• Wczesne Wspomaganie Rozwoju - informacja
          • Wczesne Wspomaganie Rozwoju - informacja

          • Informujemy, że Zespół Szkół Specjalnych im. Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach został wyznaczony do pełnienia funkcji Ośrodka Koordynacyjno – Rehabilitacyjno – Opiekuńczego w Powiecie Rybnickim w zakresie Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka.

             

             

             

            Pomagamy dzieciom i rodzinom dzieci od wykrycia zagrożenia niepełnosprawnością do rozpoczęcia nauki w szkole ze szczególnym uwzględnieniem dzieci do 3 roku życia:

            • Posiadającym opinię o wczesnym wspomagania rozwoju
            • Orzeczenie o niepełnosprawności,
            • Orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego,
            • Informację od lekarza

            Zapraszamy też rodziców których niepokoi coś w rozwoju pociechy!!!

             ZADANIEM OŚRODKA JEST:

            • organizowanie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz dodatkowe usługi terapeutów, fizjoterapeutów, psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów;
            • udzielanie rodzicom specjalistycznej informacji dotyczącej problemów rozwojowych dziecka i wskazywanie form specjalistycznej pomocy;
            • wskazywanie jednostek udzielających specjalistycznej pomocy dzieciom;
            • zbieranie i upowszechnianie informacji o usługach i świadczących je specjalistach;
            • monitorowanie działań związanych z udzielaniem pomocy dzieciom i ich rodzinom.

             

        • Bajkowy bal Przebierańców
          • Bajkowy bal Przebierańców

          •  BAJKOWY BAL PRZEBIERAŃCÓW W ZSS W LESZCZYNACH


                         23 stycznia 2018 roku... Wyjątkowo ponury dzień... Pod nogami resztki brudnego,topniejącego śniegu... bezlistne, gołe, przyszarzałe drzewa... szare niebo...Czy cały świat jest tak beznadziejny? Otóż,  NIE!  
                          Zespół Szkól Specjalnych im. W. Sherborne oraz Zarząd Stowarzyszenia- Jestem zorganizowali „ inny świat” w sali gimnastycznej . Kolorowe balony, tęczowe dekoracje, domek z piernika... A w centralnym punkcie: wspaniały, profesjonalny sprzęt zaprzyjaźnionego ze Stowarzyszeniem – Jestem p. Piotra Czyloka z Łazisk Górnych, znanego jako DJ Szczypior, który od siedmiu ( czy nawet ośmiu ) lat corocznie nieodpłatnie przygrywa na balach ZSS.
                           Już pół godziny przed oficjalnym rozpoczęciem  zabrzmiała muzyka i     pojawił się barwny korowód  wolontariuszek z G-2 oraz starszych klas SP-3, prowadzony przez ich   opiekuna- p. Bożenę Bierowiec- Chrustek. Do „węża” zaczęli przyłączać się przebierańcy: kowboje i kowbojki, wróżki, księżniczki, zwierzątka, dżentelmeni, laleczki w strojach ludowych i inni...
                          O 12.00 dyrektor ZSS –p.  Beata Zich – mile przywitała zgromadzonych: dzieci i młodzież ZSS, absolwentów, rodziców, nauczycieli i wolontariuszki. Rozpoczęła się wspólna zabawa.
                        W szaleństwie na parkiecie nie przeszkadzała ani niepełnosprawność ruchowa, ani nawet siedzenie na wózku inwalidzkim, co udowodniła p. Wanda Kurpanik tańcząca z Madzią Gauzą.
                        Po godzinie nastąpiła krótka przerwa w tańcach i p. Agnieszka Snopek zaprosiła wszystkich uczestników balu na poczęstunek zasponsorowany przez Stowarzyszenie – Jestem oraz Radę Rodziców.
                      Ciastka i soczki wzmocniły tancerzy , którzy ze zdwojoną siłą ruszyli na parkiet. Najbardziej „rozrywana” była ulubiona nauczycielka ZSS- p. Alina Plaza- Kiersztyn, której uczniowie nie dawali chwili wytchnienia. Podobnie „oblegano” panie Marię Kala i Ewelinę Burzyk ( byłą oraz obecną przewodniczącą Stowarzyszenia- Jestem ). Inni nauczyciele i pracownicy szkoły również bawili się razem ze swoimi podopiecznymi. Osobie postronnej na pewno trudno byłoby rozróżnić, kto jest uczniem, kto absolwentem, kto wolontariuszem , rodzicem czy  pedagogiem. Wszyscy poprzebierani, roześmiani, radośni i roztańczeni!
                     Niestety, już o 14.30 nadszedł czas pożegnań...Jeszcze tylko wspólne zdjęcie, podziękowania dla  p. Piotra Czyloka i wolontariuszek... i ? Do zobaczenia za rok!

