• Festiwal Otwartych Serc w Chorzowie
     • Festiwal Otwartych Serc w Chorzowie

     • Grupa teatralna „Zetki” oraz grupa taneczna w dniu 18. 10.2016 wzięły udział w Festiwalu Otwartych Serc organizowanym przez Starochorzowski Dom Kultury. Osiągnięty sukces tym bardziej cieszy, że poziom prezentacji zarówno teatralnych jak i taneczno-muzycznych był bardzo wysoki. Obie nasze grupy zdobyły wysokie II miejsce. Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

      M. Chrost, A. Smołka

    • Kolejny sukces grupy teatralnej "Zetki"
     • Kolejny sukces grupy teatralnej "Zetki"

     • W dniach 27-29.09.2016 po raz kolejny grupa teatralna „Zetki’  brała udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych „Gaudium” .  W konkursie scenicznym brało udział 28 zespołów teatralnych, głównie z regionu Polski południowej oraz Białorusi. W tym roku „Zetki” przedstawiły spektakl „Muzyczna podróż przez życie”, za co otrzymały I miejsce. To duży sukces dla grupy tym bardziej, że konkuruje w dużej mierze z osobami dorosłymi. W naszej historii  już po raz trzeci otrzymaliśmy pierwszą nagrodę.

      Dzięki sponsorom i życzliwości różnych osób mogliśmy nie tylko brać udział w przeglądzie, ale również spędzić trzy dni w Krakowie.

      Jak co roku nocowaliśmy w zaprzyjaźnionych Warsztatach Terapii Zajęciowej na Osiedlu Górali 19 w Krakowie Nowej Hucie, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

      Czas po występie staramy się spędzić jak najbardziej aktywnie. W tym roku zwiedziliśmy wystawę figur woskowych, Muzeum Inżynierii, Stadion Cracovii, Ogród Botaniczny. Ponadto spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta poznając ciekawostki związane z poszczególnymi ulicami i kamienicami, byliśmy pod słynnym „oknem papieskim”. Spacerując po Kazimierzu usłyszeliśmy o historii Żydów w czasie II Wojny Światowej, festiwalu muzyki żydowskiej na Szerokiej, zobaczyliśmy cmentarz żydowski oraz spacerujących Żydów ortodoksyjnych.

      Jeszcze raz ogromne podziękowania dla sponsorów –Warsztaty Terapii Zajęciowej , Zakład Przetwórstwa Mięsnego LESZ w Czerwionce-Leszczynach, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Figur Woskowych, Stadion Cracovi, Ogród Botaniczny,

      Już dziś planujemy kolejny wyjazd po odbiór nagrody. Podobnie jak w ubiegłym roku pojedziemy PKP. Będziemy w ten sposób uczyć się samodzielnie podróżować.

    • Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery
     • Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

     • Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Bądź autorem własnej kariery” rozpoczął się  17 października w Naszej szkole. Oficjalnego otwarcia dokonał wicestarosta Powiatu Rybnickiego dr Marek Profaska oraz pełnomocnik ds. społecznych Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny dr Aleksandra Chudzik. Zaproszonych gości powitała Dyrektor ZSS Beata Zich.

                  Część artystyczną uświetnili aktorzy WTZ z Czerwionki – Leszczyn prezentując spektakl „Jaś i Małgosia”. Kolejnym wykonawcą był nowy zespól muzyczny „Meduzy”, który tworzą uczniowie z klasy 5uA – Daniel Warzecha, Kewin Sobczak i Michał Nowak. Utalentowani chłopcy zagrali na dzwonkach rurowych melodie „Złota polska jesień” w ciekawej aranżacji. Następnie rozstrzygnięto  konkurs w formie prezentacji multimedialnej dla przedszkoli pt. „Co to jest kariera?” oraz dla szkół podstawowych „Kto w twoim otoczeniu zrobił karierę?”.

