• Psycholog szkolny
     • Psycholog szkolny

     • Godziny pracy psychologa na terenie szkoły w następujących godzinach:

      poniedziałek 11.30 -15.30

      wtorek 7.30 - 12.30

      piątek 10.00 -12.00

      Można się kontaktować również mailowo:

      zss.e.hercog@gmail.com l, na platformie TEAMS  lub telefonicznie.

      Ewa Hercog - psycholog szkolny

    • Pedagog szkolny
     • Pedagog szkolny

     •  Podczas nauki zdalnej jestem do Państwa dyspozycji w godzinach pracy pedagoga:

      poniedziałek 7.30.00 -10.30,

      wtorek: 12.30 - 13.30 / 14.30 - 15.30,

      środa: 11.30 -14.30,

      czwartek: 10.00 -13.00,

      piątek: 8.00-10.00/ 12.00-14.00.

      Jeżeli potrzebują Państwo mojej pomocy jestem dostępny na e-dzienniku, pod adresem email.: zss.k.samborski@gmail.com, telefonicznie: 602 264 876, na platformie Teams lub na terenie szkoły- po wcześniejszym umówieniu spotkania.

      Krzysztof Samborski - pedagog szkolny

     • Nauczanie zdalne

     • Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Czerwionce - Leszczynach informuje że od 22.03.2021 do 26.03.2021 roku zajęcia w klas I-III oraz IV -VIII Szkoły Podstawowej Specjalnej oraz w klasach I-III Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy jak również zajęcia rewalidacyjno – wychowawcze będą prowadzone zdalnie z wykorzystaniem technik nauczania na odległość.

      Zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju zarówno w szkole jak i w ramach OKRO będą prowadzone stacjonarnie na terenie Szkoły.Autobus szkolny w tym czasie nie będzie jeździł.

      Przypominam, że nauczanie zdalne realizujemy za pomocą platformy Teams. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu dla dzieci.

      Decyzja co do trybu nauczania od 29.03.2021 roku zostanie podana najpóźniej w piątek 26 marca.

    • Zapraszamy do naszej Szkoły
     • Zapraszamy do naszej Szkoły

     • Dzieci u których występują trudności rozwojowe szczególnie potrzebują właściwego wsparcia i odpowiedniej opieki. Jako rodzic mierzysz się jednak z dylematami. Nie wiesz co byłoby najlepsze dla Twojej pociechy - każdy radzi inaczej. Martwisz się, czy dokonujesz odpowiednich wyborów.

      Zadaj sobie kilka kluczowych pytań:

      *Czy Twoje dziecko dobrze czuje się w swojej szkole?

      *Czy chodzi do niej z radością?

      *Czy ma przyjaciół?

      *Czy realizuje w szkole swoje pasje?

      *Czy widzisz, że robi postępy?

      *Czy dziecko i Ty otrzymujecie wsparcie którego potrzebujecie?

      Szkoła specjalna to może być świetne miejsce dla Twojej pociechy. Specjalna bo wyjątkowa, tak jak wyjątkowe jest Twoje dziecko. Zaufaj nam. Twoje dziecko znajdzie tu życzliwych nauczycieli, wsparcie dostosowane do jego potrzeb i szansę na rozwój. Jesteśmy doświadczonymi terapeutami i nauczycielami. Mamy specjalistyczne pracownie, sprawdzone metody i indywidualne podejście do każdego ucznia. Nauczyciele z pasją zaspokajają potrzeby naszych dzieci zarówno na lekcjach jak i na zajęciach z biofeedbacku, integracji sensorycznej, logopedii, rehabilitacji czy na zajęciach w Sali doświadczania świata. Tu dzieci realizują pasje
      i przygotowują się do bycia dorosłym. Tu świetnie się bawią i uczą się być samodzielnymi. Małe klasy, profesjonalna kadra, wyjątkowi przyjaciele - to dobry wybór.

      Rodzice naszych dzieci mówią nam często:

      „...moje dziecko tu odżyło, wreszcie chce chodzić do szkoły, znowu się uśmiecha, wygrało konkurs, wystąpiło na dużej scenie, zaczęło czytać, zagrało główną rolę, skończyły się ciągłe wezwania do szkoły…” 

       

      TEŻ MOŻESZ TEGO DOŚWIADCZYĆ!

      DOŁĄCZ DO NAS!

      WARTO! 

