• Nauczanie zdalne
     • Nauczanie zdalne

     • Dyrekcja Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce - Leszczynach informuje, że zgodnie z decyzją rządu od poniedziałku 26.10.2020 nauczanie dla klas IV - VIII szkoły podstawowej oraz klas I-III Szkoły Przysposabiającej do Pracy odbywać się będzie zdalnie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zajęcia w klasach I-III szkoły podstawowej i Zespole Rewalidacyjno - Wychowawczym oraz zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju odbywają się stacjonarnie w szkole. Autobus szkolny jedzie zgodnie z dotychczasowym harmonogramem.

    • Tydzień kodowania
     • Tydzień kodowania

     • W ramach innowacji pedagogicznej "Leśne spotkania - jesienne kodowania" - uczniowie klasy 1a realizują cykl lekcji o tematyce jesiennej z wykorzystaniem różnych technik kodowania. Mnóstwo emocji i radości dostarcza dzieciom kodowanie z wykorzystaniem kodów QR oraz maty do kodowania.

    • DEN z kodowaniem w tle
     • DEN z kodowaniem w tle

     • Tegoroczne obchody DEN połączone zostały z działaniami w zakresie kodowania i programowania w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania - Code Week 2020, w ktorym nasza szkoła bierze udział. W przeddzień Dnia Edukacji Narodowej wybrane klasy otrzymały zadania do wykonania z kodowaniem a motywem przewodnim były hasła i życzenia z okazji Dnia Nauczyciela. 14 października w dwóch grupach odbyła się uroczysta akademia oraz pasowanie na ucznia. W pierwszej kolejnosci zaprezentowali się uczniowie klasy 1a i 1ua w programie artystyxznym oraz jesiennym tańcu z liścmi. O godz. 9:45 zaprezentowała sie druga grupa - uczniowie klasy 1/3 p oraz 1/2 z wykonując taniec z kapeluszami. Po uroczystym pasowaniu był czas na pamiątkowe zdjecie.

    • Międzynarodowy Dzień Kropki
     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odwagi oraz budowania pewności siebie. Młodsi uczniowie szukali ukrytych kropek, układali z nich obrazki, malowali swoje talenty. Starsi uczniowie mieli do wykonania zadania na platformie edukacyjnej kahoot.it. W końcowym efekcie każdy z uczestników otrzymał dyplom i wspaniały medal. Międzynarodowy Dzień Kropki był z pewnością świętem dobrej zabawy i mnóstwa pozytywnej energii w naszej szkole.

    • Opieka stomatologiczna
     • Opieka stomatologiczna

     • Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne będą przyjmowani w Gabinecie Stomatologicznym w Przęgędzy przy ul. Szkolnej 13 A po wcześniejszej rejestracji telefonicznej i uzgodnieniu dogodnego terminu pod nr tel 324271450.

      Dzwonić można w dniach:

      poniedziałek i środa w godz. 14:00-17:00

      wtorek, czwartek i piątek w godz.9:00-12:00.

       

      W przypadku bólu dzieci będą przyjmowane w dniu zgłoszenia.

       

    • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

      1.09.2020 r.

       

      Drodzy Rodzice!

      Dyrektor ZSS serdecznie zaprasza na rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 wg  harmonogramu.

       

      Po spotkaniu z wychowawcami klas

      Dyrektor ZSS zaprasza Rodziców na spotkanie, na którym będą

      omówione procedury dotyczące bezpieczeństwa i wymogów sanitarnych.

       

      - Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z wyznaczoną godziną.

      - Po wejściu do szkoły i dezynfekcji, uczniowie od razu przechodzą do wyznaczonej sali na spotkanie z wychowawcą.

       

      - Przed wejściem do szkoły obowiązuje dystans społeczny

      -Rodzice wchodzą na teren szkoły w maseczce

       

       

      Dojazd do szkoły w dniu 1.09.2020 r. we własnym zakresie.

      Autobus szkolny od 2.09.2020 r.

