• Integracyjna Gra Terenowa "Tyraj"
     • Integracyjna Gra Terenowa "Tyraj"

     • W dniu 22 października 2019r. na podwórku naszej szkoły panowało spore zamieszanie. Gdy rano uczniowie przybyli do placówki, ich oczom ukazał się intrygujący mini-obóz, w którego centralnym punkcie stał złoty puchar – główne trofeum w pierwszej, integracyjna grze terenowej „TYRAJ”.

      W obozie od wczesnych godzin porannych panowała krzątanina. Wolontariusze z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku pod wodzą twórcy gry Andrzeja Zich, studenta trzeciego roku logistyki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, czynili ostatnie przygotowania do zabawy.

      Około godziny dziesiątej, w obozie pojawili się uczestniczy rozgrywek: pięcioosobowe drużyny uczniów klas szóstych ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i 3 w Leszczynach, Szkoły Podstawowej w Przegędzy oraz ZSS. Każda z drużyn została oznaczona odrębnym kolorem i otrzymała swojego obozowego opiekuna, którego zadaniem było wprowadzenie drużyny w zasady gry i dopilnowanie wykonania zadań obozowych, czyli przygotowania herbu, totemu i obozowego ogniska.

      Po kilku minutach obóz opuściła pierwsza drużyna. Pozostałe grupy wyruszyły w 10 minutowych odstępach. Rywalizacja miała charakter wyprawy terenowej, w trakcie której dzieci wykonywały różne zadania na 6 stanowiskach rozrzuconych w różnych punktach Leszczyn, poznając przy okazji urokliwe tereny gminy. Stanowiska były związane z różnymi zainteresowaniami: malarz, cyrkowiec, odkrywca, naukowiec, kucharz oraz sportowiec. Na każdym stanowisku na młodych zawodników czekały ciekawe konkurencje odpowiadające danej profesji, które wymagały współpracy, sprawności, zręczności, pomysłowości i wiedzy. Na ich przebiegiem czuwali wolontariusze, punktując każde poprawnie wykonane zadanie. Uczestnicy rozgrywki poruszali się pomiędzy poszczególnymi punktami za pomocą aplikacji telefoniczniej Actionband. Dodatkowo, każda drużyna podczas wyprawy mogła szukać ukrytych pirackich monet i robić zdjęcia znakom specjalnym, by zdobyć dodatkowe punkty.

      Drużyny zawzięcie walczyły o każdy punkt, mając przy tym sporo uciechy i radości, gdyż zadania były pomysłowe, zabawne i stanowiły wyzwanie. Uczniowie wspaniale ze sobą współpracowali i wykazywali się niezwykłą pomysłowością, spostrzegawczością i sprawnością, zwłaszcza na bardzo trudnym stanowisku „Akrobata”. Po wykonaniu wszystkich zadań zawodnicy wrócili do obozu, gdzie czekali na ogłoszenie wyników i rozdanie nagród. Wyniki poszczególnych drużyn w klasyfikacji punktowej różniły się tylko nieznacznie, co świadczy o wyrównanym poziomie uczestników. W tym roku zwyciężyła drużyna ZSS zdobywając puchar „TYRAJ”. Gratulujemy i zapraszamy za rok

      Beata Zich dyrektor ZSS

       

    • Szkoła pamięta
     • Szkoła pamięta

     • W odpowiedzi na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej Pana Dariusza Piontkowskiego nasza Szkoła weźmie udział w akcji "Szkoła pamięta". Zorganizujemy działania upamietniające ważne postaci oraz wydarzenia. A naszymi przedsięwzięciami pochwalimy się w kolejnym artykule.