                                                                                           Lilianna Zimoń- członek Stowarzyszenia- Jestem

             

        • Pierwszą szopkę stworzył św. Franciszek
          • Pierwszą szopkę stworzył św. Franciszek

          • W czwartek 25 stycznia 2018r. uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. W. Sherborne w Czerwionce-Leszczynach, wzięli udział w wycieczce do Panewnik, której celem było poznanie tradycji powstawania szopek bożonarodzeniowych oraz historii Bazyliki św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Nasi podopieczni mieli okazję zapoznać się ze sztuką i architekturą sakralną. Ojcowie Franciszkanie od wielu już lat, budują w bazylice stajenkę bożonarodzeniową na wzór szopki Świętego Franciszka z Asyżu.  On to bowiem w 1223 r. w skalnej grocie Greccio urządził pierwsze misterium bożonarodzeniowe, w którym brali udział ludzie i zwierzęta.

             Tegoroczna stajenka w Panewnikach została zbudowana już 8 grudnia, gdyż tego dnia w bazylice odbył się koncert bożonarodzeniowy z udziałem pary prezydenckiej –Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

             Najsłynniejsza na Śląsku szopka zachwyciła nas swoją wielkością,  jest bowiem jedną z największych w  Europie. Jej malowniczość i tajemniczość, przepiękne stuletnie figury, migające na niebie gwiazdy oraz ukazana w perspektywie panorama Betlejem, zapierały dech w piersiach. W skupieniu obserwowaliśmy historię, która rozegrała się przed wiekami w dniu Bożego Narodzenia. Wraz z Bratem Miłosławem, który był naszym przewodnikiem, Nowonarodzonemu Dzieciątku, przy akompaniamencie gitary, zaśpiewaliśmy kolędy. Pokazał nam on również inne panewnickie szopki. Ta z ruchomymi figurami i płynącym strumykiem, wywołała wiele radości, a stajenka ze zwierzętami była niepowtarzalna i zachwycająca. Potem wspólnie pomodliliśmy się przy grocie Matki Bożej z Lourdes, która 160 lat temu objawiła się św. Bernadecie Soubirous.

            Wspomnienia z wycieczki pozostaną na długo w naszej pamięci i na pewno zainspirują naszą szkolną twórczość. 

            Barbara Bańczyk, Agnieszka Snopek

        • Konkurs "Pluszowy Miś"
          • Konkurs "Pluszowy Miś"

          • W dniu 01.12 2017 w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literacko-plastycznego  "Pluszowy Miś". W tegorocznej edycji konkursu uczestnicy pisali wiersze, tworzyli książeczki i komiksy. Wszystkie prace były wyjątkowe i piękne. Jury postanowiło nie przyznawać miejsc, tylko wyróżnić 9 prac. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

        • Jasełka 2017: "Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka ..."
          • Jasełka 2017: "Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka ..."

          • Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”

            Jasełka w ZSS im. W. Sherborne w Leszczynach

             

            W dniu 7 grudnia 2017r. w Zespole Szkół Specjalnych im. W. Sherborne odbyło się coroczne przedstawienie jasełkowe pt. „Nim zabłyśnie pierwsza gwiazdka”. Uczniowie pod opieką p. Barbary Bańczyk, p. Martyny Chrost oraz p. Beaty Frycz przypomnieli nam piękną historię sprzed dwóch tysięcy lat – historię narodzenia Pana Jezusa. Piękna muzyczna oprawa w wykonaniu p. Agnieszki Smołki wprowadziła zebranych gości w naprawdę świąteczny nastrój.   