                  Specjalnym gościem otwarcia tygodnia był wzięty i znany malarz Stanisław Kmiecik – artysta malujący ustami i stopami. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem, który sam prowadzi nogami -uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni tą umiejętnością.

       Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych, w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK oraz przez wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza.

      Na naszych oczach stopami tworzył pejzaż używając czerwono - brązowych kredek. Zachwycił nas dynamiką i precyzją ruchów mimo swojej niepełnosprawności. Podziwialiśmy wyjmowanie przyborów malarskich, przygotowania warsztatu pracy, temperowanie ołówków.

      Chętnie i ciekawie odpowiadał na pytania dzieci odnośnie codziennego życia i pasji. Pozwolił nam także nakręcić film podczas malowania, a gotowa pracę zostawił na pamiątkę.

      Asystentką  artysty była jego żona, która opowiadała o twórczości osób malujących w ten nietypowy sposób oraz o codzienności życia artysty. Pan Stanisław na zakończenie wszystkim chętnym składał autografy na folderach.

      Po spotkaniu goście i uczestnicy mogli zobaczyć specjalistyczne pracownie naszej szkoły. Relację z naszego otwarcia oraz wywiady z uczniami i dyrekcją szkoły można było usłyszeć w Radiu 90 oraz obejrzeć w lokalnej telewizji TVT.

    • Ogólnopolski Tydzień Kariery
     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • Serdecznie zapraszamy na obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, które bedą trwać w naszym powiecie w dniach 17-21.10.2016.
      Uroczyste otwarcie obchodów rozpocznie się w naszej szkole w poniedziałek 17.10 o godz. 10.00
      W programie m.in. występy uczestników WTZ, roztrzygnięcie konkursu plastycznego, zwiedzanie szkolnych pracowni oraz spotkanie z Stanisławem Kmiecikiem
    • Wycieczka do Wisły
     • Wycieczka do Wisły

     • W dniach 20-21 września 2016r. odbyła się  wycieczka do Wisły-Jawornika. Wzięli w niej udział uczniowie wraz z rodzicami. Celem naszej wyprawy był aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jak również poznawanie malowniczej Wisły. Po zakwaterowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym „U Fojta”, udaliśmy się kolejką turystyczną do Zamku Prezydenckiego w Wiśle. Niezapomnianym wydarzeniem było spotkanie pod skocznią narciarską Adama Małysza. Po tych wspaniałych atrakcjach, pełni sił, wyruszyliśmy niebieskim szlakiem do najstarszego schroniska beskidzkiego na Soszowie . A wieczorem udaliśmy się na ciekawe spotkanie z „Góralem” i zabawę taneczną przy muzyce. Następny dzień spędziliśmy w Planetarium na Równicy, gdzie podczas seansu mieliśmy możliwość przeniesienia się w czasie i obejrzenia Ziemi sprzed 65 tysięcy lat. I tak nadszedł czas, by wracać do domu.

      Izabela Cyroń, Barbara Bańczyk

     • Klub Sportowy "Dziewiątka" Olimpiad Specjalnych

     • Nasze sukcesy w ramach Olimpiad Specjalnych
       
      28.09. 2016 uczniowie klasy 5/6 u a wraz z opiekunami p. Agnieszką i Dorotą uczestniczyli w zawodach Olimpiad Specjalnych. 
       
      Zawody w ramach Śląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym odbywały się w Aquadrom w Rudzie Śląskiej.
       
      Nasi uczniowie :Daniel Warzecha, Michał Nowak oraz Kewin Sobczak spisali się znakomicie zdobywając swoje pierwsze medale.
     • Konkurs ekologiczny

     • Kolejny konkurs ekologiczny za Nami

      19.09.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny  pt.: „Podaj dalej…drugie życie odpadów”. Wszystkim klasom, które zaangażowały się w stworzenie bardzo oryginalnych prac gratulujemy pomysłowości. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu, dlatego też postanowiło nagrodzić wszystkie klasy biorące w nim udział. Prace można podziwiać do końca miesiąca w sali nr 8.