    • Akcja Wirusoochrona
     • Akcja Wirusoochrona

     • Każdego roku, w okresie jesienno-zimowym rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – choroby wirusowe i bakteryjne. W ostatnim czasie, kiedy społeczeństwo zmaga się z epidemią koronawirusa szczególną uwagę należy zwrócić na rolę higieny w profilaktyce chorób zakaźnych oraz na podnoszenie świadomości w zakresie podstawowych czynności higienicznych związanych z zabezpieczeniem przed zarażeniem, postępowaniem w przypadku zachorowania, jak również zmniejszeniem ryzyka powikłań.    

      W związku z tym nasza szkoła podjęła działania edukacyjne w ramach Programu "Trzymaj formę" i włączyła się w Akcję Wirusoochrona organizowaną przez Sanepid. Celem Akcji było: wzbogacenia wiedzy naszych uczniów z dziedziny zdrowia i higieny, wykształcenia postawy prozdrowotnej, nabycia określonych umiejętności tj. prawidłowego mycia rąk i zakładania maseczki oraz przyswojenia prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higieniczno-zdrowotnych. W ramach akcji uczniowie zobaczyli film: „Bajka o koronawirusie”, wychowawcy przeprowadzili pogadankę na temat stosowania prawidłowych zasad higieny osobistej, a także codziennej aktywności fizycznej i prawidłowego odżywiania. Uczniowie mieli możliwość utrwalenia zdobytej wiedzy poprzez rozwiązanie krzyżówki i ułożenie puzzli. Na koniec uczniowie klasy 2zp SPDP Paweł, Mateusz i Tomek zprezentowali jak prawidłowo myć ręce i zakładać maseczkę ochronną.
       

    • Akcja "Bezpieczny Internet"
     • Akcja "Bezpieczny Internet"

     • Nasza szkoła włączyła się w kampanię "Dzień Bezpiecznego Internetu" organizowanej przez Fundację Orange. Akcję jaką przeprowadzamy w naszej szkole nazwaliśmny "Bezpieczny Internet". Celem akcji jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. W ramach akcji przeprowadzone zostaną warsztaty dla uczniów z pedagogiem i psychologiem, zajęcia z wychowawcami klas, konkurs plastyczny, a także challenge międzyszkolny. Dla rodziców naszych uczniów zaplanowaliśmy szkolenie online. 

    • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

     • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego (Międzynarodowy Dzień Dziedzictwa Językowego) to święto obchodzone 21 lutego, a ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Ma w założeniu dopomóc w ochronie różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego.

      W naszej szkole planujemy wprowadzić ten dzień na stałe do szkolnego kalendarza, aby każdy uczeń docenił nasz ojczysty język. Ten wyjątkowy dzień ma m.in. na celu podnoszenie naszej świadomości językowej oraz kształtowanie poczucia odpowiedzialności za język, którym posługujemy się każdego dnia.

      W związku z tym 21 lutego polonistki z naszej szkoły zorganizują lekcje inne niż zawsze! Pokażą nam, że język polski to wyjątkowy język, z którym można robić wiele ciekawych eksperymentów.

    • Nasi uczniowie dziękują medykom!
     • Nasi uczniowie dziękują medykom!

     • Uczniowie klasy 3z postanowili dołączyć się do akcji #dziecidziękująmedykom. Mimo tego, iż są już dorośli uznali, że osobom pracującym wśród chorych szczególnie w czasie pandemii, należą się podziekowania. Przygotowali dla nich kartki świąteczne, aby złożyć medykom najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

      Marzena Bartoszek

    • To mój ulubiony czas - Święta
     • To mój ulubiony czas - Święta

     •           Każdego roku przez cały grudzień społeczność Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach przygotowywała się do Świąt Bożego Narodzenia. W szkole panował przedświąteczny gwar, wszędzie rozchodził się zapach pierników i choinek, słychać było kolędy. W tym roku wszystko wyglądało trochę inaczej, ciszej. Pandemia pokrzyżowała plany. Część uczniów uczyła się stacjonarnie, część zdalnie. Był to trudny okres. Mimo tych zmian i ograniczeń wszyscy starali się przeżyć ten wyjątkowy czas w atmosferze ciepła i wzajemnej życzliwości. Pomimo odległości i trudnej sytuacji starali się być RAZEM. Efektem tego jest piękny montaż słowno-muzyczny pokazujący przygotowania do Świąt uczniów w szkole, jak i tych pracujących zdalnie.

