• ZROZUMIEĆ DZIECKO Z ADHD - konferencja
     • ZROZUMIEĆ DZIECKO Z ADHD - konferencja

     • Serdecznie zapraszamy na konferencję:


       

      ZROZUMIEĆ DZIECKO Z ADHD

      organizowaną przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Czerwionce-Leszczynach pod Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Rybnickiego Pana Damiana Mrowca i Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Pana Wiesława Janiszewskiego


       

      29 marca 2019r. (piątek) godz. 9.00

      w Centrum Kulturalno – Edukacyjnym

      w Czerwionce-Leszczynach, ul. 3-go Maja 36D


       

      Konferencja dedykowana jest pedagogom, psychologom, nauczycielom, wychowawcom i rodzicom oraz wszystkim zainteresowanym tematyką zespołu nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi.

      Tematyka konferencji:

      • diagnoza ADHD

      • funkcjonowanie dziecka z ADHD w szkole i domu

      • pomoc dziecku z ADHD - postępowanie terapeutyczne, metody pracy w szkole i domu

        

      Mamy nadzieję, że nasza konferencja zainspiruje Państwa do dyskusji oraz wymiany doświadczeń na temat postępowania z dziećmi z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej. Przede wszystkim zaś chcemy, by była okazją do zdobycia nowej wiedzy na temat funkcjonowania dzieci z ADHD oraz wyposażyła w praktyczne wskazówki do pracy z nimi.

      Prosimy o zgłoszenia drogą elektroniczną z dopiskiem ,,konferencja ADHD” na adres: ppp@powiatrybnicki.pl do 27.03.2019

      Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc o udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

       

      Z poważaniem

      Dyrektor PPP

      mgr Marzena Kulig

       

      Prelegenci na konferencji:

       

      • Magdalena Skotnicka-Chaberek

       Dr n.med, lekarz, psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo - behawioralny i certyfikowany superwizor-dydaktyk terapii poznawczo-behawioralnej. Prowadzi terapię indywidualną, grupową, brała udział w projektach badawczych opracowujących narzędzia diagnostyczne i terapeutyczne. Współpracuje z programem Trakt niosącym pomoc ofiarom wypadków komunikacyjnych. Jest założycielem i „szefem” Centrum Neurorehabilitacji. Obszarem jej specjalizacji psychoterapeutycznej są problemy osób i ich rodzin dotkniętych: ADHD, całościowymi zaburzeniami rozwoju, uszkodzeniami centralnego układu nerwowego oraz zaburzeniami psychicznymi występującymi w przebiegu rzadkich chorób o podłożu genetycznym. Jest współautorką książek i licznych artykułów naukowych i wystąpień konferencyjnych poświęconych ADHD, diagnostyce psychologicznej, neurorehabilitacji i psychoterapii.
        

      • Bartłomiej Taurogiński

       Lekarz w trakcie szkolenia specjalizacyjnego z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży. Uczestnik całościowego szkolenia psychoterapeutycznego w ujęciu systemowo-psychodynamicznym. Zajmuje się diagnozowaniem zaburzeń psychicznych u dzieci i młodzieży, leczeniem farmakologicznym, psychoedukacją, prowadzi terapię indywidualną dla dzieci i młodzieży oraz terapię rodzinną.

        

      • Maria Kudroń

       Pedagog, prowadzi terapię wspierającą dla dzieci na duńskich klockach bObles - projekt ZWIERZĄTKOWO. Posiada dyplom szkolenia autorskiego programu "Miasteczko" pomagającemu dzieciom w kontaktach z rówieśnikami. Stworzyła program placówki pedagogiczno-edukacyjnej i nadzorowała pracę instruktorów w jednym z pierwszych w Krakowie klubów dla rodziców i dzieci. Pracowała przy projekcie wspierającym rodziców w kryzysie oraz współpracowała przy projekcie „Macierzyństwo bez lukru”. Jest wiceprezesem fundacji Krakowska Grupa Wsparcia dla Rodziców. Autorka projektów filmowych poświęconych tematyce rodziny i jej zdrowia.