       

     • Kierunek Dziki Zachód

     • Jedziemy na Dziki Zachód

      Uczniowie z klas SPdP wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Miasteczko Westernowe Twinpigs z Żor  „W świecie fascynacji kulturami Ameryki Północnej”. Najpierw przydzielone zostały poszczególne zadania chętnym uczniom do wykonania w domu, pod opieką rodziców, następnie zebrane elementy skomponowaliśmy w tematyczną makietę o wymiarze A1. Staraliśmy się umieścić w makiecie wszystkie charakterystyczne dla tej kultury rzeczy- był odkrywca Kolumb, rewolwerowcy, rdzenni mieszkańcy oraz kopalnia złota, i zabudowa miasteczka westernowego. Wykonanie pracy stało się również okazją do przeprowadzenia lekcji tematycznych najpierw dla samych uczestników konkursu a następnie nasi uczniowie przekazywali swoją wiedze innym klasom -5-6u, 1-3ug, 2ug, 2A.
      Niestety w konkursie nie zajęliśmy żadnego miejsca …..aż do dziś! Okazało się, że jury postanowiło przyznać jednak dwa wyróżnienia. Cytujemy za organizatorami:
      „Konkurs „W świecie fascynacji kulturami Ameryki Północnej” cieszył się niezwykłym zainteresowaniem. Do Miasteczka Twinpigs dotarło ponad 200 prac. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas, by zaprojektować i wykonać małe dzieła sztuki – a dzięki temu zgłębić kultury kontynentu amerykańskiego.
      Niestety pula nagród była w stosunku do ilości zgłoszeń bardzo skromna. Mogliśmy wyróżnić tylko 9 prac. Dlatego postanowiliśmy utworzyć dodatkową kategorię, w której przyznaliśmy jeszcze dwie nagrody: Nagrodę Doradców Metodycznych. W jury zasiadły:
      Pani Jadwiga Tabor – Kierownik Działu Edukacji MM i Żorskiego Centrum Regionalnego.
      Urszula Niechoj – doradca metodyczny
      Leokadia Buchman – nauczycielka sztuki
      Oto laureaci tej nagrody:
      Kategoria I - III
      Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne ul. Przedszkolna 1
      44-238 Czerwionka – Leszczyny”
      Zapraszamy do obejrzenia galerii a uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
       Martyna Chrost, Agnieszka Smołka

       

       

    • Wycieczka na Szyndzielnię
     • Wycieczka na Szyndzielnię

     • Wycieczka na Szyndzielnię

      W dniach 20-21.06.2016 członkowie grupy teatralnej „Zetki” wzięli udział w dwudniowej wycieczce na Szyndzielnię-Klimczok, która była nagrodą za całoroczny trud ich pracy.

       Pierwszego dnia zaczęliśmy naszą przygodę od zwiedzenia wystawy Klocków Lego. Największe wrażenie zrobił na nas model  Titanica oraz Roberta Lewandowskiego i Rafała Sonika. Następnie udaliśmy się do centrum Bielska-Białej, gdzie zobaczyliśmy zabytkowy dworzec PKP, kamienice, rynek, zamek, Teatr  Polski, mury obronne, Teatr Banialuka. Zjedliśmy pyszne lody różane w najstarszej lodziarni „Blekota- Mlekota”, ciepły posiłek i ruszyliśmy pod wyciąg kolei linowej „Szyndzielnia”. Niestety w mgle jechaliśmy gondolami co stwarzało atmosferę grozy. Krótkie podejście do schroniska i już byliśmy na miejscu. Po zakwaterowaniu i zjedzeniu kolacji nadszedł czas na opowieści  o rozbójnikach a zwłaszcza o Klimczoku, który później nas straszył. Zafundowaliśmy sobie również małe SPA dla poprawy urody!