    • Wycieczka do Piekar Śląskich
     • Wycieczka do Piekar Śląskich

     • Z wielką radością udaliśmy się 18 października na wycieczkę do Piekar Śląskich. W tym dniu towarzyszyła nam piękna pogoda, co napawało nas dodatkowym entuzjazmem. W Bazylice uczestniczyliśmy we Mszy świętej, podczas, której zostaliśmy serdecznie powitani przez jej Kustosza, a naszego byłego Proboszcza Ks. Krzysztofa Fulka. Ofiarowaliśmy Akt Zawierzenia Naszej Szkoły Maryi oraz serce z naszymi imionami.Sztuka sakralna tego niezwykłego miejsca przykuwa uwagę swoją różnorodnością. Są tutaj niezwykłe, barwne witraże, mozaiki i figury świętych. Jednak na największą zasługuje słynący cudami obraz Matki Bożej, nazwanej przez Papieża Jana Pawła II - Matką Boską Sprawiedliwości i Miłości Społecznej podczas jego pielgrzymki do Piekar. Ikona Matki Bożej Piekarskiej pochodzi z XV wieku. Wizerunek jej jest utrzymany w typie Hodegetrii (Przewodniczki) i nawiązuje do malarstwa bizantyjskiego. Obraz namalowany jest na desce lipowej przez nieznanego autora. Samo Sanktuarium w jego ówczesnej formie jest w stylu neoromańskim. Zwiedzając muzeum sanktuaryjne, mieliśmy okazję podziwiać wiele ciekawych figur świętych, obrazów Maryi oraz podarowanych jej w darze koron i innych darów czy wotów.

      Niezwykłe znaczenie obrazowi przypisywał Król Jan III Sobieski, ponieważ idąc z odsieczą na Wiedeń w 1683 roku, za namową mieszkańców sąsiedniego Bytomia, zboczył z zaplanowanego szlaku i pieszo przybył do piekarskiego kościoła, by pokłonić się Maryi. Po odbytym zwycięstwie, jako wotum pozostawił w Sanktuarium Piekarskim złoty kielich i patenę.W kawiarence i „Ogrodzie Anioła” słuchaliśmy dalszych historii o mieście i cudownym obrazie, opowiadanych przez Ks. Fulka.

      Wszechstronnie ubogaceni i wdzięczni za wspólnie spędzony czas wróciliśmy do szkoły.

       

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień Edukacji Narodowej jest okazją do wyrażenia wdzięczności za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce wkładane na rzecz pracy z dziećmi. Z tej okazji 14 października 2019 roku w naszej szkole, odbyła się uroczysta akademia na której zgromadziła się cała społeczność szkolna oraz rodzice. Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Narodowego, po czym pani dyrektorszkoły Beata Zich ciepłym słowem powitała wszystkich obecnych, oraz przekazała życzenia i list MEN. Wyraziła wszystkim nauczycielom podziękowania za gorące serca, pomocne dłonie oraz przewodnictwo na niezwykle trudnej drodze do zdobywania wiedzy, życząc wytrwałości, radości z wykonywanej pracy a także dalszych sukcesów w zawodzie nauczyciela. Do życzeń dołączyli się również przedstawiciele Samorządu uczniowskiego oraz Przedstawiciele Rady Rodziców. Następnie uczennica Szkoły Przysposabiającej do Pracy przedstawiła krótki rys historyczny na temat historii Komisji Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowaną przez klasy 1a,1p oraz 1z połączoną z pasowaniemuczniów klas pierwszych rozpoczęto odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Nie zabrakło również wspomnień o dawnych nauczycielach, muzycznego upominku oraz niespodzianek dla nauczycieli. Po przyrzeczeniu pierwszoklasiści otrzymali pamiątki oraz tradycyjne „rogi obfitości”. Ten dzień był również doskonałą okazją do podziękowań i wręczenia nauczycielom oraz pracownikom szkoły, nagród Starosty Powiatu Rybnickiego i Dyrektora szkoły, czego na zakończenie dokonała pani dyrektor, dziękując za trud wkładany w wychowanie i wykształcenie dzieci.

       

       

       

