• Grupa Teatralna "Zetki"
     • Grupa Teatralna "Zetki"

     • Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak można byłoby opisać młodych ludzi tworzących grupę teatralną "Zetki" w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji tworzy się coś wspólnie właśnie z ich inicjatywy?! Nawet w trudnych czasach koronawirusa można znaleźć sens i radość życia. Sami zobaczcie ....

       

      "Na dobre i na złe Zespół Zetki" - teatr w czasie pandemii

       

      Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak trafnie można opisać młodych artystów z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, tworzących grupę teatralną Zetki. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji udało się wspólnie stworzyć coś wyjątkowego właśnie z ich inicjatywy?! 

        Kiedy ogłoszono zamknięcie szkół, zaczynaliśmy pracę nad nowym spektaklem. Wielkimi krokami zbliżał się 24 Przegląd Teatralny

      i Recytatorski “Bliskie  Spotkania”. W normalnej sytuacji byłby to czas tremy, pracy w pośpiechu, emocji… A tu nagle pustka. 

         Podczas lekcji online uczniowie coraz częściej pytali o teatr, mówili, że brakuje im prób, pracy nad scenografią itd. Mówili, że tęsknią za sceną, za występami, za sobą… Nie ze wszystkimi z grupy Zetki mieli kontakt. Wtedy zrodził się pomysł zdalnego teatru. To jak wspaniała jest to młodzież mieliśmy się dopiero przekonać. Telefony, maile, portale społecznościowe...wszystko poszło w ruch… i jest! Pierwsze grupowe połączenie na messengerze i ogromne wzruszenie. Widzimy się w komplecie, słyszymy, możemy się do siebie uśmiechnąć. Paulina ze wzruszenia nie potrafi powiedzieć słowa. Agacie stale przerywa połączenie. Mariusz ma głowę pełną pomysłów. Rozmawiamy, rozmawiamy… I tak już przez cały czas zdalnego teatru. Połączenia 12.30 dwa razy w tygodniu. To ta godzina, na którą tak czekamy. Powoli, etapami powstaje filmik. Najpierw pokazujemy jak bezsensowne potrafiliśmy robić rzeczy w samotności. Później wspominamy występy na scenie, tremę przed występem, radość z wygranej. A na koniec to jabłko, symbol “Bliskich Spotkań”. Statuetka, którą co roku otrzymują artyści.  Ona sprawia, że na twarzach aktorów znowu pojawia się uśmiech, a w sercu rodzi się nadzieja wspólnego tworzenia. 

       Potem już poszło… Włączyli się rodzice, rodzeństwo. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstał spektakl pt:“ Na dobre i na złe zespół Zetki”.

      I zrodziły się kolejne pytania. 

      -A może to pokazać światu? 

      -Może pochwalić się, że mimo niepełnosprawności intelektualnej potrafimy?  

      -Że jako szkoła jesteśmy razem, jak rodzina w każdej trudnej sytuacji? 

      -Że nasz czas pracy to nie sztywne ramy?

      Klik. I poszło dalej… Facebook, messenger, strona internetowa… Rozdzwoniły się telefony, sms… Podziękowania, gratulacje słowa uznania, łzy wzruszenia… To wszystko sprawiło, że znowu chce się żyć, pracować, tworzyć. To dzięki Wam, drodzy aktorzy, czerpiemy siłę i radość z codzienności. “Dziękujemy, że jesteście!”

       

      Film można obejrzeć klikając na link poniżej lub na stronie facebookowej Zespołu Szkół Specjalnych imienia Weroniki Sherborne.

       

      Agnieszka Smołka

      Barbara Bańczyk

    • KONKURS NA LOGO WOLONTARIATU
     • KONKURS NA LOGO WOLONTARIATU

     • Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wybraliśmy projekt na Logo naszego wolontariatu. Jury w składzie p. Agnieszka P., p. Agnieszka S., p. Magda K. i p. Wanda K. oceniło prace konkursowe naszych uczniów. Nadesłanych prac było 6. Wszystkie były wspaniałe. Zwycięzcą został Paweł Piorunowski! Przedstawiamy poniżej jego projekt, który posłuży do stworzenia właściwego Logo. Pawłowi serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom. O wręczeniu Nagrody głównej i nagród wyróżnienia uczestnicy zostaną poinformowani.

      Logo Szkolnego Koła Wolontariatu opracowane przez p. Agnieszkę Snopek na podstawie projektu naszego wolontariusza Pawła. 

    • Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie" - ogłoszenie wyników.
     • Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie" - ogłoszenie wyników.