        Rano szybko zjedliśmy wspólne śniadanie i ruszyliśmy jak przystało na prawdziwych turystów w góry. Przesympatyczny przewodnik górski p. Marek Czader zapoznał nas z zasadami zachowania w górach a następnie przez cały czas zarażał nas pasją chodzenia po górach opowiadając różne ciekawostki z własnych wypraw m.in. do Nepalu i Iranu. Bardziej wytrwali weszli z p. Basią na sam szczyt Klimczoka a reszta czekała przy schronisku Klimczok. Agata Hildebrandt i Alicja Ostroch przeprowadziły z p. Markiem bardzo ciekawy wywiad, który już wkrótce ukaże się na naszej stronie internetowej.

      Bezpiecznie wróciliśmy do schroniska a następnie już przy pięknej widoczności zjechaliśmy gondolami w dół by zmęczeni ale szczęśliwi wrócić do swoich domów.

      To była naprawdę udana wycieczka. Naszym podopiecznym gratulujemy, że pokonali kolejną barierę i udowodnili, że dla nas nie ma rzeczy niemożliwych.  

      Agnieszka Smołka, Martyna Chrost, Barbara Bańczyk

    • Spotkanie klubu Rodzica
     • Spotkanie klubu Rodzica

     • Spotkanie KLUBU RODZICA
      28.09.2016 r. (środa) godz.8.00
      Kawiarenka Różana (I piętro)
       
      Spotkanie organizacyjne przy kawie i herbacie

       
      Wszyscy zainteresowani rodzice mile widziani!!!
       

     • Wystawa pamiątek wakacyjnych

     • Wystawa pamiątek wakacyjnych

      Choć wczoraj było tu cicho,
      dziś miły gwar jest przed szkołą.
      Wróciły dzieci z wakacji
      i rozprawiają wesoło.
       
      Opowiadają przygody.
      O, nie brak było ich latem!
      I pokazują pamiątki,
      zbiory naprawdę bogate.
       
      Jola ma sto muszelek,
      a każda prawie jest inna,
      Basia przywiozła słonko,
      które lśni złotem w bursztynach.
       
      Jaś ma góralską ciupagę,
      Staś - portret z kudłatym misiem.
      - A co ty, Krysiu, przywiozłaś? -
      pytają dzieci Krysię.
       
      Zarumieniła się Krysia.
      - Nie mam muszelki, bursztynu.
      Mam za to adres Grażynki
      i przyjaźń wielką, jedyną.
       
      Będziemy do siebie pisać,
      będziemy wspominać morze.
      I to jest moja pamiątka,
      którą z wakacji przywożę.

      Dzieci z klasy 4-5-6 na lekcji języka polskiego przeczytały ów wiersz Czesława Janczarskiego i postanowiły zorganizować pokaz swoich pamiątek wakacyjnych. Od pomysłu do czynu i wystawa gotowa. Na zaproszenia odpowiedzieli zainteresowani nauczyciele
      i uczniowie. Każdy mógł dotknąć eksponatów. A były tam, jak widać na zdjęciach, rozmaitości:
      figurka mewy z wgranym szumem fal i odgłosem mew, muszelki, kamyki, drewniany gwizdek z gór w postaci malowanego ptaszka, świątek z kopalni Guido, kleszcze krabów z Adriatyku, piasek i bursztyn w słoiczku. Było nawet puste gniazdo ptasie. Najwięcej emocji wzbudziły … śmieci. Wyrzucone na brzeg morza i pozbierane do sieci stanowiły materiał do budowy statków. Z twardej niebieskiej pianki montażowej wydłubano kadłuby okręcików. Maszty zrobiono w piór mewy, a pozostałe liczne drobiazgi znajdywały przeznaczenie według pomysłów małych budowniczych.

    • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017
     • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017

     • Pierwszy dzwonek za nami…

          1 września  wróciliśmy do szkoły opaleni, wypoczęci i pełni cudownych wakacyjnych wspomnień. Za nami dwa miesiące wspaniałych beztroskich wakacji. Spokojnie i radośnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2016/2017.  Pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom wspaniałych ocen, oby nauka okazała się prosta i przyjemna  i żeby rok szkolny nie był tylko ciężką pracą, ale również przyjemnością i zabawą. Fakty dotyczące rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej przybliżył  nam nauczyciel historii a humorystyczny nastrój  nadały akademii liczne motta na każdy miesiąc. Jedno z nich brzmiało: „ Każdy dzień w szkole zbliża do wakacji  ”
      Nowy  rok szkolny na pewno będzie dla wszystkich bardzo udany!


       

    • Wystrzałowy Festyn Rodzinny
     • Wystrzałowy Festyn Rodzinny

     • 17 czerwca z okazji 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne  w naszej szkole odbył się RODZINNY FESTYN, który poprowadziła pani Grażyna Honysz. Tym razem  pod hasłem:  "Balonowo, kolorowo, jubileuszowo”.

      Swoją obecnością zaszczycili nas: Zastępca Burmistrza Czerwionki – Leszczyn pan Andrzej Raudner, Przewodniczący Rady Powiatu – pan Jan Tokarz, pani dyrektor Przedszkola w Bełku, absolwenci z rodzinami oraz rodzice ze swoimi pociechami.

      Jak co roku, dzięki organizatorkom Justynie Bugdoł i Wandzie Kurpanik festyn obfitował w szereg atrakcji. Jako pierwsza swoim występem zachwyciła nas para taneczna - Olga Pilor i Krzysztof Pasierbek z Klubu Tańca Towarzyskiego MIX z Rybnika. Następnie dzieci z Przedszkola nr 10 w Czerwionce – Leszczynach, Przedszkola nr 1 „ Promyczek” z dziecięcym wdziękiem prezentowały swoje talenty, a przedszkolaki z Bełku dały popis solo i w duecie przy akompaniamencie akordeonu.  Dwa układy taneczne z pomponami oraz piosenki z akompaniamentem wykonanym na instrumentach perkusyjnych zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Młodzieżowy, energiczny taniec pokazał publiczności „DUET EWKA”. Po każdym występie na uczestników czekała słodka niespodzianka. Wszystkie występy nagrodzone zostały gromkimi brawami.

      Po części artystycznej przyszedł czas na atrakcje dla dzieci i dorosłych. W BALONOWYM RAJU czekały różne atrakcje: balonowe gry i zabawy, dmuchane szaleństwo, baloniada z atrakcjami, malowanie twarzy, tatuaży oraz loteria fantowa, a do tańca i zabawy zachęcał DJ Patryk Dąbrowski.
      Dla amatorów jedzenia  nie zabrakło smacznych potraw przygotowanych przez firmę „Goya” oraz ciast firmy „Śląskie ciasteczka”, a dla najmłodszych: lodów, kolorowej waty cukrowej, popcornu oraz gofrów, za którymi ustawiała się kolejka jak za dawnych czasów.
      Uwieńczeniem imprezy było wypuszczenie 25 kolorowych  balonów malowanych przez naszych uczniów oraz gości - na cześć 25 lat istnienia naszej Szkoły.