    • Wycieczka do Wieliczki
     • Wycieczka do Wieliczki

     • Dnia 25 września 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Kopalni Soli w Wieliczce oraz do Apilandii w Kleczy Dolnej. Celem wycieczki było poznanie historii kopalni soli, poznanie zabytków naszej ojczyzny oraz zgłębianie tajników produkcji miodu. Wyjazd rozpoczął się zbiórką o 7:30 na parkingu szkolnym. Następnie autokarami udaliśmy się w podróż do Wieliczki. Podzieleni na grupy, pod opieką trzech przewodników, rozpoczęliśmy zwiedzanie szlaku turystycznego na trzecim poziomie na głębokości 135 m. Wędrując solnymi korytarzami uczniowie rozwijali swoją wyobraźnię, kreatywność i wzmacniali pasję zwiedzania a poprzez to zdobywali wiedzę. Słuchając w podziemnych chodnikach opowiadań i legend przewodnika dowiedzieliśmy się ciekawej historii o św. Kindze – patronce górników solnych. Następnie udaliśmy sie do Apilandii, gdzie poznaliśmy produkcję miodu i wzięliśmy udział w warsztatach, podczas których dzieci tworzyły woskowe świeczki i kosztowały smacznego miodu. Wracając do domu zatrzymaliśmy się na krótki posiłek w McDonalds. Uważamy, że zorganizowana przez nas wycieczka spełniła swoje cele. Uczniowie zadowoleni, pełni wrażeń i miłych wspomnień wrócili do domu. Pragniemy dodać, iż wyjazd ten nie odbyłby się gdyby nie wsparcie finansowe Rady Rodziców oraz udzielona zniżka Dyrekcji Kopalni soli, którym gorąco dziękujemy.

       

    • Ogłoszenie bilioteki
     • Ogłoszenie bilioteki

     • Propozycje książek do zakupu w ramach dotacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

       

      1. Mia i biały lew – de Maistre Prune

      2. Maja.Bloog.pl – S. Neumann

      3. Pewnego razu w Nibylandii – seria - Thorpe K.

      4. Aniołki – seria- Dalton A.

      5.Mariolka. Zwariowana powieść dla nastolatek. –Dembska K.

      6. Dzienniczek zakręconej nastolatki – Opala R.

      7. To ja Lucy – McKain K.

      8. Amelka- Majgier K.

      9. Miłość, gips i stokrotki – Zimmermann I.

      10. Miś zwany Paddington – Bond M.

      11. Mazurscy w podróży – seria- Stelmaszyk A.

      12. Nasza mama czarodziejka – Papuzińska J.

      13. Ksiądz Twardowski dzieciom. Opowiadania

      14. Bajki, które pomagają odkrywać talenty. – Begona I.

      15. Niezłe ziółko – Kosmowska B.

      16. Wielka księga Klary – Wicha M. S.

      17. Biuro detektywistyczne Dziurka od klucza – Piątkowska R.

      18. Hania Humorek – Mc Donald M.

      19. Dzienniki Nikki – Russel R.

      20. Aksamitny królik - Williams M.

      21. Uprowadzenie ksiącia Margaryny – Twain M.

      22. Imaginarium – Stelmaszyk A.

      23. Niki i Tesla - Hockensmith

      24. Polscy superbohaterowie –seria

      25. Walenty i spółka – Oworuszko M.

      26. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek - Bednarek J.

      27. Opowieść o Błękitnym Psie – Majchrzak B.

      28. Psi patrol.

      29. Komiks Janusza Christy ;Kajko i Kokosz. Szkoła latania

      30. Dynastia Miziołków" Joanny Olech,

      31. Alicja w Krainie Czarów; Lewisa Carrolla,

      32. Magiczne drzewo - Andrzeja Maleszki,

      33. Mały Książę Antoine de Saint-Exupery

      34 Minecraft

      35. Audiobooki

       

       

       

       

       

       

       

       

       

    • "Zetki" podsumowują Rok Artystyczny
     • "Zetki" podsumowują Rok Artystyczny

     • Grupa teatralna: "Zetki" podsumowała rok swojej ciężkiej pracy. Przygotowala trzy przedstawienia oraz taniec w biało - czerwonych barwach z szarfami. Przedstawienie jasełkowe pt. "Cud narodzin" za które otrzymała I miejsce, poranek Wielkanocny pt. "U stóp krzyża", a także spektakl teatralny pt. " Kumple" zdobywajac najwyższe miejsce Grand Prix w "Bliskich Spotkaniach". Ponadto grupa miała okazję zaprezentować się na Pikniku Aktywizująco- Integracyjnym w Łukowie Śląskim. W nagrodę za zaangażowanie i włożone serce aktorzy pojechali do kina i na kręgle. Główna nagroda jest zaplanowana na wrzesień 2019 i będzie niespodzianką dla calej grupy teatralnej. A. Smołka, M. Chrost, B. Bańczyk

    • Msza święta w intencji zmarłego ucznia naszej szkoły.
     • Msza święta w intencji zmarłego ucznia naszej szkoły.