     • Ogłoszenie wyników VI Konkursu Plastycznego o tematyce religijnej „Jezu Ufam Tobie”

      18 maja 2020r. w ramach obchodów 100 rocznicy urodzinśw. Jana Pawła II został zakończony VI Konkurs Plastyczny  o Tematyce Religijnej pt. „JEZU UFAM TOBIE”.  W tym roku konkurs był skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherbornew Czerwionce-Leszczynach. Głównymi celami konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i działalności Jana Pawła II oraz rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci i młodzieży. 

      W konkursie wzięło udział 13 uczniów, w tym w pierwszej kategorii tj. klas I-III - 8 uczniów, natomiast w drugiej kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP     - 5 uczniów,W I kategorii klas I-III zwycięzcami okazali się uczniowie: 

      I miejsce Adrian SosnaII miejsce –Bartosz JanikIII miejsce- Patryk Jakubiak

      W II kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP  zwycięzcami okazali się uczniowie:

      I miejsce –Paulina SzczęsnyII miejsce – Agata HildebrandtIII miejsce – Igor Makaryk

        Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów oraz komisji konkursowej,  która wyłoniła zwycięzców. Przewodniczącą jury była p. Agnieszka Snopek – nauczyciel plastyki, instruktor  Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a członkiem jury była p. Agnieszka Połednik – nauczyciel plastyki i wychowawca w ZSS im. W. Sherborne. Podczas oceny, jury zwróciło uwagę na zgodność z tematem, estetykę wykonania prac oraz wkład artystyczny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, które są do odebrania w ZSS po wcześniejszym ustaleniu terminu. Wszystkim serdecznie gratulujemyi zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

      Barbara Bańczyk

    • KONKURS na LOGO WOLONTARIATU
     • KONKURS na LOGO WOLONTARIATU

     • KONKURS NA PROJEKT DO LOGOSZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU "Jestem dla innych"

       

      Ogłaszamy konkurs na projekt do logo Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionka-Leszczyny.Cel konkursu:

      • wyłonienie najlepszego graficznego projektu, który będzie wykorzystany do stworzenia logo Szkolnego Koła Wolontariatu

      • promocja działalności charytatywnej w szkole

      • zachęcenie i motywowanie uczniów do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu

      Logo wykorzystywane będzie przez Szkolne Koło Wolontariatu do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych.

      Warunki uczestnictwa w konkursie

      W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

      Forma i technika pracy konkursowej jest dowolna

      • Prace można wykonać ręcznie lub korzystać z technik komputerowych.

      Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami: być czytelne i łatwe do zapamiętania, oraz wzbudzać pozytywne emocje.

      Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!!

      Zdjęcia prac wysyłamy do Pani Wandy lub Pani Magdy przez messengera bądź na pocztę: zss.w.kurpanik@gmail.com, zss.m.kapusta@gmail.com do 5 czerwca 2020r., zdjęcia zostaną umieszczone w komentarzach pod postem na Facebooku, a specjalnie powołane jury wybierze najlepszy projekt, który zostanie nagrodzony!!

       

      Pozdrawiamy i zapraszamy do konkursu

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Wanda K. i Magdalena K.

    • 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II
     • 100 rocznica urodzin św. Jana Pawła II

     • Nasz Dar dla św. Jana Pawła II z okazji 

      100 rocznicy urodzin

      „Zadaniem każdego człowieka jest być twórcą własnego życia: 

      człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki”.  (Jan Paweł II). 

      Uczniowie naszej szkoły już od kilku miesięcy przygotowywali się na setną rocznicę urodzin Naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Chcąc złożyć  Bogu hołd za dar Jego życia, nasza młodzież przygotowała plakaty, które przybliżają i ukazują bogaty dorobek papieża. Historia życia Karola Wojtyły pokazuje, że każde życie ludzkie może być zwyczajne w swej NIEZWYKŁOŚCI I ŚWIĘTOŚCI. 

      A.Smołka, B. Frycz, B. Bańczyk

    • Międzynarodowy Dzień Rodziny
     • Międzynarodowy Dzień Rodziny

     • 15 maja jest Świętem Rodziny ustanowionym przez ONZ w 1993 roku. Głównym celem tego święta jest propagowanie bezwarunkowej miłości i akceptacji, bezpieczeństwa, szacunku oraz zaufania, czyli tych wartości, które można odnaleźć przede wszystkim w życiu rodzinnym. Z mamą, tatą, babcią i dziadkiem jest najlepiej... Wspólnie spedzony czas jest okazją by zbliżyć się do siebie, porozmawiać o ważnych dla dziecka i rodziny sprawach. W związku z powyższym zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie. Namalujcie swoją rodzinę i prześlijcie prace na maila zss.a.polednik@gmail.com. Wszystkie prace zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły oraz szkolnym fb.

