• Grupa Teatralna "Zetki"
     • Grupa Teatralna "Zetki"

     • Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak można byłoby opisać młodych ludzi tworzących grupę teatralną "Zetki" w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji tworzy się coś wspólnie właśnie z ich inicjatywy?! Nawet w trudnych czasach koronawirusa można znaleźć sens i radość życia. Sami zobaczcie ....

       

      "Na dobre i na złe Zespół Zetki" - teatr w czasie pandemii

       

      Pasja, miłość do teatru, zaangażowanie, siła charakteru, niezłomność, pogoda ducha... tak trafnie można opisać młodych artystów z Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach, tworzących grupę teatralną Zetki. Jak inaczej wytłumaczyć, że w czasach izolacji udało się wspólnie stworzyć coś wyjątkowego właśnie z ich inicjatywy?! 

        Kiedy ogłoszono zamknięcie szkół, zaczynaliśmy pracę nad nowym spektaklem. Wielkimi krokami zbliżał się 24 Przegląd Teatralny

      i Recytatorski “Bliskie  Spotkania”. W normalnej sytuacji byłby to czas tremy, pracy w pośpiechu, emocji… A tu nagle pustka. 

         Podczas lekcji online uczniowie coraz częściej pytali o teatr, mówili, że brakuje im prób, pracy nad scenografią itd. Mówili, że tęsknią za sceną, za występami, za sobą… Nie ze wszystkimi z grupy Zetki mieli kontakt. Wtedy zrodził się pomysł zdalnego teatru. To jak wspaniała jest to młodzież mieliśmy się dopiero przekonać. Telefony, maile, portale społecznościowe...wszystko poszło w ruch… i jest! Pierwsze grupowe połączenie na messengerze i ogromne wzruszenie. Widzimy się w komplecie, słyszymy, możemy się do siebie uśmiechnąć. Paulina ze wzruszenia nie potrafi powiedzieć słowa. Agacie stale przerywa połączenie. Mariusz ma głowę pełną pomysłów. Rozmawiamy, rozmawiamy… I tak już przez cały czas zdalnego teatru. Połączenia 12.30 dwa razy w tygodniu. To ta godzina, na którą tak czekamy. Powoli, etapami powstaje filmik. Najpierw pokazujemy jak bezsensowne potrafiliśmy robić rzeczy w samotności. Później wspominamy występy na scenie, tremę przed występem, radość z wygranej. A na koniec to jabłko, symbol “Bliskich Spotkań”. Statuetka, którą co roku otrzymują artyści.  Ona sprawia, że na twarzach aktorów znowu pojawia się uśmiech, a w sercu rodzi się nadzieja wspólnego tworzenia. 

       Potem już poszło… Włączyli się rodzice, rodzeństwo. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu powstał spektakl pt:“ Na dobre i na złe zespół Zetki”.

      I zrodziły się kolejne pytania. 

      -A może to pokazać światu? 

      -Może pochwalić się, że mimo niepełnosprawności intelektualnej potrafimy?  

      -Że jako szkoła jesteśmy razem, jak rodzina w każdej trudnej sytuacji? 

      -Że nasz czas pracy to nie sztywne ramy?

      Klik. I poszło dalej… Facebook, messenger, strona internetowa… Rozdzwoniły się telefony, sms… Podziękowania, gratulacje słowa uznania, łzy wzruszenia… To wszystko sprawiło, że znowu chce się żyć, pracować, tworzyć. To dzięki Wam, drodzy aktorzy, czerpiemy siłę i radość z codzienności. “Dziękujemy, że jesteście!”

       

      Film można obejrzeć klikając na link poniżej lub na stronie facebookowej Zespołu Szkół Specjalnych imienia Weroniki Sherborne.

       

      Agnieszka Smołka

      Barbara Bańczyk

    • KONKURS NA LOGO WOLONTARIATU
     • KONKURS NA LOGO WOLONTARIATU

     • Jest nam niezmiernie miło ogłosić, że wybraliśmy projekt na Logo naszego wolontariatu. Jury w składzie p. Agnieszka P., p. Agnieszka S., p. Magda K. i p. Wanda K. oceniło prace konkursowe naszych uczniów. Nadesłanych prac było 6. Wszystkie były wspaniałe. Zwycięzcą został Paweł Piorunowski! Przedstawiamy poniżej jego projekt, który posłuży do stworzenia właściwego Logo. Pawłowi serdecznie gratulujemy! Dziękujemy również wszystkim uczestnikom. O wręczeniu Nagrody głównej i nagród wyróżnienia uczestnicy zostaną poinformowani.

      Logo Szkolnego Koła Wolontariatu opracowane przez p. Agnieszkę Snopek na podstawie projektu naszego wolontariusza Pawła. 

    • Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie" - ogłoszenie wyników.
     • Konkurs Plastyczny "Jezu Ufam Tobie" - ogłoszenie wyników.

     • Ogłoszenie wyników VI Konkursu Plastycznego o tematyce religijnej „Jezu Ufam Tobie”

      18 maja 2020r. w ramach obchodów 100 rocznicy urodzinśw. Jana Pawła II został zakończony VI Konkurs Plastyczny  o Tematyce Religijnej pt. „JEZU UFAM TOBIE”.  W tym roku konkurs był skierowany do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherbornew Czerwionce-Leszczynach. Głównymi celami konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia i działalności Jana Pawła II oraz rozwijanie zdolności artystycznych u dzieci i młodzieży. 

      W konkursie wzięło udział 13 uczniów, w tym w pierwszej kategorii tj. klas I-III - 8 uczniów, natomiast w drugiej kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP     - 5 uczniów,W I kategorii klas I-III zwycięzcami okazali się uczniowie: 

      I miejsce Adrian SosnaII miejsce –Bartosz JanikIII miejsce- Patryk Jakubiak

      W II kategorii klas IV-VIII oraz SSPdP  zwycięzcami okazali się uczniowie:

      I miejsce –Paulina SzczęsnyII miejsce – Agata HildebrandtIII miejsce – Igor Makaryk

        Wszystkie prace wzbudziły zachwyt organizatorów oraz komisji konkursowej,  która wyłoniła zwycięzców. Przewodniczącą jury była p. Agnieszka Snopek – nauczyciel plastyki, instruktor  Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, a członkiem jury była p. Agnieszka Połednik – nauczyciel plastyki i wychowawca w ZSS im. W. Sherborne. Podczas oceny, jury zwróciło uwagę na zgodność z tematem, estetykę wykonania prac oraz wkład artystyczny. Zwycięzcy konkursu otrzymają nagrody, które są do odebrania w ZSS po wcześniejszym ustaleniu terminu. Wszystkim serdecznie gratulujemyi zapraszamy do udziału w konkursie za rok.

      Barbara Bańczyk

   • Kontakt

    • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
    • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
    • (+32) 431-29-91
    • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny Poland
   • Logowanie