       

      • Anna Payne

       Pedagog, psychoterapeutką, nauczycielką i instruktorką młodzieży i dorosłych. Prowadzi grupową terapię wspierającą dla dzieci na duńskich klockach bObles - ZWIERZĄTKOWO. Ukończyła całościowe szkolenie „Terapia grupowa dzieci w oparciu o autorski program Miasteczko”. Współtworzy i realizuje projekty edukacyjne, także międzynarodowe, skierowane do osób dorosłych i starszych, obejmujące również zagadnienia profilaktyki i higieny zdrowia psychicznego. Prowadzi terapię dzieci, dorosłych, seniorów, par i rodzin.


       

      • Justyna Kokot

       Psycholog, psycholog transportu, pedagog, doradca zawodowy, coach, wykładowca, prelegent. Współprowadzi Niepubliczną Poradnię Psychologiczno- Pedagogiczną w Rybniku oraz Centrum Doradztwa i Kształcenia Kadr. Współpracuje z Fundacją In Corpore od 2014 roku. Zajmuje się diagnostyką oraz poradnictwem indywidualnym i grupowym. Od 2016 r. wdraża na rynek polski innowacyjny test MOXO wspomagający diagnozę zaburzeń uwagi, w tym ADHD.

       

      • Katarzyna Rychetsky

       Pedagog korekcyjny i wczesnoszkolny, terapeuta National Director For Poland metody Indywidualnej Stymulacji Słuchu Johansena – IAS , terapeutka Bilateralnej Integracji i trenerka tej metody. Organizuję szkolenia i kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe dla pedagogów, terapeutów oraz nauczycieli. Obecnie prowadzi Centrum Metody Johansen – IAS i Centrum Wspomagania Rozwoju Dobry Start. Przez wiele lat była pracownikiem Prywatnej Kliniki Lekarskiej w Niemczech. Pracowała także w Akademii Medycznej w Warszawie i w Szpitalu Klinicznym Dzieciątka Jezus w Warszawie.

        

      • Martin Rychetsky

       Terapeuta pracujący z dziećmi z problemami w nauce, terapeuta metody bilateralnej integracji, trener metody bilateralnej integracji, superwizor metody indywidualnej stymulacji słuchu JIAS, Certyfikowany Specjalista Autyzmu ( Niemcy 2014) – prestiżowy kurs kształcący specjalistów w zakresie diagnozy i terapii autyzmu. Obecnie prowadzi Rychetsky Optical.

        

      • Ryszard Chłopek

       Certyfikowany psychoterapeuta i superwizor-aplikant Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Pełni funkcję kierownika Ośrodka Terapii Rodzin i Par w Gliwicach.
       Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz rodzinną i małżeńską. Pracował między innymi w: Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gliwicach, Instytucie Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, oddziale psychiatrycznym i poradni przyszpitalnej Szpitala Psychiatrycznego w Toszku oraz jako biegły psycholog sądowy przy Sądzie Okręgowym w Gliwicach.

        

      • Krystyna Krzakowska

       Psycholog Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach. Zajmuje się diagnozą i terapią dzieci i młodzieży. Prowadzi również terapie rodzin. Współpracuje z nauczycielami, pedagogami szkół. W swojej pracy zajmuje się również tematyką zespołu nadpobudliwości ruchowej z deficytem uwagi.


       

       

      PROGRAM KONFERENCJI

       

       

      9.00 – 9.15

      Otwarcie konferencji i przywitanie zaproszonych gości.

      Marzena Kulig – Dyrektor PPP

      9.15 - 10.15

      Czym jest ADHD, ADD – diagnoza dziecka, leczenie farmakologiczne, ADHD a Zespół Aspergera.

      Bartłomiej Taurogiński – psychiatra dziecięcy

      10.15 - 10.45

      Test Moxo jako narządzie wspomagające diagnozę i terapię zaburzeń uwagi, w tym ADHD.

      Justyna Kokot – psycholog, pedagog

      Fundacja In Corpore

      10.45 – 11.15

      Świat dziecka z ADHD .

      Justyna Kokot – psycholog, pedagog

      11.15 – 11.45

      Przerwa kawowa

       

      11.45 – 12.45

      Postępowanie terapeutyczne – praktyczne wskazówki postępowania z dzieckiem z ADHD w szkole i w domu.

      Magdalena Skotnicka-Chaberek – psycholog, lekarz, psychoterapeuta

      12.45 – 13.15

      Bilateralna Integracja – znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania dzieci i młodzieży.

      Katarzyna Rychetsky – pedagog, terapeuta i Martin Rychetsky - terapeuta

      13.15 – 13.45

      Terapia wspierająca dla dzieci na duńskich klockach bObles – Zwierzątkowo.

      Maria Kudroń - pedagog,

      Anna Payne – pedagog, psychoterapeuta

      13.45 – 14.15

      Praca z rodziną dzieci z ADHD.

      Ryszard Chłopek – psycholog, psychoterapeuta

      14.15 – 14.45

      Rola PPP w diagnozie i terapii dziecka z ADHD, studium przypadku.

      Krystyna Krzakowska – psycholog

      14.45 – 15.00

      Podsumowanie, zakończenie konferencji.

       

       

       

       

    • Mamy III miejsce oraz dwa wyróżnienia!
     • Mamy III miejsce oraz dwa wyróżnienia!

     • Dnia 6 lutego 2019r. został roztrzygnięty wojewódzki konkurs pt: “Św. Stanisław Kostka – czciciel Maryi. Dlaczego mam Jej nie kochać, skoro jest Matką.”Został on zorganizowany przez ZSP dla Dzieci Niesłyszących i Słabosłyszących w Katowicach. Celem konkursu było przybliżenie i głębsze poznanie postaci św. Stanisława, który jest patronem dzieci i młodzieży a przede wszystkim patronem Polski. Jury oceniając prace uczniów zwróciło szczególną uwagę na pomysłowość, oryginalność oraz aktywność twórczą. Naszą szkołę reprezentowało 15 uczniów a wśród nich zwyciężyli: Paweł Pełka, który zdobył III miejsce oraz Aleksandra Jureczko i Andżelika Bilska otrzymując wyróżnienia. Nagrody wręczyli: pani Wiceburmistrz Katowic – Marzena Szuba, pani Kurator Oświaty oraz pani Dyrektor ZSP w Katowicach- Aleksandra Doktorowicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki. Konkurs ten na pewno przyczynił się do zafascynowania postacią św. Stanisława, który jest wzorem godnym naśladowania. Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

       

      Barbara Bańczyk

       

      zapraszamy do galerii

    • 25.02.2019 r. - zmiana rozkładu jazdy autobusu szkolnego
     • 25.02.2019 r. - zmiana rozkładu jazdy autobusu szkolnego

     • Rozkład 25.02.2019

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Trasa nr 1

       

      Dojazd

       

      Powrót

       

       

       

       

       

       

       

      1. Szczejkowice centrum

      07:05

       

      15:07

      2. Palowice Bar Palowiczanka

      07:10

       

      15:02

      3.Palowice ul. Bełkowska

      07:12

       

      15.00

      4. Palowice Las

       

      07:14

       

      14.58

      5. Bełk przystanek "Skrzyżowanie"

      07:16

       

      14.56

      6. Bełk skrzyżowanie ul. Główna i 26 Stycznia

      07:18

       

      14.53

      7. Bełk przystanek Szpital

      07:20:00

       

      14.49

      8. Stanowice przystanek Leszczyńska

      07:22

       

      14.47

      9. Czerwionka centrum przystanek po stronie Tesco

      07:25

       

      14.45

      10. Leszczyny Szkoła

       

      07:30:00

       

      14.40

      11. Leszczyny Stare przystanek

      07:35

       

      14.35

      12. Przegędza Szkoła

       

      07:40:00

       

      14.30

       

       

       

       

       

       

      Trasa nr 2

       

      Dojazd 

       

      Powrót

       

       

       

       

       

       

       

      1. Dębieńsko Las

       

      07:02:00

       

      15:08

      2. Dębieńsko Wielkie

      07:04

       

      15:06

      3. Dębieńsko Leśniczówka

      07:05

       

      15:03

      4. Dębieńsko ul. Górnicza 74

      07:06

       

      15:01

      5. Dębieńsko ul. Górnicza 34

      07:07

       

      15:00

      6. Czuchów ul. Kochanowskiego 5

      07:08:00

       

      14:59

      7. Czuchów Sklep

       

      07:10

       

      14:58

      8. Czuchów Cmentarz

      07:13:00

       

      14:55

      9. Czuchów ul. Szewczyka 7

      07:15:00

       

      14:53

      10. Czuchów ul.Rybnicka 42

      07:17:00

       