                  Dzięki wspólnym staraniom dzieci, rodziców i nauczycieli wszyscy mogli poczuć cudowną świąteczną atmosferę i to, że cały czas jesteśmy wspólnotą, chociaż w innej, wirtualnej oprawie.

      W realizację filmiku zaangażowana była cała społeczność szkolna od najmłodszych klas Szkoły Podstawowej po klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Można zobaczyć w nim przygotowanie stołu wigilijnego, wykonywanie świątecznych ozdób, ubieranie choinki, pakowanie prezentów, pieczenie pierniczków, wiersze i życzenia świąteczne. Wszystko to odbywało się przy kolędach granych przez szkolny zespół muzyczny Meduzy. Filmik można zobaczyć klikając na link: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2700197143625464&id=100009056140626

      Podjęte działania uświadomiły wszystkim, że pomimo zupełnie innych realiów udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę Świąt oraz zachować szkolne świąteczne tradycje.

       

      Martyna Chrost

      Agnieszka Smołka

      Barbara Bańczyk

       

    • Mikołaj w naszej szkole!
     • Mikołaj w naszej szkole!

     • W tym roku uczniów naszej szkoły odwiedziła pani Mikołajowa z elfami, pomocnikami z klasy 1a. Uczniowie podczas spotkania

      zobaczyli prezentację multimedialną o Mikołaju i jego reniferach, były piosenki, wierszyki i konkursy mikołajkowe. Odwiedziliśmy również gabinet pani dyrektor, która musiała odpowiedzieć na pytanie: Ile reniferów jest w zaprzęgu Mikołaja?

      Zabawy i radości nie brakowało!

    • Konkurs „Stop wulgaryzmom” rozstrzygnięty.
     • Konkurs „Stop wulgaryzmom” rozstrzygnięty.


     • Tak się składa, że kalendarz świąt nietypowych przypomina nam że, 17 grudnia
      2020 roku obchodzony jest Dzień bez przekleństw.
      Z tej też okazji uczniowie naszej szkoły, nie pozostali obojętni na ten problem i włączyli się
      do walki z wulgaryzmami biorąc udział w konkursie, którego celem było zwrócenie uwagi na
      czystość i piękno naszej mowy, która nie potrzebuje wulgaryzmów by trafnie wyrazić swoje
      emocje. Pokazali na różne sposoby jak widzą możliwość poprawy kultury języka. Wśród
      nadesłanych prac znalazły się plakaty, nagrany filmik, prezentacja multimedialna i nie tylko.
      Starsi uczniowie stworzyli zbiór zwrotów grzecznościowych a na koszulkach zamieścili
      hasła promujące kulturę słowa i zachowania.
      Jak widać pomysłowość, umiejętności artystyczne oraz talent nie opuszcza naszych uczniów.
      Do zwycięzców w kategorii klas młodszych należą:
      I miejsce – Dominik Doskocz
      II miejsce –Karol Jania, Maciej Nowak, Filip Maj
      III miejsce –Dominik Izdebski -Szyguła
      Do zwycięzców w kategorii klas starszych zakwalifikowali się:
      I miejsce – Julia Szymała
      II miejsce - Paweł Pełka , 2zp
      III miejsce –Weronika Torajko, Magdalena Gauza
      Wyróżnienia otrzymali:
      Kinga Biernot, Mariusz i Bartłomiej Wróbel

      Prace można zobaczyć na stronie internetowej szkoły oraz na fb Wszystkim uczestnikom
      bardzo dziękuję za udział, zwycięzcom serdecznie gratuluję i zachęcam do udziału w
      kolejnych konkursach.   
          
      Karina Tomasik

    • ObchodyDzień Patrona i Turniej "Uśmiech"
     • ObchodyDzień Patrona i Turniej "Uśmiech"

     •  

       

       

       

      Obchody Dnia Patrona oraz X Jubileuszowego Turnieju „Uśmiech”
      w Zespole Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce – Leszczynach.