     • Zapraszamy na mszę św. w intencji zmarłego ucznia naszej szkoły - Marcinka. Msza odbędzie się w kościele św. Andrzeja Boboli w Leszczynach w poniedziałek 17 czerwca o godz. 8.00 i będzie ofiarowana od Społeczności naszej Szkoły.

    • Konkurs plastyczno-religijny
     • Konkurs plastyczno-religijny

     • V Powiatowy Konkurs Plastyczny "Jezu ufam Tobie"

      W środę 29.05.2019r. w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach odbył się już po raz piąty - Powiatowy Konkurs Plastyczny o Tematyce Religijnej pt. „JEZU UFAM TOBIE”. Uczestnicy konkursu najpierw w wielkim skupieniu obejrzeli spektakl  teatralny o bł. ks. Michale Sopoćko, w wykonaniu młodzieży z Przegędzy, należącej do grupy teatralnej „Ufam”. Przedmiotem konkursu było namalowanie pastelami, portretu bł. ks. Michała, który był spowiednikiem, powiernikiem i przewodnikiem duchowym siostry Faustyny Kowalskiej. To on przyczynił się do powstania pierwszego obrazu Jezusa Miłosiernego. To dzięki niemu siostra Faustyna napisała swój „Dzienniczek". Ksiądz Sopoćko stał się głosicielem prawdy o Miłosierdziu Bożym i założył nowe zgromadzenie zakonne Sióstr Jezusa Miłosiernego nazywanych faustynkami. Głównym celem konkursu było poznanie tej niezwykłej postaci bł. Ks. Michała Sopoćko oraz rozwijanie zdolności artystycznych dzieci.

      Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII SP, III klas Gimn, uczniów Szkół Specjalnych i Klas Integracyjnych oraz dla dzieci z POPP. W konkursie wzięło udział 37 uczniów reprezentujących szkołę podstawową nr 1 i 3 z Czerwionki-Leszczyn, Książenic, Stanowic, Palowic, Czernicy, Lysek, Czuchowa, szkołę podstawową z klasami integracyjnymi z Przegędzy, szkołę specjalną z Żor, Rybnika, Czerwionki-Leszczyn oraz Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej. Konkurs miał charakter integracyjny i stwarzał możliwość wykazania się swoimi talentami i umiejętnościami dzieciom pełnosprawnym, jak również dzieciom z deficytami.

      Wszystkie prace wykonane były na bardzo wysokim poziomie i wzbudziły zachwyt organizatorów oraz komisji konkursowej, która wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach, i tek:

      Szkoły Specjalne i Klasy integracyjne:

      I miejsce – Martyna Rzepka z POPP przy ZSS Czerwionka-Leszczyny; II miejsce- Agnieszka Kowalczyk z ZSS w Żorach; III miejsce –Łukasz Gajer z SP nr 7 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rybniku, wyróżnienie zdobyła Zuzanna Frydyada De Piotrowska z SP w Przegędzy.

      Szkoły Podstawowe i Gimnazja:

      I miejsce –Julia Polnik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lyskach; II miejsce – Jagoda Mitura z SP nr 3 w Leszczynach oraz Julia Radyszuk z SP nr 1 w Leszczynach; III miejsce –Donga Nicola z SP w Czernicy oraz Wiktoria Han z SP w Książenicach; wyróżnienia zdobyli: Amelia Wolnik z SP w Palowicach, Daria Przybyła z SP nr 6 w Czuchowie, Nikola Więch z SP w Stanowicach, Aleksandra Morawiec z SP w Przegędzy. Przewodniczącą jury była p. Beata Pietrek–  nauczyciel plastyki, jak również instruktor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a członkami jury była p. Joanna Rzymanek– dyrektor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, ksiądz Tomasz Kasperowicz-wikariusz parafii p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czuchowie oraz p. Maria Kala- emerytowany nauczyciel plastyki. Podczas oceny, jury zwróciło uwagę na zgodność z tematem, estetykę wykonania prac oraz wkład artystyczny. Zwycięzcy konkursu otrzymali z rąk p. dyrektor nagrody i dyplomy a pozostali uczestnicy upominki. Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom i darczyńcom, dzięki którym konkurs ten został wzbogacony wieloma wspaniałymi nagrodami, które otrzymali uczestnicy. Młodym artystom gratulujemy i zapraszamy do udziału w następnych naszych konkursach.