      14:51

      11. Leszczyny ul. Polna 8

      07:18:00

       

      14:50

      12. Leszczyny obok Pizzerii Miketa

       

      07:24:00

       

      14:46

      13. Leszczyny przystanek na Konopnickiej

      07:26:00

       

      14:44

      14. Leszczyny Szkoła

       

      07:30:00

       

      14:40

      11. Leszczyny Stare przystanek

      07:35:00

       

      14:35

      12. Przegędza Szkoła

       

      07:40:00

       

      14:30:00

    • Dzień Wszystkich Kolorów Świata - Jak przyjemnie i łatwo jest pomagać!
     • Dzień Wszystkich Kolorów Świata - Jak przyjemnie i łatwo jest pomagać!

     •     
      7 lutego 2019 r.  zorganizowaliśmy wraz z Radą Rodziców oraz Zarządem Stowarzyszenia- Jestem, kolejny Bal przebierańców, tym razem pod hasłem „Wszystkie kolory świata”. Skąd taka nazwa? Otóż szkoła przystąpiła do projektu UNICEF, którego celem jest objęcie najbardziej potrzebujących  dzieci na świecie programem szczepień.
       Aby umożliwić zaszczepienie dzieci z różnych stron świata uczniowie, nauczyciele i rodzice wykonali „szmaciane dzieła sztuki”, czyli laleczki przeznaczone do „adopcji”, możliwej po wpłaceniu darowizny na rzecz ratowania życia dzieci. Razem uszyliśmy 10 lalek, a już 6 z nich mają swojego „rodzica”, a inne czekają jeszcze na „nowy dom”.

      Nietrudno jest policzyć, że tym sposobem zapewniliśmy szansę na zdrowie dla dzieci, bo minimalna kwota darowizny w wysokości 10 zł umożliwi zaszczepienie jednego dziecka przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego.               
      Poprzez projekt „Wszystkie kolory świata” uświadamiamy dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

      Gdy zabrzmiała muzyka, na parkiecie pojawiły się barwne postacie: Meksykanie, Indianie, kowboje, Alladyn, Rzymianin, Cyganka, japoński Ninja i wiele innych. Wraz z upływem czasu do tańca ruszało coraz więcej osób, przyłączyli się i dorośli. Nikt nie zwracał uwagi na dobór par. Pląsały nauczycielki z uczniami czy uczennicami, pary mieszane, dziewczynka z dziewczynką czy chłopak z chłopakiem. Kto by się tym przejmował! Ważne, że wszyscy doskonale się bawili!++;
      Bardzo serdecznie dziękujemy DJ Szczypiorowi – p. Piotrowi Czylok za świetną oprawę muzyczną (Kochamy Pana! :)),  Stowarzyszeniu – Jestem i Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie w organizację Balu.

      Galeria

    • Nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego PO FERIACH
     • Nowy rozkład jazdy autobusu szkolnego PO FERIACH

     • Rozkład jazdy autobusu szkolnego.

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      Trasa nr 1

       

       

      Dojazd

       

      Powrót

       

       

       

       

       

       

      1. Szczejkowice centrum

      07:05

       

      15:53

      2. Palowice Bar Palowiczanka

      07:10

       

      15:48

      3.Palowice ul. Bełkowska

      07:12

       

      15:46

      4. Palowice Las

       

      07:14

       

      15:44

      5. Bełk przystanek "Skrzyżowanie"

      07:16

       

      15:42

      6. Bełk skrzyżowanie ul. Główna i 26 Stycznia

      07:18

       

      15:39

      7. Bełk przystanek Szpital

      07:20:00

       

      15:35

      8. Stanowice przystanek Leszczyńska

      07:22

       

      15:33

      9. Czerwionka centrum przystanek po stronie Tesco

      07:25

       

      15:30

      10. Leszczyny Szkoła

       

      07:30

       

      15:25

      11. Leszczyny Stare przystanek

      07:35

       

      15:20

      12. Przegędza Szkoła

       

      07:40:00

       

      15:15:00

       

       

       

       

       

       

      Trasa nr 2

       

       

      Dojazd

       

      Powrót

       

       

       

       

       

       

      1. Dębieńsko Las

       

      07:02:00

       

      15:53

      2. Dębieńsko Wielkie

      07:04

       

      15:51

      3. Dębieńsko Leśniczówka

      07:05

       

      15:48

      4. Dębieńsko ul. Górnicza 74

      07:06

       

      15:46

      5. Dębieńsko ul. Górnicza 34

      07:07

       

      15:45

      6. Czuchów ul. Kochanowskiego 5

      07:08:00

       

      15:44

      7. Czuchów Sklep

       

      07:10

       

      15:43

      8. Czuchów Cmentarz

      07:13:00

       

      15:40

      9. Czuchów ul. Szewczyka 7

      07:15:00

       

      15:38

      10. Czuchów ul.Rybnicka 42

      07:17:00

       

      15:36

      11. Leszczyny ul. Polna 8

      07:18:00

       

      15:35

      12. Leszczyny obok Pizzerii Miketa

      obok Pizzerii Miketa

      07:24:00

       

      15:31

      13. Leszczyny przystanek na Konopnickiej

      07:26:00

       

      15:29

      14. Leszczyny Szkoła

       

      07:30:00

       

      15:25

      11. Leszczyny Stare przystanek

      07:35:00

       

      15:20

      12. Przegędza Szkoła

       

      07:40:00

       

      15:15:00

    • Parada Jasełek
     • Parada Jasełek

     • Gratulujemy I miejsca w Paradzie Jasełek

      Dnia 16.01.2019r. w CKE w Czerwionce-Leszczynach odbyła się XVIII Parada Jasełek organizowana przez Szkołę Podstawową w Stanowicach. Z przedstawieniem jasełkowym pt. „Cud Narodzin” wspaniale zaprezentowali się uczniowie z naszej szkoły zdobywając I miejsce w kategorii szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jury doceniło walory artystyczne przedstawienia, profesjonalną grę aktorską oraz przesłanie spektaklu. Wszystkim młodym aktorom zaangażowanym w przygotowanie jasełek serdecznie dziękujemy i życzymy zapału do kolejnych przedstawień teatralnych.

      B. Bańczyk, M. Chrost, A. Smołka

      Zapraszamy do galerii

       

    • Ogród Sensoryczny
     • Ogród Sensoryczny

     • Stworzymy dla dzieci Ogród Sensoryczny! - W pierwszym etapie - WODA
      Prosimy o Wasze głosy!
      Wystarczy zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany w kasie żeton wrzucić do naszej urny: Dziecięcy Świat Zmysłów - Woda. Możesz głosować na ten projekt w następujących sklepach: Czerwionka Leszczyny Furgoła 6D, Łaziska Górne Dworcowa 24a, Mikołów Młyńska 7, Orzesze Wiosny Ludów 1C

      Projekt dofinansowany z programu " Decydujesz, pomagamy"

      Szczegóły: https://tesco.pl/pomagamy/


      Dziękujemy

    • ZAADOPTUJ LALECZKĘ
     • ZAADOPTUJ LALECZKĘ

     • Uczniowie z naszej Szkoły ratują dzieci na świecie!

       

      Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

       

      Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

       

      W ramach akcji w szkole zostanie zorganizowany BAL WSZYSTKICH KOLORÓW  ŚWIATA!

       

      Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

       

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      „Cud Narodzin”

      Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to wyjątkowe chwile, pełne radości, miłości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze, najpiękniejszej w roku, uczniowie z ZSS im. W. Sherborne zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Narodzin”, przygotowane przez p. A. Smołka, p. M. Chrost oraz p. B. Bańczyk. Wszystkich zebranych powitała p. dyrektor Beata Zich i zaprosiła do obejrzenia spektaklu. Wśród zaproszonych gości byli: Wicestarosta Powiatu Rybickiego –p. Marek Profaska, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – p. Wiesław Janiszewski, dyrektor PPP- Marzena Kulig, dyrektor ZS w Czerwionce – p. Natalia Kuś, dyrektor OPP -p. Joanna Rzymanek, Ksiądz Zenon Sodzawiczny-proboszcz parafii pw. A. Boboli w Leszczynach oraz dyrektorzy lokalnych szkół i przedszkoli –p. Dagmara Kalinowska, p. Jacek Wowra, p. Gabriela Grochla a także przedstawiciele KWK JSW. S.A. Knurów-Szczygłowice oraz rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie. Młodzi aktorzy w przepięknych strojach, specjalnej scenografii nawiązującej do Betlejem oraz do współczesnego świata, przedstawili sceny narodzin Jezusa oraz dziecka w dzisiejszej rodzinie. Mimo, że te dwie rodziny dzieliło ponad dwa tysiące lat, to cud narodzin sprawił, że w naszych sercach na nowo zagościła miłość. Niezwykły talent naszych uczniów został doceniony gromkimi brawami przez wszystkich zaproszonych gości. Przedstawienie uświetniła swoim pięknym śpiewem p. Beata Gajek. Całość dopełniły przepięknie zagrane i zaśpiewane kolędy przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Frycz. Zanim zasiedliśmy do wspólnej symbolicznej wieczerzy Ks. Proboszcz odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatek życząc wszystkim Błogosławionych Świąt.