                          Na wstępie p. dyrektor Beata Zich serdecznie przywitała zaproszonych gości, rodziców, występujących uczniów oraz wszystkich pracowników szkoły. Swoją obecnością zaszczycili nas wspaniali goście, a wśród nich Wicestarosta  Powiatu Rybnickiego – Marek Profaska, Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Zdrowia - Grzegorz Potysz, Przewodniczący Komisji Oświaty i Pomocy Społecznej Rady Powiatu w Rybniku – Grzegorz Wojaczek, Proboszcz parafii p.w. A. Boboli w Leszczynach – Ks. Krzysztof Fulek, Dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce – Natalia Kuś, Dyrektor Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Czerwionce – Marzena Kulig oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Przegędzy – Dagmara Kalinowska. Po przywitaniu wszystkich obecnych gości przez p. dyrektor, głos zabrał Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, składając świąteczne życzenia a ksiądz Proboszcz Krzysztof Fulek, wspólną modlitwą rozpoczął jasełka.

                        Tegoroczne jasełka były szczególne ponieważ wszystkie dzieci i pracownicy szkoły byli w nie zaangażowani. Jako pierwsze zaprezentowały się najmłodsze dzieci w uroczym tańcu śnieżynek i gwiazdek. Następnie starsi uczniowie uczcili narodzenie Pana tańcami pasterzy przy ognisku, górali, aniołów i Pani Zimy oraz wędrówką Trzech Króli. Ostatnia grupa młodzieży przy akompaniamencie kolędy „Cicha noc” udekorowała szkolną choinkę. Część artystyczna została wzbogacona śpiewem kolęd i pastorałek oraz występem szkolnego zespołu instrumentalnego „Meduzy”. Natomiast narratorzy w pięknej stojącej postawie przybliżyli wszystkim oglądającym widzom „Cud Bożego Narodzenia”. Wymowa przedstawienia była bardzo wzruszająca, gdyż wszyscy młodzi aktorzy poprzez swoje zaangażowanie, włożony trud i serce, podnieśli walory artystyczne naszych jasełek.

             Po występach przy pięknie przystrojonych stołach, łamiąc się opłatkiem i wsłuchując się w słowa kolęd, spędziliśmy wspólnie świąteczny wieczór.

            Barbara Bańczyk, Martyna Chrost

        • Andrzejki
          • Andrzejki

          • 30 listopada w szkole zrobiło się magicznie.... Uczniowie klasy 2-3 a zamienili się w czarodziejów i zapraszali do sali na andrzejkowe wróżby. Po południu dla uczniów klas starszych odbyła się dyskoteka!

          • Lekcje z bronią w ręku

          • Dnia 23 listopada apel szkolny był dość nietypowy. Początkowo przebiegał podobnie do innych, jednak pewien niepokój uczniów wzbudziły przedmioty przyniesione przez nauczyciela historii. Pod koniec apelu nauczyciel zaprezentował te przedmioty. Były to repliki historycznych broni – szabli i muszkietu. Po krótkim wyjaśnieniu w jaki sposób korzystać z tych broni, uczniowie mogli w ciągu całego dnia, podczas przerw między lekcjami, podjąć próbę obsługi broni. Nie było to takie proste! Uczniowie szybko przekonali się, że broń była całkiem ciężka. Dzięki temu oprócz opowieści o przeszłości uczniowie mogli ją poczuć we własnych rękach.

        • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
          • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

          • SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017
            w ZSS imienia Weroniki Sherborne w Czerwionce-Leszczynach

            To już tradycja –również w tym roku we wrześniu nasza szkoła brała udział w akcji „Sprzątanie świata”. Hasłem tegorocznego sprzątania było: „Nie ma śmieci , są surowce”.
            Najmłodsze klasy sprzątały teren wokół szkoły , starsze oczywiście szły dalej. Każdy zespół otrzymał 3 worki aby na bieżąco segregować zebrane śmieci (plastik, metal, papier).
            Starostwo Powiatowe w Rybniku zaopatrzyło naszych uczniów w worki na śmieci oraz jednorazowe rękawiczki.
            To że w akcji „Sprzątania świata” dopisywały nam humory widać najlepiej na zdjęciach.Fajnie , że możemy przyczynić się do tego ,że nasze miasto jest czyste!

