor oraz z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce –Leszczynach. Kolejny raz młodzi uczestnicy zaskoczyli jury swoją kreatywnością i wrażliwością artystyczną. W skład jury wchodziły następujące osoby: pani mgr Agnieszka Połednik, pani mgr Sylwia Woźnica oraz pani mgr Mariola Ogonowska. Podczas wyboru jury zwracało szczególną uwagę na zgodność pracy z tematem, estetykę wykonania oraz ogólny wyraz artystyczny pracy. Oto lista zwycięzców:

I kategoria:

I miejsce – Emilia Chrószcz oraz Anna Radecka

II miejsce - Sebastian Troszka oraz Zuzanna Han

III miejsce – Agata Podorska

Wyróżnienie: Marta Plaza –Kiersztyn oraz Lena Rak

II kategoria:

I miejsce – Tomasz Gajda

II miejsce –Bartłomiej Urbanek

III miejsce – Samuel Szymura, Lena Skudrzyk

Wyróżnienie: Karina Batka, Kuczera Mateusz

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wezwanie i mimo, iż forma konkursu była inna niż zwykle, wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne  w Czerwionce-Leszczynach. Zapraszamy Państwa do obejrzenia niektórych prac na stronie internetowej szkoły oraz Facebooku.

Barbara Bańczyk

• OBCHODY TYGODNIA CZYTANIA W NASZEJ SZKOLE

• W ramach jubileuszowych obchodów Tygodnia Czytania: (Cała Polska Czyta Dzieciom) zapraszamy do wyzwania - challengu - zrób ciekawe, wesołe zdjęcie z ulubioną książką. Mile widziane przebrania, rekwizyty i inne ciekawostki. Zdjęcia wysyłamy do dnia 11 czerwca. Rozstrzygnięcie konkursu 18 czerwca. Zapraszamy do zabawy. Zdjęcia przesyłamy na maile: zss.a.rozkoszek@gmail.com zss.a.karaszewska@gmail.com zss.k.tomasik@gmail.com zss a.wowra@gmail.com

• ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny