• ZAADOPTUJ LALECZKĘ
     • ZAADOPTUJ LALECZKĘ

     • Uczniowie z naszej Szkoły ratują dzieci na świecie!

       

      Nasza Szkoła bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Wszystkie Kolory Świata” organizowanej przez UNICEF Polska. Uczniowie z naszej placówki będą przygotowywać szmaciane laleczki będące symbolem pomocy, jakiej udzielą najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

       

      Wszystkie Kolory Świata” to akcja UNICEF, która już po raz piąty jest przeprowadzana w polskich placówkach edukacyjnych. Ma na celu wsparcie programów szczepień ratujących życie dzieci w najuboższych krajach świata. W ramach akcji uczniowie własnoręcznie projektują i szyją szmaciane laleczki. Każda z nich będzie miała nadane imię i przypisany kraj, z którego pochodzi. Po zakończeniu pracy, w szkole odbędzie się ich wystawa. Na ten dzień dzieci zaproszą do szkoły rodziców, dziadków, opiekunów i społeczność lokalną. Każdy będzie mógł wybrać laleczkę, zaopiekować się nią, a jednocześnie uratować życie dziecku, przekazując na ten cel darowiznę. Zebrane środki umożliwią zaszczepienie dzieci mieszkających w najbiedniejszych krajach świata, gdzie codziennie zagrażają im takie choroby jak gruźlica, odra, tężec czy polio. Projekt „Wszystkie Kolory Świata” wspiera Majka Jeżowska, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF.

       

      W ramach akcji w szkole zostanie zorganizowany BAL WSZYSTKICH KOLORÓW  ŚWIATA!

       

      Celem projektu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Akcja ta uświadamia również, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, lecz także przyjemne, a dodatkowo pozwala na zebranie środków koniecznych do ratowania życia najbardziej potrzebujących dzieci.

       

     •  

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

       

      „Cud Narodzin”

      Czas oczekiwania na Boże Narodzenie to wyjątkowe chwile, pełne radości, miłości i pokoju. W tej świątecznej atmosferze, najpiękniejszej w roku, uczniowie z ZSS im. W. Sherborne zaprezentowali przedstawienie jasełkowe pt. „Cud Narodzin”, przygotowane przez p. A. Smołka, p. M. Chrost oraz p. B. Bańczyk. Wszystkich zebranych powitała p. dyrektor Beata Zich i zaprosiła do obejrzenia spektaklu. Wśród zaproszonych gości byli: Wicestarosta Powiatu Rybickiego –p. Marek Profaska, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny – p. Wiesław Janiszewski, dyrektor PPP- Marzena Kulig, dyrektor ZS w Czerwionce – p. Natalia Kuś, dyrektor OPP -p. Joanna Rzymanek, Ksiądz Zenon Sodzawiczny-proboszcz parafii pw. A. Boboli w Leszczynach oraz dyrektorzy lokalnych szkół i przedszkoli –p. Dagmara Kalinowska, p. Jacek Wowra, p. Gabriela Grochla a także przedstawiciele KWK JSW. S.A. Knurów-Szczygłowice oraz rodzice, grono pedagogiczne i uczniowie. Młodzi aktorzy w przepięknych strojach, specjalnej scenografii nawiązującej do Betlejem oraz do współczesnego świata, przedstawili sceny narodzin Jezusa oraz dziecka w dzisiejszej rodzinie. Mimo, że te dwie rodziny dzieliło ponad dwa tysiące lat, to cud narodzin sprawił, że w naszych sercach na nowo zagościła miłość. Niezwykły talent naszych uczniów został doceniony gromkimi brawami przez wszystkich zaproszonych gości. Przedstawienie uświetniła swoim pięknym śpiewem p. Beata Gajek. Całość dopełniły przepięknie zagrane i zaśpiewane kolędy przygotowane przez uczniów pod kierunkiem p. Beaty Frycz. Zanim zasiedliśmy do wspólnej symbolicznej wieczerzy Ks. Proboszcz odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatek życząc wszystkim Błogosławionych Świąt.

       

      Zapraszamy do Galerii

       

    •  Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Rybniku
     • Z wizytą w Muzeum Regionalnym w Rybniku

     •           7 grudnia 2018 r. uczniowie klas: 4a, 6, 7/8 oraz 7/8u pojechały z wizytą do Muzeum Regionalnego w Rybniku. Uczestniczyli w lekcji muzealnej o tematyce górniczej "Na grubie" - z zycia kopalni. Dzieci z uwagą słuchały opowieści, jak to dawniej bywało. Pani przewodnik z pasją opowiadała o historii kopalni, o cieżkiej pracy górniczej, o kulcie św. Barbary - patronki górników i wiele innych opowieści. Podziwuały eksponaty związane z pracą w kopalni: kilofy, młoty, karbidki, olejki oraz ekspozycję na której znajdowały sie obiekty przemysłowe, strój górniczy i jego symbolikę, przeplataną podstawowymi kolorami górnictwa - czernia i zielenią. Schodząc w doł licznymi schodami dzieci mogły spotkać dobrego ducha kopalni - Skarbnika, który też ma swoją historię. Mogli przez chwilę podumać przed obrazem przedstawiającym św. Barbarę w muzealnej cechowni. Na zakończenie podróży po kopalni, dzieci otrzymały pamiątkowe znaczki, broszurki oraz widokówki z wizerunkiem św. Barbary. Był równiez czas na zrobienie pamiątkowych zdjęć. Po wyjściu z muzeum przeszliśmy ulicami Rybnika podziwiając Szopki Bożonarodzeniowe, kramiki rękodzieła, na których chętni mogli zakupić ozdoby świąteczne, wypieki z piernika, wyroby z wosku oraz wiele innych rozmaitości. Wycieczka była bardzo udana!

      K.Tomasik

       

          zapraszamy do galerii

    • Mój pluszowy miś
     • Mój pluszowy miś

     • 26.11.2018 w Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach odbyło się podsumowanie kolejnej edycji międzyszkolnego konkursu plastycznego „Mój pluszowy miś”. W tym roku uczestnicy mieli za zadanie wykonać maskę misia. Nadeszło bardzo dużo pięknych prac i po raz kolejny jury przyznało nagrody wszystkim uczestnikom. Jak co roku daliśmy pluszowym misiom „drugie życie” . Nie zabrakło również słodyczy i małego „co nieco”. W trakcie spotkania dzieci rozegrały partię gry „Śladami pluszowego misia”. Było wiele zadań, zagadek i niespodzianek. Już dzisiaj zapraszamy na konkurs w przyszłym roku.

      Organizatorzy: Agnieszka Wowra i Alina Karaszewska

      Zapraszamy do galerii

       


       

    • Razem na Święta
     • Razem na Święta

     • Nasi uczniowie – wolontariusze przyłączyli się w tym roku do akcji organizowanej przez MEN „Razem na Święta”. W ramach akcji zbierają nakrętki dla Roberta, pomagają w zbiórce darów dla zwierząt z Punktu przetrzymań
      w Czerwionce – Leszczynach, a w czasie wolnym pomagają porządkować kojce dla zwierząt.

      Wykonają własnoręcznie drobne upominki świąteczne i obdarują nimi osoby potrzebujące.

      Razem z uczniami klas młodszych wykonają 4 karmniki dla ptaków. Zwieńczeniem akcji będzie udział naszych wolontariuszy w "Jasełkach" , które odbędą się w dniu 18.12.2018  w naszej szkole.

    • Zaszczytne I miejsce w konkursie ewangelicznym
     • Zaszczytne I miejsce w konkursie ewangelicznym

     •       Dnia 28 listopada 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 7 Specjalnej w Katowicach, już po raz 15 odbył się dwuetapowy Konkurs Ewangeliczny. W tym roku tematem przewodnim był fragment Ewangelii wg św. Marka „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię” MK 1,15b. Pani mgr Małgorzata Gondek – dyrektor tejże szkoły – przywitała zaproszonych gości oraz uczestników konkursu. Ksiądz dr K. Sosna - wizytator wydziału katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Katowicach, rozpoczął konkurs modlitwą prosząc Ducha Świętego o światło dla uczestników. Pani katechetka mgr Anna Kaczmarek– organizator konkursu - przypomniała regulamin i zasady konkursu. Uczniowie rozpoczęli prace konkursowe pod nadzorem komisji w skład której weszli:

      - pani mgr Ewa Gomulska - wizytator Wydziału Nadzoru Śląskiego Kuratorium Oświaty w Katowicach

      - pani mgr Anna Gumułka - inspektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Katowice

      - ks. Dr Krzysztof Sosna – wizytator Wydziału Katechetycznego   Kurii Metropolitarnej w Katowicach.

      Poziom konkursu był bardzo wysoki, ale uczniowie naszej szkoły byli świetnie przygotowani i zdobyli zasłużone I miejsce. Serdecznie gratulujemy: Pawłowi Piorunowskiemu, Mariuszowi Wróblowi oraz Agacie Hildebrandt.

      Ksiądz Wizytator wraz z p. dyrektor - mgr Małgorzata Gondek pogratulowali zwycięzcom i pochwalili wszystkich za wysiłek i pracę, którą włożyli w przygotowanie się do konkursu.

       

      Barbara Bańczyk

     • Wycieczka do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

      19 listopada 2018 roku uczniowie klas: 6, 7-8, 3ug, 1z i 3z wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach. Jest ono jednym
      z najnowocześniejszych muzeów w naszym województwie. Placówka ma charakter interaktywny, a multimedialne ekspozycje doskonale przyciągają uwagę zwiedzających. Pierwszym punktem programu była projekcja krótkometrażowego filmu, wprowadzającego
      w tematykę sporu  polsko-niemieckiego o Górny Śląsk, ówczesnych realiów życia na Górnym Śląsku oraz lekcji muzealnej. Narratorem filmu był legendarny aktor Franciszek Pieczka. Następnie przechodząc przez kolejne sale, prowadzeni przez wirtualnego przewodnika uczniowie zapoznawali się z przyczynami, przebiegiem i skutkami powstań śląskich. Mogli nawet zagłosować w plebiscycie,
      za pomocą ekranu dotykowego zbudować samochód pancerny "Korfanty", poznać najważniejszych bohaterów powstania, przyjrzeć się w drukarni powstańczym plakatom propagandowym, czy odbyć przejażdżkę zabytkowym tramwajem. Poprzez bezpośredni kontakt z eksponatami oraz ekranami dotykowymi dzieci poznały ważny odcinek historii swojego regionu. Wycieczka została zorganizowana w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

       

       

      Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

      zapraszamy do galerii

    • Dzień wojskowy w naszej szkole
     • Dzień wojskowy w naszej szkole

     • Dzień wojskowy w naszej szkole

      Dalsza część szkolnych obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole miała miejsce 13.11.2018. Podziwialiśmy musztrę paradną wykonaną przez uczniów klasy mundurowej z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 z Knurowa. Pokaz zrobił na nas ogromne wrażenie, zwłaszcza choreografia i synchronizacja ruchów. W końcu gościliśmy mistrzów w pokazach musztry paradnej!

      Następnie pasjonat historii i militariów z okresu I i II wojny światowej p. Rafał Gawrych zaprezentował swoje zbiory i w bardzo ciekawy sposób opowiadał o nich. Uczniowie spróbowali prowiantu wojskowego i na własne oczy widzieli jak zagotować posiłek w warunkach polowych.

      Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i wspaniałe pokazy.

      Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

      Zapraszamy do galerii

    • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

     • Jak obchodziliśmy 100 rocznicę Niepodległej Polski w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach

       

      W tym wyjątkowym dla Polski roku uczniowie naszej szkoły świętowali niepodległość biorąc udział w licznych działaniach , konkursach i akcjach patriotycznych.

      Wiosną klasy posadziły wokół szkoły 100 maków. W ramach współpracy z Miejską Biblioteką w Czerwionce – Leszczynach, część klas wzięła udział w lekcjach tematycznych

      Wielcy Polacy- M.Curie- Skłodowska”. Uczniowie opracowali informacje o 100 znanych Polakach. Dla całej szkoły zorganizowano konkurs plastyczny: „ Godło Polski” oraz konkurs wiedzy o Polsce pod hasłem: „100 znanych miejsc na 100 - lecie ”. Najstarsi uczniowie klas Szkoły Przysposabiającej do Pracy wzięli udział w ogólnopolskim konkursie: „ Orzeł biały- nasza duma” zorganizowanym przez Senat RP, w którym zdobyli zaszczytne miejsca. Każda z klas miała okazję pochwalić się talentem kulinarnym, prezentując tradycyjne , polskie potrawy. Odbył się również konkurs czytelniczy o tematyce: „ Nasza ojczyzna w literaturze”.

      Uroczysta akademia świętowania Dnia Dla Niepodległej podsumowująca dotychczasowe działania miała miejsce w dniu 9 listopada 2018 r. godzinie 11:11 cała społeczność szkoły wraz z zaproszonymi gośćmi odśpiewała uroczyście 4 - zwrotkowy Hymn Narodowy,  przyłączając się do akcji Rekord dla Niepodległej. Następnie głos zabrała pani dyrektor Beata Zich nawiązując w swojej wypowiedzi do znaczenia słowa niepodległość jako: „ nikomu niepodległy, wolny, niezależny, sam o sobie decydujący”. Wszyscy ubrani byli w kolorach biało – czerwonych, dekorację sali stanowił orzeł wykonany przez naszych uczniów z białych i czerwonych serc, każda klasa szczyciła się własnym pomysłem na kotylion w barwach narodowych.  W bardzo ciekawy sposób przedstawiono losy naszej Ojczyzny w krótkim montażu słowno - muzycznym. Uwagę uczestników uroczystości przyciągnął piękny taniec z szarfami oraz utwory wykonane przez szkolny zespół Meduzy. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, fotogalerię z podjętych działań w ramach szkolnej akcji z okazji 100 - lecia odzyskania niepodległości, wystawa prac: godło Polski poruszyło wszystkich świętujących. To wyjątkowe spotkanie stało się również dobrą okazją, by wręczyć nagrody uczestnikom konkursów plastycznych. Przepiękny orzeł w biało - czerwonych barwach zrobił ogromne wrażenie na zaproszonych gościach, a byli to: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia Grzegorz Potysz, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach Marzena Kulig.

      Godny strój, symbol – kotylion w barwach narodowych, wysłuchanie apelu z prawdziwą  powagą  i  zaangażowaniem, szacunek dla historii i dziejów naszego narodu to współczesny wyraz patriotyzmu.

      Koordynatorki akcji M. Chrost i A. Smołka

      Zapraszamy do galerii

    • Jak żyć zdrowo?
     • Jak żyć zdrowo?

     • 29.10.2018r w naszej szkole odbyło się spotkanie dla rodziców i uczniów pod hasłem "Zasady zdrowego odżywiania oraz wpływ napojów energetycznych,cukru i braku ruchu na zdrowie i życie", które poprowadziła Magdalena Kukla-Michalik - dietetyk kliniczny. Podczas tej prelekcji uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania oraz dowiedzieli się jak szkodliwe są napoje energetyczne. Natomiast w drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w treningu personalnym prowadzonym przez panią Partycję Wajner, która jest Trenerem personalnym Studia Energia w Rybniku. Podczas zajęć uczniowie i rodzice mogli uczestniczyć w zajęciach ruchowych doskonaląc swoje umiejętności. Na zakończenie każde dziecko otrzymało zdrowy poczęstunek - jabłko. Podsumowaniem tego zdrowego dnia było wykonanie plakatu o zdrowym odżywianiu.

      Zapraszamy do galerii

    • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
     • Obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

     • W związku z uroczystymi Obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości w dniu 9.11.2018 (piątek) lekcje będą skrócone.
      Lekcje trwają od godz 7.40 do 13.30
      Rano autobus szkolny jedzie bez zmian.
      Powrót o godz 13.40!
      Proszę o zapoznanie się z rozkładem jazdy autobusu na dzień 9.11.2018.
    • Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec
     • Konkurs religijny - Najładniejszy Różaniec

     • Tradycją już naszej szkoły stał się udział dzieci i młodzieży w corocznym konkursie na najładniejszy różaniec. Konkurs ten miał na celu przypomnieć o szacunku do różańca i rozbudzić umiłowanie do modlitwy różańcowej. Ponadto celem konkursu było pobudzenie aktywności twórczej, wyobraźni i pomysłowości uczniów oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności. W konkursie wzięło udział 14 wychowanków naszej szkoły. Uczestnicy do wykonanie różańca wykorzystali najróżniejsze materiały. Były różańce z żołędzi, żelek, kamieni, kapsli, włóczki, makaronu itp. Pomysłowość i oryginalność prac okazała się niesamowita. Komisja w składzie: p. wicedyrektor Agnieszka Nowak, p. Agnieszka Połednik oraz p. Izabela Cyroń, wyłoniła zwycięzców:

      I miejsce – Agata Hildebrandt, Filip Salamon, Szymon Zdziebło

      II miejsce – Sebastian Góralczyk

      III miejsce –Michał Jańczak, Maksymilian Marcol

      Wyróżnienie otrzymali: Oliwia Ziółek, Aleksandra Jureczko, Bartek Brzozowski, Daniel Kramarczuk, Dominik Doskocz, Paweł Pełka, Paweł Piorunowski, Martyna Rzepka.

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz przez sponsorów. Wystawa różańców została wyeksponowana na korytarzu szkolnym. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział, zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

    • Śląska Fatima - Turza Śląska
     • Śląska Fatima - Turza Śląska

     • We wtorek 23 października 2018r. wielu uczniów z naszej szkoły wraz z rodzicami i nauczycielami udało się autokarem do „ ŚLĄSKIEJ FATIMY”, czyli do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej. Z bijącym sercem czekaliśmy na moment odsłonięcia Cudownego Obrazu, aby móc w tej niebiańskiej atmosferze wpatrywać się w cudowne Oblicze Maryi. To do Niej przyjechaliśmy z bagażem różnych doświadczeń, przyjechaliśmy aby dziękować Jej za wszystkie otrzymane łaski i prosić, aby nas nigdy nie opuściła.

      Zgromadzonych u stóp Fatimskiej Pani, powitał nas ksiądz Antoni Pudlik, który przybliżył nam niezwykłą historię Sanktuarium i kultu Matki Bożej Fatimskiej w Turzy Śląskiej. Wielu uczniów głęboko wzruszonych przystąpiło do sakramentu pokuty i pojednania, aby móc przyjąć do czystego serca Pana Jezusa. Mszę świętą odprawił w intencji całej społeczności szkolnej nasz Ksiądz Proboszcz ppłk. Zenon Sodzawiczny, który razem z nami dziękował Pani Fatimskiej za wszelkie otrzymane dobro. Wielu uczniów i nauczycieli przygotowało oprawę liturgiczną mszy świętej, aby w ten sposób aktywnie uczestniczyć w Liturgii. Po komunii świętej delegacja uczniów dokonała uroczystego odnowienia Aktu Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi dokonanego 16.11.2016r w Fatimie. Oddając ponownie swoje życie w ręce Maryi jesteśmy pewni, że Ona zaprowadzi nas prostymi ścieżkami do nieba. Po mszy świętej udaliśmy się do stacji różańcowych, aby spełnić prośbę Pani Fatimskiej skierowaną niegdyś do dzieci : „Odmawiajcie codziennie różaniec”. Wspólnie z Księdzem Proboszczem odmówiliśmy różaniec rozważając tajemnice bolesne. Uczniowie zanurzeni w modlitwie nawet nie zauważyli, że nadszedł czas posiłku, który spożyliśmy w domu pielgrzyma.

      Ubogaceni nowymi wartościami, napełnieni duchowo, z Bożym Błogosławieństwem, wróciliśmy do naszych codziennych obowiązków, wdzięczni Bogu i Fatimskiej Pani za czas spędzony u Jej stóp.

      Gdzie my o Matko, ach gdzie pójdziemy?

      I gdzie ratunku szukać będziemy?

      - tylko tu w Turzy u Twoich stóp,

      Matko najdroższa, biedny twój lud.

       

       

       

       

    • Zaproszenie-Zasady zdrowego odżywiania
     • Zaproszenie-Zasady zdrowego odżywiania

     • Z A P R O S Z E N I E

      Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie pod hasłem „Zasady zdrowego odżywiania oraz wpływ napojów energetycznych, cukru i braku ruchu na zdrowie i życie”. Poprowadzi je dietetyk Magdalena Kukla- Michalik oraz trener personalny Patrycja Wajner.
      Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 29.10.2018r o godz 9.00
      w Naszej szkole.

       

    • Ogólnopolski Tydzień Kariery
     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • W ramach obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiecie Rybnickim organizowanym pod patronatem Starosty Rybnickiego oraz Burmistrza G i M Czerwionki- Leszczyn, dnia 18 października odbyło się w ZSS
      im. W. Sherborne uroczyste podsumowanie wszystkich dotychczasowych działań pod hasłem: „ Bądź architektem swojego szczęścia”. Swoje talenty zaprezentowali m.in. Chór Nadzieja z SP nr 3 w Leszczynach, Natalia Bańczyk z SP z Przegędzy, Szkoła Podstawowa w Piecach w prezentacji multimedialnej oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bełku z piosenką oraz inscenizacją: „ Przypowieść o miłosiernym gorolu”. Atrakcją dnia był występ instruktorów tańca Szymona i Klaudii Babiarz ze Szkoły Tańca Movimento z Żor. Talent Show w wykonaniu uczestników i zaproszonych gości zrobił na wszystkich ogromne wrażenie.

      Trzy dni wcześniej 15 października odbyło się spotkanie z rodzicami dzieci z niepełnosprawnością pod hasłem: „Jak być architektem szczęścia dziecka niepełnosprawnego”. Podczas spotkania swój wykład zaprezentowała dyrektor PPP w Czerwionce – Leszczynach, pani Marzena Kulig. Następnie odbyło się spotkanie z panią mecenas Katarzyną Fukała – Kulczycką na temat prawnych aspektów ubezwłasnowolnienia podopiecznych.

       

       

       

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • W poniedziałek 15 października obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej.

      W tym uroczystym dniu gościliśmy w naszej szkole Wicestarostę Powiatu Rybnickiego – Marka Profaskę, Kierownika Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia – Grzegorza Potysza i Przewodniczącego Rady Powiatu - Jana Tokarza, którzy złożyli życzenia pracownikom szkoły z okazji ich Święta. Były także ciepłe słowa Przewodniczącej Rady Rodziców – Teresy Szopa, przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz odczytane gratulacje od Władz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, Dyrektora Kuratorium Oświaty i Prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.

      Po wesołym programie artystycznym odbyło się pasowanie pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy przez Panią Wicedyrektor i Wicestarostę Powiatu Rybnickiego. Wręczyli oni także Nagrody Dyrektora wyróżnionym nauczycielom
      i pracownikom administracji i obsługi.

      Ważnym momentem było oficjalne i uroczyste oddanie na potrzeby rozwojowe uczniów, ściany luster, w które wyposażono salę muzykoterapii.

      Uroczystego przecięcia wstęgi w obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego, Pani Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Czerwionce-Leszczynach, Przewodniczącej i Skarbnik Rady Rodziców oraz Przewodniczącej Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny „Jestem” dokonali: Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Agnieszka Nowak oraz przedstawiciel firmy DB CARGO POLSKA S.A – Wojciech Marski.

      Na ręce Pana Wojciecha przekazano podziękowanie dla Zarządu Firmy w Zabrzu za wsparcie finansowe, które umożliwiło doposażenie sali, gdzie uczniowie od tej pory z jeszcze większym efektem będą mogli doskonalić koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową
      i orientację w schemacie ciała i w przestrzeni.

      Dziękujemy pracownikom firmy za projekt ,, Dziecięca Magia Luster" w ramach akcji WOLONTARIAT - KOLEJ NA POMAGANIE- V EDYCJA 2018, za wrażliwość na potrzeby innych oraz ich osobiste zaangażowanie w sfinalizowanie tego przedsięwzięcia.

       

    • Zaproszenie
     • Zaproszenie

     •  

      Serdecznie zapraszamy grupę wsparcia dla rodziców dzieci słabosłyszących i niedosłyszących,

      które odbędzie się 11.10.2018 r. o godz. 16.00

       

      w Zamiejscowym Punkcie Konsultacyjnym Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej

      w Czerwionce-Leszczynach z siedzibą w Rybniku

      (budynek Starostwa Powiatowego)

       

      Spotkanie poprowadzą surdologopeda, neurologopeda

      mgr Anna Zbylut-Sobczuk oraz psycholog, surdopedagog mgr Ewa Jabłonowska-Kobiela.

    • Ogólnopolski Tydzień Kariery
     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • ZAPROSZENIE

      Organizatorzy Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Powiecie Rybnickim zapraszają rodziców uczniów niepełnosprawnych na spotkanie 15.10.2018 r o godzinie 16.00 w Zespole Szkól Specjalnych                      ul. Przedszkolna 1 w Leszczynach.

      Tematyka spotkania:

      "Jak być architektem szczęścia niepełnosprawnego dziecka” Dawid Salomon

      „Ubezwłasnowolnienie-prawne aspekty” mecenas Katarzyna Fukała-Kulczycka

    • OLIMPIADY SPECJALNE
     • OLIMPIADY SPECJALNE

     • Uczniowie naszej szkoły Daniel Warzecha i Kewin Sobczak zdobyli medale!
      w II Śląskim Dniu Treningowym Programu Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym Olimpiad Specjalnych, który odbył się 26 września 2018 w Rudzie Śląskiej. Serdecznie gratulujemy medalistom! :)

       

         

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny Poland
  • Logowanie