      Barbara Bańczyk

       

    • "Bliskie Spotkania" - podsumowanie
     • "Bliskie Spotkania" - podsumowanie

     • LAUREACI

      XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania" NAGRODZENI!

       

      30 maja 2019 roku o godz. 10.00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Leszczynach odbyła się uroczystość wręczenia nagród Laureatom XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania" , zorganizowanego przez MOK w Czerwionce i ZSS w Leszczynach.

      Dyrektor ZSS- p. Beata Zich – rozpoczęła od powitania laureatów Przeglądu, którzy przybyli wraz ze swoimi „trenerami” , oraz zaproszonych gości . Swoją obecnością zaszczycili : wicestarosta - p. Marek Profaska, burmistrz G i M Czerwionka- Leszczyny- p. Wiesław Janiszewski, radni: p. Stefania Szyp i p. Adam Karaszewski, dyrektor MOK w Czerwionce- p. Mariola Czajkowska, przedstawicielka ZNP- p. Urszula Lawnik, przewodnicząca Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej G i M Czerwionka- Leszczyny- Jestem- p. Teresa Nawój oraz sekretarz – Jestem- p. Lilianna Zimoń.

      Następnie serdecznie podziękowała sponsorom. W tym roku byli to: Starostwo Powiatowe w Rybniku, G i M Czerwionka- Leszczyny , MOK w Czerwionce, ZNP, ZSS i SPDiMN- Jestem w Leszczynach, Credit Agricole, Sklep Drobiarski w Czuchowie, Auto Boss „Ford” z Chorzowa, PH. Inter Handel z Bełku oraz duża grupa darczyńców z Czuchowa, których do pomocy zmobilizowała p. Ewa Szczęsny.

      P. Marek Profaska złożył podziękowania organizatorom – Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Czerwionce i Zespołowi Szkól Specjalnych w Leszczynach, którzy już ponad dwadzieścia lat przyczyniają się do rozwoju młodych talentów. Pogratulował wszystkim uczestnikom Przeglądu i oddał głos p. Wiesławowi Janiszewskiemu. Burmistrz po raz kolejny podkreślił, że godność osób niepełnosprawnych powinna być szanowana codziennie, a nie tylko przez tydzień w roku.

      Honorowi Patroni oficjalnie otwarli uroczystość wręczenia nagród Laureatom XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania".

      P. Beata Zich o wreczenie nagród dla grup teatralnych poprosiła p. Marka Profaskę, p. Wiesława Janiszewskiego, p. Mariolę Czajkowską, p. Urszulę Lawnik oraz p. Teresę Nawój.

      GRAND PRIX zdobyła grupa „ZETKI” z ZSS w Leszczynach, ( spektakl „ Kumple, )I MIEJSCE : „DECORUM” z Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno- Wychowawczego w Tychach ( „ Zebra”), II MIEJSCE: „ INNA BAJKA” ze Specjalnego Zespołu Szkolno- Wychowawczego w Rybniku ( „Gdzie jest król”), III MIEJSCE: „ MAŁE GRAFFITI” z Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu ( „ W świecie oceanu” ), IV MIEJSCE: „ ALTERNATYWA” ze Środowiskowego Domu Samopomocy ( Ośrodek M. B. Uzdrowienia Chorych) w Knurowie ( „ Między nami Addamsami”).

      Jak co roku, po wręczeniu nagród ,nastąpiła „ chwila dla reportera”, którego rolę- też jak co roku -pełniła p. Agnieszka Snopek.

      Za moment grupa teatralna „Zetki”z Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Leszczynach przeniosła całą salę w lata dwudzieste ubiegłego stulecia za sprawą spektaklu „Kumple” , przygotowanego przez p. Agnieszkę Smołkę i p. Barbarę Bańczyk.

      Po gromkich brawach przyszedł czas na laureatów konkursu recytatorskiego. Nagrody wręczali: p. Marek Profaska, p. Mariola Czajkowska, p. Stefania Szyp i p. Adam Karaszewski.