       

      Zapraszamy do Galerii

       

    •  Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Rybniku
     • Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Rybniku

     •           7 grudnia 2018 r. uczniowie klas: 4a, 6, 7/8 oraz 7/8u pojechały z wizytą do Muzeum Regionalnego w Rybniku. Uczestniczyli w lekcji muzealnej o tematyce górniczej "Na grubie" - z zycia kopalni. Dzieci z uwagą słuchały opowieści, jak to dawniej bywało. Pani przewodnik z pasją opowiadała o historii kopalni, o cieżkiej pracy górniczej, o kulcie św. Barbary - patronki górników i wiele innych opowieści. Podziwuały eksponaty związane z pracą w kopalni: kilofy, młoty, karbidki, olejki oraz ekspozycję na której znajdowały sie obiekty przemysłowe, strój górniczy i jego symbolikę, przeplataną podstawowymi kolorami górnictwa - czernia i zielenią. Schodząc w doł licznymi schodami dzieci mogły spotkać dobrego ducha kopalni - Skarbnika, który też ma swoją historię. Mogli przez chwilę podumać przed obrazem przedstawiającym św. Barbarę w muzealnej cechowni. Na zakończenie podróży po kopalni, dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki, broszurki oraz widokówki z wizerunkiem św. Barbary. Był równiez czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Po wyjściu z muzeum przeszliśmy ulicami Rybnika podziwiając Szopki Bożonarodzeniowe, kramiki rękodzieła, na których chętni mogli zakupić ozdoby świąteczne, wypieki z piernika, wyroby z wosku oraz wiele innych rozmaitości. Wycieczka była bardzo udana!

      K.Tomasik

       

          zapraszamy do galerii

    • Mój pluszowy miś
     • Mój pluszowy miś

     • 26.11.2018 w Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mój pluszowy miś”. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonać maskę misia. Nadeszło bardzo dużo pięknych prac i po raz kolejny jury przyznało nagrody wszystkim uczestnikom. Jak co roku daliśmy pluszowym misiom „drugie życie” . Nie zabrakło również słodyczy i małego „co nieco”. W trakcie spotkania dzieci rozegrały partię gry „Śladami pluszowego misia”. Było wiele zadań, zagadek i niespodzianek. Już dzisiaj zapraszamy na konkurs w przyszłym roku.

      Organizatorzy: Agnieszka Wowra i Alina Karaszewska

      Zapraszamy do galerii

       


       

    • Razem na Święta
     • Razem na Święta

     • Nasi uczniowie – wolontariusze przyłączyli się w tym roku do akcji organizowanej przez MEN „Razem na Święta”. W ramach akcji zbierają nakrętki dla Roberta, pomagają w zbiórce darów dla zwierząt z Punktu przetrzymań
      w Czerwionce – Leszczynach, a w czasie wolnym pomagają porządkować kojce dla zwierząt.

      Wykonają własnoręcznie drobne upominki świąteczne i obdarują nimi osoby potrzebujące.

      Razem z uczniami klas młodszych wykonają 4 karmniki dla ptaków. Zwieńczeniem akcji będzie udział naszych wolontariuszy w "Jasełkach" , które odbędą się w dniu 18.12.2018  w naszej szkole.

    • Zaszczytne I miejsce w konkursie ewangelicznym
     • Zaszczytne I miejsce w konkursie ewangelicznym

     •       Dnia 28 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 Specjalnej w Katowicach, już po raz 15 odbył się dwuetapowy Konkurs Ewangeliczny. W tym roku tematem przewodnim był fragment Ewangelii wg św. Marka „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” MK 1,15b. Pani mgr Małgorzata Gondek – dyrektor tejże szkoły – przywitała zaproszonych gości oraz uczestników konkursu. Ksiądz dr K. Sosna - wizytator wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach, rozpoczął konkurs modlitwą prosząc Ducha Świętego o światło dla uczestników. Pani katechetka mgr Anna Kaczmarek– organizator konkursu - przypomniała regulamin i zasady konkursu. Uczniowie rozpoczęli prace konkursowe pod nadzorem komisji w skład której weszli:

      - pani mgr Ewa Gomulska - wizytator Wydziału Nadzoru Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach

      - pani mgr Anna Gumułka - inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice

      - ks. Dr Krzysztof Sosna – wizytator Wydziału Katechetycznego   Kurii Metropolitarnej w Katowicach.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale uczniowie naszej szkoły byli świetnie przygotowani i zdobyli zasłużone I miejsce. Serdecznie gratulujemy: Pawłowi Piorunowskiemu, Mariuszowi Wróblowi oraz Agacie Hildebrandt.

      Ksiądz Wizytator wraz z p. dyrektor - mgr Małgorzata Gondek pogratulowali zwycięzcom i pochwalili wszystkich za wysiłek i pracę, którą włożyli w przygotowanie się do konkursu.

       

      Barbara Bańczyk

     • Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

      19 listopada 2018 roku uczniowie klas: 6, 7-8, 3ug, 1z i 3z wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Jest ono jednym
      z najnowocześniejszych muzeów w naszym województwie. Placówka ma charakter interaktywny, a multimedialne ekspozycje doskonale przyciągają uwagę zwiedzających. Pierwszym punktem programu była projekcja krótkometrażowego filmu, wprowadzającego
      w tematykę sporu  polsko-niemieckiego o Górny Śląsk, ówczesnych realiów życia na Górnym Śląsku oraz lekcji muzealnej. Narratorem filmu był legendarny aktor Franciszek Pieczka. Następnie przechodząc przez kolejne sale, prowadzeni przez wirtualnego przewodnika uczniowie zapoznawali się z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstań śląskich. Mogli nawet zagłosować w plebiscycie,
      za pomocą ekranu dotykowego zbudować samochód pancerny "Korfanty", poznać najważniejszych bohaterów powstania, przyjrzeć się w drukarni powstańczym plakatom propagandowym, czy odbyć przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Poprzez bezpośredni kontakt z eksponatami oraz ekranami dotykowymi dzieci poznały ważny odcinek historii swojego regionu. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

       

       

      Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

      zapraszamy do galerii

    • Dzień wojskowy w naszej szkole
     • Dzień wojskowy w naszej szkole

     • Dzień wojskowy w naszej szkole

      Dalsza część szkolnych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce 13.11.2018. Podziwialiśmy musztrę paradną wykonaną przez uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa. Pokaz zrobił na nas ogromne wrażenie, zwłaszcza choreografia i synchronizacja ruchów. W końcu gościliśmy mistrzów w pokazach musztry paradnej!

      Następnie pasjonat historii i militariów z okresu I i II wojny światowej p. Rafał Gawrych zaprezentował swoje zbiory i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o nich. Uczniowie spróbowali prowiantu wojskowego i na własne oczy widzieli jak zagotować posiłek w warunkach polowych.

      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe pokazy.

      Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

      Zapraszamy do galerii

    • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

     • Jak obchodziliśmy 100 rocznicę Niepodległej Polski w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach

       

      W tym wyjątkowym dla Polski roku uczniowie naszej szkoły świętowali niepodległość biorąc udział w licznych działaniach , konkursach i akcjach patriotycznych.

      Wiosną klasy posadziły wokół szkoły 100 maków. W ramach współpracy z Miejską Biblioteką w Czerwionce – Leszczynach, część klas wzięła udział w lekcjach tematycznych

      Wielcy Polacy- M.Curie- Skłodowska”. Uczniowie opracowali informacje o 100 znanych Polakach. Dla całej szkoły zorganizowano konkurs plastyczny: „ Godło Polski” oraz konkurs wiedzy o Polsce pod hasłem: „100 znanych miejsc na 100 - lecie ”. Najstarsi uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie: „ Orzeł biały- nasza duma” zorganizowanym przez Senat RP, w którym zdobyli zaszczytne miejsca. Każda z klas miała okazję pochwalić się talentem kulinarnym, prezentując tradycyjne , polskie potrawy. Odbył się również konkurs czytelniczy o tematyce: „ Nasza ojczyzna w literaturze”.