            Przygotowała M.Ogonowska

        • Turniej
          • Turniej

          • 20.09. w Rudzie Śląskiej odbył  się XVII Turniej w Halowej  w Piłce Nożnej oraz II Śląski Dzień Treningowy Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym Olimpiad Specjalych. Naszą szkolę wspaniale reprezentowali uczniowie Kevin Sobczak, Daniel Warzecha i Michał Nowak w kategorii trening aktywności motorycznej, natomiast w piłce nożnej Sebastian Góralczyk, Mateusz Więch, Paweł Piorunowski, Mariusz i Bartek Wróbel, Sebastian Niemiec oraz jedna dziewczyna Paulina Gajda. Na dużą uwagę zasługuje to, iż jako jedyna drużyna mieliśmy doping. Pod czujnym okiem p. Beaty Frycz dziewczyny Weronika Tarajko i Paulina Szczęsny dodawały naszym zawodnikom chęci do walki. Dziękujemy! A naszym zawodnikom bardzo gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów sportowych!

        • Trzymaj formę
          • Trzymaj formę

          • Już kolejny raz włączamy się w program "Trzymaj Formę", tym razem pod hasłem "Zdrowa kanapka, zdrowa sałatka" i aktywnie uczestniczymy w jego realizacji. Wspólnie rozwijamy zdrowe nawyki żywieniowe! W dniu 29 września nasi uczniowie przygotowali wyśmienite potrawy z polskich, jesiennych warzyw i owoców oraz poznali zasady kulturalnego zachowania się podczas degustacji przy "szwedzkim stole". Była smaczna zupa z dyni, kanapki, koreczki i sałatki, zresztą sami zobaczcie!

             

             

        • Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2017/2018
          • Rozkład jazdy autobusu szkolnego w roku szkolnym 2017/2018

          • Ponizej znajduje sie rozkład dwóch tras autobusu szkolnego na cały rok szkolny 2017/2018. Prosimy o zapoznanie sie z nim.
             
            Rozkład jazdy autobusu szkolnego.
                       
            Trasa nr 1     Dojazd   Powrót
                       
            1. Szczejkowice centrum                     6.55   15.48
            2. Palowice Bar Palowiczanka 7.00   15.43
            3.Palowice ul. Bełkowska  7.02   15.41
            4. Palowice Las   7.04   15.39
            5. Bełk przystanek "Skrzyżowanie" 7.06   15.37
            6. Bełk skrzyżowanie ul. Główna i 26 Stycznia 7.08   15.34
            7. Bełk przystanek Szpital 7.13   15.30
            8. Stanowice przystanek Leszczyńska 7.17   15.31
            9. Czerwionka  centrum przystanek po stronie Tesco 7.22   15.23
            10. Leszczyny Szkoła   7.30   15.15
            11. Leszczyny Stare przystanek 7.40   15.08
            12. Przegędza Szkoła 7.50   15.00
                       
            Trasa nr 2     Dojazd   Powrót
                       
            1. Dębieńsko Las   6.55   15.48
            2. Dębieńsko Wielkie  6.57   15.46
            3. Dębieńsko Leśniczówka 7.00   15.43
            4. Dębieńsko ul. Górnicza 74 7.03   15.41
            5. Dębieńsko ul. Górnicza 34 7.05   15.39
            6. Czuchów ul. Kochanowskiego  5  7.08   15.37
            7. Czuchów Sklep   7.10   15.35
            8. Czuchów Cmentarz 7.13   15.30
            9. Czuchów ul. Szewczyka 7 7.15   15.27
            10. Czuchów ul.Rybnicka 42 7.17   15.25
            11. Leszczyny ul. Polna 8 7.18   15.24
            12. Leszczyny skrzyżowanie ul. Morcinka z Mostową 7.24   15.18
            13. Leszczyny przystanek na Konopnickiej 7.26   15.19
            14. Leszczyny Szkoła   7.30   15.15
            11. Leszczyny Stare przystanek 7.40   15.08
            12. Przegędza Szkoła 7.50   15.00
          • Konkurs czytelniczy