      Festyn nie mógłby się odbyć bez zaangażowania i pomocnej dłoni sponsorów, którym chcielibyśmy serdecznie podziękować: dyrekcji i pracownikom firmy KAMSOFT z Katowic, pracownikom Przedsiębiorstwa PPHU POLAND z Gliwic, firmie EKO-AGB w Czerwionce-Leszczynach, dyrekcji i pracownikom  „HYUNDAI” z Rybnika, panu Zbigniewowi Owczorek z „ALBUD LOGISTICS”, panu Wojciechowi Kłaczek i pracownikom firmy „WOJAS”, pani Ewie Malczok i pracownikom Zakładu Odmetanowywania Kopalń z Rybnika, pracownikom restauracji „ Goja” z Leszczyn, pani Ricie Pielczyk i pracownikom „Śląskich ciasteczek”, panu Andrzejowi Raudnerowi, panu Karolowi Marcinkowskiemu, naszym koleżankom Agnieszce Snopek i Sylwii Woźnicy, DJ-owi Patrykowi Dąbrowskiemu oraz wspaniałej parze tanecznej Oldze i Krzysztofowi z Klubu Tańca MIX.

      Dziękujemy również wolontariuszom z Gimnazjum nr 2 w Leszczynach za poświęcony czas i za zaangażowanie oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przyczynili się do uświetnienia tej imprezy.

    • Targi Edukacyjne
     • Targi Edukacyjne

     • Targi Edukacyjne w Zespole Szkół w Czerwionce – Leszczynach

      31 maja 2016r. odbyły się kolejne Targi Edukacyjne. Zespół Szkół Specjalnych reprezentowali uczniowie III klasy Szkoły Przysposabiającej do Pracy : Agata Hildebrandt, Daria Pisarek, Adam Oleś i Aleksander Nowik.
      Uczniowie pod kierunkiem nauczycieli Marii Kala i Agnieszki Smołka przygotowali stoisko prezentujące Szkołę. Mieli również okazję zaobserwować prezentacje licznie zgromadzonych na Targach Placówek zarówno oświatowych jak i proponujących pracę.

    • Rozdanie nagród XX Bliskich Spotkań
     • Rozdanie nagród XX Bliskich Spotkań

     • „BLISKIE SPOTKANIA” 2016 – NAGRODY ROZDANE

      Dnia 25 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród Laureatom XX Przeglądu Teatralnego i Recytatorskiego Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bliskie Spotkania”

      Puchary, nagrody finansowe i rzeczowe oraz dyplomy młodym artystom wręczyli:
      dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych- Beata Zich,
      dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury- Mariola Czajkowska,
      kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury  i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Rybniku- Grzegorz Potysz

      oraz przewodnicząca Stowarzyszenia „Jestem” – Ewelina Burzyk.

      Po ciepłych słowach pani dyrektor Beaty Zich, która serdecznie powitała wszystkich zebranych w pierwszej kolejności wręczono nagrody recytatorom. Otrzymali oni nagrody rzeczowe od Starostwa Powiatowego w Rybniku i Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

      Spotkanie uświetnił swoim wspaniałym występem zdobywca Pucharu Starosty Powiatu Rybnickiego - Grand Prix w kategorii recytacji. Tomek Pikuła z Miejskiego Domu Kultury „Kazimierz” w Sosnowcu zaprezentował konkursowe recytacje wierszy „Okulary” i „Telefon”. Jego interpretacje pełne radości i talentu aktorskiego rozbawiły, a jednocześnie wzruszyły zgromadzoną publiczność.

      Następnie przyszła kolej na wręczenie nagród w kategorii przedstawień teatralnych.
      Decyzją jury ufundowana przez Miejski Ośrodek Kultury pula przeznaczona na nagrody finansowe została rozdzielona pomiędzy wszystkie 9 teatrów, które wzięły udział w Przeglądzie.

      Uroczystość uwieńczyło wręczenie Pucharu Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach oraz nagrody finansowej i biletu zbiorowego do Studia Filmów Animowanych w Bielsku-Białej ufundowanego przez Stowarzyszenie „Jestem”.
      Nagrodę Grand Prix zdobył spektakl: pt. „Muzyczna podróż przez życie” przygotowany przez zespół teatralny „Zetki” działający w naszej szkole pod kierunkiem pani Martyny Chrost i pani Agnieszki Smołka.
      Należy podkreślić, że oprócz nagród dla grup, doceniona została każda rola, bo każdy aktor otrzymał indywidualną nagrodę – upominek od Starostwa Powiatu Rybnickiego.