      Życzymy Wam pięknego Święta Rodziny. Warto być razem!

    • UWAGA UWAGA UWAGA
     • UWAGA UWAGA UWAGA

     • Z RADOŚCIĄ INFORMUJĘ, ŻE ZNAMY WYNIKI PODCHODÓW Z OKAZJI DNIA ZIEMI.
      POSTANOWILIŚMY WYRÓŻNIĆ TRZY OSOBY, KTÓRE NASZYM ZDANIEM WYKAZAŁY SIĘ DUŻĄ KREATYWNOŚCIĄ ORAZ POCZUCIEM HUMORU, CO JEST WIDOCZNE NA PRZESŁANYCH ZDJĘCIACH.
      A WIĘC OSOBY WYRÓŻNIONE TO: PAULINA BEŚCIAK, PAULINA SZCZĘSNY ORAZ KEVIN SOBCZAK.

      GRATULUJEMY!!! (NAGRODY ZOSTANĄ PRZESŁANE POCZTĄ)

      DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ WSZYSTKIM OSOBOM, KTÓRE WZIĘŁY UDZIAŁ I ZACHĘCAMY DO BRANIA UDZIAŁU W DALSZYCH KONKURSACH.

    • Przegląd Teatralny i Recytatorski "Bliskie Spotkania"
     • Przegląd Teatralny i Recytatorski "Bliskie Spotkania"

     • „Bliskie Spotkania” inaczej …

      14 maja mieliśmy się spotkać w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach, aby uczestniczyć w XXIV Przeglądzie Teatralnym i Recytatorskim „Bliskie Spotkania” . Jak zwykle towarzyszyłyby nam wielkie emocje - zarówno widzom jak i aktorom oraz recytatorom. Tęsknimy za atmosferą obchodów Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych, w którym oprócz Przeglądu ma miejsce wiele ciekawych wydarzeń. Niestety jesteśmy zmuszeni poczekać kolejny rok…

      W zamian pragniemy przybliżyć Wam w tym dniu sukcesy sceniczne naszejUtalentowanej Młodzieży w 2020 r. wraz z fotografiami z tych wydarzeń.

      31 stycznia Martyna i Daniel wzięli udział w rozśpiewanym i roztańczonym, szalonym IV Festiwalu Piosenki Karaoke „ŚpiewaMY” w Wodzisławskim Centrum Kultury. Zaprezentowali się wspaniale śpiewając piosenki z repertuaru grupy Papa Dance oraz Wojciecha Gąssowskiego, gdyż tegoroczna edycja zorganizowana była w klimacie lat 80 i 90.

      18 lutego Grupa Teatralna „ZETKI” wystąpiła w Miejskim Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji na prestiżowym 20 Ogólnopolskim Festiwalu Twórczości Teatralno – Muzycznej Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie „ALBERTIANA 2020” . Za rewelacyjnie odegrany przez naszych aktorów spektakl „Kumple” Jurorzy przyznali im Wyróżnienie.

      Epidemia koronawirusa przerwała naszą dobrą passę, ale mamy nadzieję, że gdy wrócimy do szkoły, to po odpowiednim przygotowaniu i próbach powrócimy także na deski sceniczne, by odnosić kolejne sukcesy.Grupa teatralna Zetki to wspaniała młodzież!Pani Agnieszka pisze tak: „Mimo, że nie możemy tworzyć nowego przedstawienia na przegląd cały czas jesteśmy razem. Wspieramy się w tym trudnym czasie, zdalnie zdobywamy wiedzę teoretyczną o sztuce teatralnej. A także tworzymy. Tworzymy inny teatr, inną sztukę. Jesteśmy nadal razem, mimo, że w swoich domach. To tylko pokazuje, że kreatywność to nasza siła, która pomaga przetrwać trudne chwile. A co tworzymy? Może już niedługo uchylimy rąbka tajemnicy...”

    • Kampania społeczna - Zgłoś to!
     • Kampania społeczna - Zgłoś to!

     • Drodzy Rodzice i Opiekunowie.

      Nasze dzisiejsze życie w dużej mierze opiera się na Internecie. W sieci pracujemy, uczymy się, robimy zakupy. Wiadomo, że oprócz wielu przydatnych rzeczy spotykamy się również z niepożądanymi treściami tj. hejt, przemoc, oszustwa. Dlatego zachęcamy Państwa do zapoznania się z kampanią społeczną, która namawia do reagowania na niewłaściwe treści tj. cyberprzemoc czy mowa nienawiści. Znajdą tam Państwo porady jak chronić sie przed oszustami, jakie podjąc kroki gdy doszło do nadużycia.