      Otrzymali je : GRAND PRIX- Tomasz Pikuła, I MIEJSCE- Artur Byrtek, II MIEJSCE- Sebastian Steuer, III MIEJSCE- Michał Belkius.

      Tomasz Pikuła zaprezentował „ Zaczarowaną dorożkę” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Oczarował nie tylko doskonałym pamięciowym opanowaniem tekstu, ale również bezbłędną interpretacją i wyraźną radością z faktu możliwości występowania przed tak liczną widownią.

      Dyrektor ZSS- p. Beata Zich – w serdeczny sposób podziękowała „ duszy całego przedsięwzięcia”-p. Beacie Frycz za szczególne zaangażowanie w organizację XXIII Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania".

      Wszyscy zaproszeni goście oraz sponsorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy , a także jabłuszka i przeurocze „mini skalniaki” wykonane przez uczniów ZSS.

      Jeszcze tylko słodki poczęstunek, zdjęcia i znów...do zobaczenia za rok!

       

       

      Lilianna Zimoń- sekretarz Zarządu SPDiMN- Jestem

    • "Turniej jednego wiersza" za nami...
     • "Turniej jednego wiersza" za nami...

     • Obchody Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych rozpoczął Turniej Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka, który odbył się 13 maja w kawiarni „ Stara Piwnica” w MOK w Czerwionce – Leszczynach. To już piąta edycja konkursu poetyckiego, który w piękny sposób integruje społeczność osób zdrowych z osobami z różnymi niepełno sprawnościami. Do udziału w konkursie swoje wiersze nadesłali twórcy z całego regionu. Spośród 17 nadesłanych wierszy jury w składzie: Irena Woźnica - radna Rady Powiatu, Małgorzata Tkocz – poetka , nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz Aleksandra Pietruszewska - dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, wybrało 10 najlepszych , których autorzy zaprezentowali podczas finału. Decyzją jurorek I miejsce i statuetkę wykonaną przez artystę plastyka Bogdana Szymurę zdobyła Wiktoria Gembalczyk ze Szkoły Podstawowej w Stanowicach, II miejsce - Agata Hildebrandt z ZSS im. W. Sherborne w Czerwionce – Leszczynach ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy, III miejsce - Marta Plaza – Kiersztyn , najmłodsza uczestniczka konkursu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Czerwionce- Leszczynach, która również otrzymała nagrodę publiczności - kosz słodyczy.

      Wszyscy twórcy autorskich wierszy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz drobne gadżety. Nagrodami dla najlepszych były również bony do Empiku oraz Rossmana.

      Laureatom gratulowali Burmistrz Wiesław Janiszewski, Wicestarosta Marek Profaska oraz dyrektor MOK-u Mariola Czajkowska.

      Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach IV Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

       

    • Bliskie Spotkania - WYNIKI
     • Bliskie Spotkania - WYNIKI

     • Przedstawiamy wyniki Przeglądu Teatralno-Recytatorskiego " Bliskie Spotkania"

      Za nami XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania". Dziękujemy Aktorom, Recytatorom, ich Opiekunom za wspaniałe występy, Przedstawicielom Władz Powiatowych i Gminnych, Rodzicom, Dzieciom i Młodzieży Zaprzyjaźnionych Szkół za obecnośc na widowni, Sponsorom i Darczyńcom za wsparcie i ufundowanie nagród. To było wspaniałe spotkanie! Przedstawiamy Laureatów i cieszymy się naszym sukcesem!

       

    • XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski "Bliskie Spotkania"
     • XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski "Bliskie Spotkania"

     • Serdecznie zapraszamy na XXIII Przegląd Teatralny i Recytatorski Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Bliskie Spotkania", który odbędzie się w ramach obchodów IV Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych 15 maja br. w Centrum Kulturalno - Edukacyjnym w Czerwionce - Leszczynach pod Patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego oraz Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.
      Wystąpią Teatry i Recytatorzy z Zabrza, Rybnika, Knurowa, Grzawy, Żywca, Paniówek, Sosnowca, Żor, Krakowa, Tychów i Czerwionki-Leszczyn.
      Organizatorami wydarzenia jak co roku są:
      Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce - Leszczynach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce - Leszczynach.
       
  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny Poland
  • Logowanie