       

       

      Godz. 9.00 

      klasa 1ua  sala 124

      klasa 1a   sala 9

      klasa 2l  sala 125

      klasa 3a  sala 7

      klasa 3/4e  sala 12

      9.30 - 9.45 spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie

       

       

       

      Godz. 10.00

      klasa 4u  sala 8

      klasa 4a  sala 128

      klasa 4l  sala 36

      klasa ZRW  sala 24

      klasa 6u  sala 39

      10.30 - 10.45  spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie

       

       

      Godz. 11.00

      klasa 6a sala 35

      klasa 7a sala 40

      klasa 8ua sala 11

      klasa 8a sala 8a

      11.30 - 11.45  spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie

       

       

      Godz. 12.00

      klasa 1/2z sala 121

      klasa 2zp sala 42

      klasa  3zp sala 123

      klasa 1/3p sala 122

      12.30 - 12.45  spotkanie rodziców z Dyrekcją na sali gimnastycznej, dzieci pod opieką wychowawcy w klasie

       

    • Grupa Teatralna "Zetki"
     • Grupa Teatralna "Zetki"

     • Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak można byłoby opisać młodych ludzi tworzących grupę teatralną "Zetki" w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji tworzy się coś wspólnie właśnie z ich inicjatywy?! Nawet w trudnych czasach koronawirusa można znaleźć sens i radość życia. Sami zobaczcie ....

       

      "Na dobre i na złe Zespół Zetki" - teatr w czasie pandemii

       

      Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak trafnie można opisać młodych artystów z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, tworzących grupę teatralną Zetki. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji udało się wspólnie stworzyć coś wyjątkowego właśnie z ich inicjatywy?! 

        Kiedy ogłoszono zamknięcie szkół, zaczynaliśmy pracę nad nowym spektaklem. Wielkimi krokami zbliżał się 24 Przegląd Teatralny

      i Recytatorski “Bliskie  Spotkania”. W normalnej sytuacji byłby to czas tremy, pracy w pośpiechu, emocji… A tu nagle pustka. 

         Podczas lekcji online uczniowie coraz częściej pytali o teatr, mówili, że brakuje im prób, pracy nad scenografią itd. Mówili, że tęsknią za sceną, za występami, za sobą… Nie ze wszystkimi z grupy Zetki mieli kontakt. Wtedy zrodził się pomysł zdalnego teatru. To jak wspaniała jest to młodzież mieliśmy się dopiero przekonać. Telefony, maile, portale społecznościowe...wszystko poszło w ruch… i jest! Pierwsze grupowe połączenie na messengerze i ogromne wzruszenie. Widzimy się w komplecie, słyszymy, możemy się do siebie uśmiechnąć. Paulina ze wzruszenia nie potrafi powiedzieć słowa. Agacie stale przerywa połączenie. Mariusz ma głowę pełną pomysłów. Rozmawiamy, rozmawiamy… I tak już przez cały czas zdalnego teatru. Połączenia 12.30 dwa razy w tygodniu. To ta godzina, na którą tak czekamy. Powoli, etapami powstaje filmik. Najpierw pokazujemy jak bezsensowne potrafiliśmy robić rzeczy w samotności. Później wspominamy występy na scenie, tremę przed występem, radość z wygranej. A na koniec to jabłko, symbol “Bliskich Spotkań”. Statuetka, którą co roku otrzymują artyści.  Ona sprawia, że na twarzach aktorów znowu pojawia się uśmiech, a w sercu rodzi się nadzieja wspólnego tworzenia. 

       Potem już poszło… Włączyli się rodzice, rodzeństwo. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstał spektakl pt:“ Na dobre i na złe zespół Zetki”.

      I zrodziły się kolejne pytania. 

      -A może to pokazać światu? 

      -Może pochwalić się, że mimo niepełnosprawności intelektualnej potrafimy?  

      -Że jako szkoła jesteśmy razem, jak rodzina w każdej trudnej sytuacji? 

      -Że nasz czas pracy to nie sztywne ramy?

      Klik. I poszło dalej… Facebook, messenger, strona internetowa… Rozdzwoniły się telefony, sms… Podziękowania, gratulacje słowa uznania, łzy wzruszenia… To wszystko sprawiło, że znowu chce się żyć, pracować, tworzyć. To dzięki Wam, drodzy aktorzy, czerpiemy siłę i radość z codzienności. “Dziękujemy, że jesteście!”

       

      Film można obejrzeć klikając na link poniżej lub na stronie facebookowej Zespołu Szkół Specjalnych imienia Weroniki Sherborne.

       

      Agnieszka Smołka

      Barbara Bańczyk

    • KONKURS NA LOGO WOLONTARIATU
     • KONKURS NA LOGO WOLONTARIATU

     • Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wybraliśmy projekt na Logo naszego wolontariatu. Jury w składzie p. Agnieszka P., p. Agnieszka S., p. Magda K. i p. Wanda K. oceniło prace konkursowe naszych uczniów. Nadesłanych prac było 6. Wszystkie były wspaniałe. Zwycięzcą został Paweł Piorunowski! Przedstawiamy poniżej jego projekt, który posłuży do stworzenia właściwego Logo. Pawłowi serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom. O wręczeniu Nagrody głównej i nagród wyróżnienia uczestnicy zostaną poinformowani.

      Logo Szkolnego Koła Wolontariatu opracowane przez p. Agnieszkę Snopek na podstawie projektu naszego wolontariusza Pawła. 

    • Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie" - ogłoszenie wyników.
     • Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie" - ogłoszenie wyników.

     • Ogłoszenie wyników VI Konkursu Plastycznego o tematyce religijnej „Jezu Ufam Tobie”

      18 maja 2020r. w ramach obchodów 100 rocznicy urodzinśw. Jana Pawła II został zakończony VI Konkurs Plastyczny  o Tematyce Religijnej pt. „JEZU UFAM TOBIE”.  W tym roku konkurs był skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherbornew Czerwionce-Leszczynach. Głównymi celami konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i działalności Jana Pawła II oraz rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci i młodzieży. 

      W konkursie wzięło udział 13 uczniów, w tym w pierwszej kategorii tj. klas I-III - 8 uczniów, natomiast w drugiej kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP     - 5 uczniów,W I kategorii klas I-III zwycięzcami okazali się uczniowie: 

      I miejsce Adrian SosnaII miejsce –Bartosz JanikIII miejsce- Patryk Jakubiak

      W II kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP  zwycięzcami okazali się uczniowie:

      I miejsce –Paulina SzczęsnyII miejsce – Agata HildebrandtIII miejsce – Igor Makaryk

        Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów oraz komisji konkursowej,  która wyłoniła zwycięzców. Przewodniczącą jury była p. Agnieszka Snopek – nauczyciel plastyki, instruktor  Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a członkiem jury była p. Agnieszka Połednik – nauczyciel plastyki i wychowawca w ZSS im. W. Sherborne. Podczas oceny, jury zwróciło uwagę na zgodność z tematem, estetykę wykonania prac oraz wkład artystyczny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, które są do odebrania w ZSS po wcześniejszym ustaleniu terminu. Wszystkim serdecznie gratulujemyi zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

      Barbara Bańczyk

    • KONKURS na LOGO WOLONTARIATU
     • KONKURS na LOGO WOLONTARIATU

     • KONKURS NA PROJEKT DO LOGOSZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU "Jestem dla innych"

       

      Ogłaszamy konkurs na projekt do logo Szkolnego Koła Wolontariatu w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionka-Leszczyny.Cel konkursu:

      • wyłonienie najlepszego graficznego projektu, który będzie wykorzystany do stworzenia logo Szkolnego Koła Wolontariatu

      • promocja działalności charytatywnej w szkole

      • zachęcenie i motywowanie uczniów do zaangażowania, współpracy oraz działania na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu

      Logo wykorzystywane będzie przez Szkolne Koło Wolontariatu do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych.

      Warunki uczestnictwa w konkursie

      W konkursie mogą brać udział wszyscy uczniowie naszej szkoły.

      Forma i technika pracy konkursowej jest dowolna

      • Prace można wykonać ręcznie lub korzystać z technik komputerowych.

      Logo powinno charakteryzować się następującymi cechami: być czytelne i łatwe do zapamiętania, oraz wzbudzać pozytywne emocje.

      Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w konkursie!!

      Zdjęcia prac wysyłamy do Pani Wandy lub Pani Magdy przez messengera bądź na pocztę: zss.w.kurpanik@gmail.com, zss.m.kapusta@gmail.com do 5 czerwca 2020r., zdjęcia zostaną umieszczone w komentarzach pod postem na Facebooku, a specjalnie powołane jury wybierze najlepszy projekt, który zostanie nagrodzony!!

       

      Pozdrawiamy i zapraszamy do konkursu

      Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu Wanda K. i Magdalena K.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny Poland
  • Logowanie