      Wręczający podziękowali wszystkim - dzieciom, młodzieży oraz instruktorom i opiekunom za wysiłek i zaangażowanie w przygotowanie do występów. Przepiękne dekoracje, dobrana muzyka, wspaniała gra aktorska, to w połączeniu z talentem  dzieci  i młodzieży, jak widać, przynosi niesamowite efekty. Reasumując można stwierdzić, że kolejne „Bliskie Spotkania” przyniosły wszystkim wiele radości, dostarczyły wzruszeń i głębokich artystycznych przeżyć.

      Na zakończenie części oficjalnej Pani Dyrektor naszej szkoły odebrała nagrodę dla Organizatora Przeglądu ufundowaną przez Stowarzyszenie „Jestem” i zaprosiła na słodki poczęstunek. Były gratulacje, zawieranie nowych znajomości, rozmowy, wymiana doświadczeń, dużo uśmiechu oraz oczywiście zaproszenie na „Bliskie Spotkania” w przyszłym roku, które już zaplanowano na 10 maja.

      Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom, publiczności oraz wszystkim,  którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tegorocznego Przeglądu.  

      Do zobaczenia za rok!

    • Złota synapsa
     • Złota synapsa

     • W dniu 07.06.2016  Kewin Sobczak reprezentował nasza szkołę w III Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy i Umiejętności  dla uczniów z autyzmem „Złota Synapsa”, który odbywał się w Zespole Szkół Specjalnych w Katowicach.

      Celem konkursu jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju uczniów,  utrwalanie nabytych umiejętności i wiadomości oraz rozwijanie umiejętności społecznych.
      Kewin zajął szóste miejsce znakomicie rozwiązując wiele różnorodnych zadań.

      Agnieszka Nowak

    • Festyn Rodzinny
     • Festyn Rodzinny

     • Z okazji 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych im. W.Sherborne serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów wraz z rodzinami na Rodzinny Festyn pod hasłem: "Balonowo, kolorowo, jubileuszowo", który odbędzie się 17 czerwaca 2016 na terenie naszej placówki. Zapraszamy od godziny 16.00
      Wymagany uśmiech i dobry humor.
      Organizatorzy
    • Niepełnosprawni na rynku pracy
     • Niepełnosprawni na rynku pracy

     • W czasie trwania obchodów Powiatowego Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w Ośrodku Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach odbywały się spotkania i konsultacje z pracodawcami i doradcami zawodowymi, aby kompleksowo poruszyć temat zatrudniania osób niepełnosprawnych.

      W przeciągu czterech dni od 09 - 12.05.2016 z konsultacji z doradcą zawodowym skorzystało 21 osób.

      W poniedziałek 09.05 przeprowadzono prelekcje na temat możliwości zatrudnainia osób niepełnosprawnych w przedsiębiorstwach ekonomii społecznej. Prelekcję przygotowało Stowarzyszenie Pomocy "Feniks". A w środe 11.05 odbyło sie równiez spotkanie z pracodawcami zatrudniajacymi osoby niepełnosprawne.

    • W odwiedzinach w DPS Lyski
     • W odwiedzinach w DPS Lyski

     • W dniu 12 maja br. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne, młodzież  Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach oraz podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Czerwionce-Leszczynach wybrali się na wspaniałą wycieczkę w ramach Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.

      W pierwszej kolejności zwiedziliśmy Warsztat Aktywnej Integracji mieszczący się w wyremontowanym budynku starego dworca kolejowego w Suminie.

      Następnie odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Lyskach.  Bardzo podobał się nam wspaniały występ  artystyczny podopiecznych domu a dzięki gościnności dyrektora placówki  pana Marka Weczerka zwiedziliśmy ośrodek oraz malowniczy teren wokół budynku.

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny
  • Logowanie