      Nasza Szkoła to miejsce, gdzie poznajemy samego siebie. Nasza Szkoła to miejsce, gdzie poznajemy
      innych. Nasza Szkoła to miejsce, w którym odkrywamy swoje umiejętności, uczymy się żyć radośnie
      i twórczo.
      27 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona Weroniki Sherborne oraz X Jubileuszowy Turniej Uśmiech.
      To właśnie takie dni w Naszej Szkole są dniami pełnymi uśmiechu i głębokich przeżyć.
      Ten rok jest inny – wyjątkowy. Zaistniała sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju zmusiła nas do
      zorganizowania odchodów naszego święta w inny niż dotychczas sposób, ale nawet w tak trudnej sytuacji
      przybrał jednak niezwykły charakter.
      Młodsi uczniowie mieli okazję bliżej poznać Weronikę Sherborne i wykonać kilka ćwiczeń z jej metody
      w ramach X Jubileuszowego Turnieju „Uśmiech”. Tym razem ćwiczyli z nietypowym przyborem
      - z butelką, którą wcześniej przygotowali oklejając ją na kolor żółty. Ćwiczenia Metodą Ruchu
      Rozwijającego to dla wielu naszych uczniów nowe doświadczenie, które sprawiło im wiele radości. A na
      koniec zajęć powstały z żółtych butelek promyki słoneczka, które przypominają nam ważne wydarzenie
      sprzed 10 lat – zainicjowane przez ówczesnych uczniów Naszej Szkoły nadanie Orderu Uśmiechu Pani
      Profesor Marcie Bogdanowicz. Uczniowie klas starszych również z pełnym zaangażowaniem uczcili
      pamięć swojego Patrona. Wszyscy zobaczyli prezentację przedstawiającą życiorys Weroniki Sherborne
      i jej metodę oraz przypomnieli sobie skąd się wziął w naszej szkole Turniej Uśmiech. Mogli również
      odbyć wirtualny spacer po szkole, a także rozwiązać kilka quizów związanych z historią naszej placówki
      na platformie Genially.
      Ten wspaniały dzień na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników z niecierpliwością czekamy
      na przyszły rok.

      mgr Justyna Bugdoł
      mgr Wanda Kurpanik

    • Ręcznie robione, a nie kupione!
     • Ręcznie robione, a nie kupione!

     •    Zapraszamy do ogólnopolskiej akcji

            “Ręcznie robione, a nie kupione!”

       

                 Akcja polega na przygotowaniu upcyklingowych dekoracji i prezentów świątecznych.

       

      Każdy z nas ma talent, jesteśmy w stanie samodzielnie przygotować świąteczne dekoracje do swojego domu oraz prezenty dla najbliższych - rodziny, przyjaciół. Podarujmy swoim bliskim, nie tylko prezent, ale także swoje serce, które włożymy w przygotowanie prezentu.

      Wykorzystaj to, co masz w swoim domu. W tym roku stawiamy na "upcykling".

       

      "Upcykling" to taka forma przetwarzania odpadów, w wyniku której powstają produkty traktowane jako bardzo wartościowe rzeczy.

       

      Przygotujcie dekoracje świąteczne lub prezenty, wykorzystując do tego odpady, które mogłyby trafić do worka na śmieci. 💚

      Razem zadbajmy o nasze środowisko! 💚

       

      Czas trwania akcji : od 01.12.2020r do 18.12.2020r

       

      Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji waszystkie klasy, chętnych nauczycieli i rodziców.

      Prosimy o gromadzenie dokumentacji fotograficznej zrobionych prac.

      Zdjęcia wykonanych prac umieszczone zostaną na stronie internetowej organizatora akcji oraz na stronie internetowej Szkoły i facebooku.

       

                                                                                    Organizatorzy akcji w Szkole:

                                                                            M. Chrost, B. Szymura, H. Kowalska-Spyra

       

    • Andrzejki w naszej szkole!
     • Andrzejki w naszej szkole!

     • Dnia 27 listopada w naszej szkole zrobiło sie tajemniczo i magicznie za sprawą gier i zabaw andrzejkowych. Klasy młodsze uczestniczyły w spotkaniu z Czarodziejkami, zaś klasy starsze otrzymały prezentację oraz zestaw wróżb w formie on -line.

    • Międzyszkolny konkurs „ Mój pluszowy miś”
     • Międzyszkolny konkurs „ Mój pluszowy miś”

     • Międzyszkolny konkurs

        „ Mój pluszowy miś”

      W związku z obchodami Dnia Pluszowego Misia serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie  plastycznym   „ Mój pluszowy miś”.

      Czas trwania konkursu: 23.11.2020- 11.12.2020

      Forma: komiks ( historyjka musi składać się z minimum 4 obrazków)

      Format i technika wykonania prac: dowolna

      Zdjęcia prac prosimy przesyłać na adresy email:

      zss.a.wowra@gmail.com lub zzs.i.cyroń@gmail.com 

      Agnieszka Wowra i Izabela Cyroń

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny
  • Logowanie