      Uroczysta akademia świętowania Dnia Dla Niepodległej podsumowująca dotychczasowe działania miała miejsce w dniu 9 listopada 2018 r. godzinie 11:11 cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewała uroczyście 4 - zwrotkowy Hymn Narodowy,  przyłączając się do akcji Rekord dla Niepodległej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Zich nawiązując w swojej wypowiedzi do znaczenia słowa niepodległość jako: „ nikomu niepodległy, wolny, niezależny, sam o sobie decydujący”. Wszyscy ubrani byli w kolorach biało – czerwonych, dekorację sali stanowił orzeł wykonany przez naszych uczniów z białych i czerwonych serc, każda klasa szczyciła się własnym pomysłem na kotylion w barwach narodowych.  W bardzo ciekawy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny w krótkim montażu słowno - muzycznym. Uwagę uczestników uroczystości przyciągnął piękny taniec z szarfami oraz utwory wykonane przez szkolny zespół Meduzy. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, fotogalerię z podjętych działań w ramach szkolnej akcji z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości, wystawa prac: godło Polski poruszyło wszystkich świętujących. To wyjątkowe spotkanie stało się również dobrą okazją, by wręczyć nagrody uczestnikom konkursów plastycznych. Przepiękny orzeł w biało - czerwonych barwach zrobił ogromne wrażenie na zaproszonych gościach, a byli to: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach Marzena Kulig.

      Godny strój, symbol – kotylion w barwach narodowych, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem, szacunek dla historii i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu.

      Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

      Zapraszamy do galerii

    • Jak żyć zdrowo?
     • Jak żyć zdrowo?

     • 29.10.2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców i uczniów pod hasłem "Zasady zdrowego odżywiania oraz wpływ napojów energetycznych,cukru i braku ruchu na zdrowie i życie", które poprowadziła Magdalena Kukla-Michalik - dietetyk kliniczny. Podczas tej prelekcji uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz dowiedzieli się jak szkodliwe są napoje energetyczne. Natomiast w drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w treningu personalnym prowadzonym przez panią Partycję Wajner, która jest Trenerem personalnym Studia Energia w Rybniku. Podczas zajęć uczniowie i rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych doskonaląc swoje umiejętności. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zdrowy poczęstunek - jabłko. Podsumowaniem tego zdrowego dnia było wykonanie plakatu o zdrowym odżywianiu.

      Zapraszamy do galerii

    • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

     • W związku z uroczystymi Obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniu 9.11.2018 (piątek) lekcje będą skrócone.
      Lekcje trwają od godz 7.40 do 13.30
      Rano autobus szkolny jedzie bez zmian.
      Powrót o godz 13.40!
      Proszę o zapoznanie się z rozkładem jazdy autobusu na dzień 9.11.2018.
    • Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec
     • Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec

     • Tradycją już naszej szkoły stał się udział dzieci i młodzieży w corocznym konkursie na najładniejszy różaniec. Konkurs ten miał na celu przypomnieć o szacunku do różańca i rozbudzić umiłowanie do modlitwy różańcowej. Ponadto celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości uczniów oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności. W konkursie wzięło udział 14 wychowanków naszej szkoły. Uczestnicy do wykonanie różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, żelek, kamieni, kapsli, włóczki, makaronu itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się niesamowita. Komisja w składzie: p. wicedyrektor Agnieszka Nowak, p. Agnieszka Połednik oraz p. Izabela Cyroń, wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce – Agata Hildebrandt, Filip Salamon, Szymon Zdziebło

      II miejsce – Sebastian Góralczyk

      III miejsce –Michał Jańczak, Maksymilian Marcol

      Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Ziółek, Aleksandra Jureczko, Bartek Brzozowski, Daniel Kramarczuk, Dominik Doskocz, Paweł Pełka, Paweł Piorunowski, Martyna Rzepka.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz przez sponsorów. Wystawa różańców została wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny
  • Logowanie