      Nie bądźmy obojętni.

    • Dzień Gwary Śląskiej
     • Dzień Gwary Śląskiej

     • W każdy drugi piątek miesiąca obchodzony jest Dzień Gwary śląskiej. Z tej okazji mamy dla Was kilka ciekawostek na temat naszej pięknej regionalnej gwary.

      A sam mocie na łobrozkach jak sie na co godo po naszymu. ;)

    • VI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ „JEZU UFAM TOBIE”
     • VI KONKURS PLASTYCZNY O TEMATYCE RELIGIJNEJ „JEZU UFAM TOBIE”

     • Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału

      w konkursie o św. Janie Pawle II

      REGULAMIN

      CELE KONKURSU:

       

      • Celem konkursu jest uczczenie i wspólne świętowanie 100 rocznicy urodzin Karola Wojtyły – Jana Pawła II

      • Poznanie postaci i drogi świętości Jana Pawła II

      • Rozwijanie zdolności artystycznych dzieci

      •  Formą dopuszczającą pracę do Konkursu jest praca plastyczna formatu A–4 lub A-3

       

      ADRESACI KONKURSU:

      • Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych na wszystkich poziomach nauczania.

       

      • Proponowana technika to rysunek pastelą, kredką, farbami.

      • Uczniowie malują portret świętego Jana Pawła II ( według wzoru podanego wyżej).

      • Format pracy A3 lub A4

      • Czas wysyłania prac do 18 maja 2020r. ( wystarczy zrobić zdjęcie pracy, podpisać i wysłać na emaila)

       

      Prace proszę wysyłać na emalia: basiabanczyk@poczta.onet.pl

       

      • KRYTERIA OCENY:

      • Prace oceni i wyłoni zwycięzców komisja konkursowa.

      • Ocenie podlegać będzie zgodność tematyczna, estetyka pracy oraz wkład artystyczny.

      • Ogłoszenie wyników nastąpi poprzez stronę szkoły a wręczenie nagród odbędzie się w dogodnym czasie bądź za pośrednictwem poczty.

      • Werdykt komisji jest ostateczny i niepodważalny.

       

      Barbara Bańczyk

    • Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu
     • Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu

     •  

       

       

      W trosce o Wasze bezpieczeństwo umieszczamy poniżej katalog zasad właściwego korzystania z Internetu.

      Prosimy przeczytajcie go i stosujcie w życiu codziennym. 

      1. Nie rozmawiaj z nieznajomymi.
      2. Nie ufaj osobom, które nawiązują z tobą kontakt.
      3. Nigdy nie umawiaj się z osobami poznanymi za pośrednictwem Internetu bez wiedzy rodziców.
      4. Nigdy nie używaj webkamery podczas rozmowy z osobą której nie znasz.
      5. Gdy coś cię przestraszy lub zaniepokoi, wyłącz monitor i powiedz o tym rodzicom.
      6. Mów swoim rodzicom o wszystkim, co sprawiło, ze czujesz się zakłopotany używając Internetu.
      7. Nie wysyłaj wiadomości osobom, których nie znasz.
      8. Nie wysyłaj przez Internet swoich zdjęć lub zdjęć rodziny bez zgody rodziców.
      9. Nie podawaj danych osobowych na stronach, których nie znasz..
      10. Nie klikaj w linki, których nie znasz.
      11. Nie otwieraj plików niewiadomego pochodzenia.
      12. Nie zezwalaj na zapamiętywanie twoich haseł komputerowi innemu niż twój prywatny.
      13. Używaj programów antywirusowych i antyspamowych.
      14. Używaj komunikatorów tylko do kontaktów ze znajomymi.
      15. Jeśli staniesz się ofiarą cyberprzemocy, zwróć się do rodziców.
      16. Korzystaj z komputera umiarkowanie, gdyż długotrwałe szkodzi zdrowiu i może być przyczyną wielu innych problemów.

       

       

       

       

       

       

    • Dzień Flagi
     • Dzień Flagi

     • Biuro Programu Niepodległa zaprasza do akcji #mojaflaga, czyli wywieszenia Biało-Czerwonej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Wystarczy wywiesić flagę przed domem, na balkonie czy w miejscu pracy, a zdjęcie z flagą udostępnić w mediach społecznościowych z opisem #mojaflaga.Oczywiście bierzemy udział w tej akcji!Szczegóły https://liblink.pl/l3HIKWubntZdjęcia przesyłajcie również na adres zss.m.kukla1@gmail.com

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny
  • Logowanie