          • Konkurs czytelniczy 2016/17

            I miejsce     1-3A

            II miejsce   5-6uA

            III miejsce   6u

             

            Najlepsi czytelnicy:

            1. Gajda Wiktoria
            2. Szczęsny Paulina
            3. Pełka Paweł
            4. Warzecha Daniel
            5. Gajda Paulina
        • Nasze kolekcje
          • Nasze kolekcje

          • Nasi Mali i Duzi Kolekcjonerzy zaprezentowali swoje pokaźne kolekcje - muszle, smycze, puzzle, koraliki, samochodziki, lalki, koniki, magnesy, kolorowanki, pamiątki z wizerunkiem Roberta Lewandowskiego, maskotki. Następnie Pan Marcin pokazał nam kolekcję kamieni i ciekawie o nich opowiedział. Wartko patrzeć pod nogi, bo można kopnąć w kamień, który kryje coś niesamowitego! :)

        • Praktyczny Pan Praktyczna Pani
          • Praktyczny Pan Praktyczna Pani

          • Praktyczny Pan Praktyczna Pani.
            Kolejna edycja międzyszkolnego konkursu już za nami. Uczniowie szkół: z Żor, Raciborza, Knurowa i naszej szkoły zmierzyli się w rozmaitych konkurencjach. Wykazali się wielką wiedzą przy zadaniu segregacji, znajomością tematyki spalania śmieci, pomysłowością w przygotowaniu sałatek, kreatywnością na zajęciach plastycznych. Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wspaniałe współzawodnictwo! A Wolontariuszom z Gimnazjum nr 2 w leszczynach za Kawał Dobrej Roboty! :)

        • Złota synapsa
          • Złota synapsa

          • W dniu 8.06.2017 uczeń naszej szkoły Kewin Sobczak wziął udział w IV Wojewódzkim Konkursie dla Uczniów z Autyzmem , który odbył się w ZSS nr 8 w Katowicach.

            Kewin spisał się znakomicie zajmując 5 miejsce wśród 11 zawodników z różnych szkół. 

            Gratulacje dla Kewina!! 

            Podziękowania dla mamy p.Justyny za pomoc w przygotowaniu do konkursu😀

             

        • I Lokalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Knurowie
          • I Lokalny Mityng Pływacki Olimpiad Specjalnych w Knurowie

          • 19.05. nasi uczniowie Paweł Piorunowski i Daniel Kramarczuk wzięli udział w I Lokalnym Mityngu Pływackim Olimpiad Specjalnych w Knurowie. Chłopcy spisali się na medal, a raczej na kilka medali.... Paweł zdobył srebrny medal w stylu grzbietowym, a brązowy w stylu dowolnym. Nartomiast Daniel zdobył srebrny medal w stylu dowolnym. Serdecznie chłopakom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
             

             

        • Integracyjny Piknik Powiatowy Knurów
          • Integracyjny Piknik Powiatowy Knurów

          • W dniu 2.06.2017 klasy ZRW i 5/6ua oraz Daniel uczestniczyli w Integracyjnym Pikniku Powiatowym w Knurowie organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych.
            Na pikniku uczestniczyliśmy w różnych zabawach i konkurencjach sportowych. Mogliśmy również obserwować pokaz musztry przygotowane przez Zespół Szkół Zawodowych-klasa mundurowa. Dziękujemy za wspaniała zabawę.
            I.Cyroń,A.Nowak, A.Cop

        • 100 Rocznica Objawień Fatimskich - Spotkanie z Księdzem Proboszczem
          • 100 Rocznica Objawień Fatimskich - Spotkanie z Księdzem Proboszczem

          • Dzisiejszego dnia (2.06.2017r.) odbyło się spotkanie z Księdzem Proboszczem Krzysztofem Fulkiem, który pięknie opowiedział nam historię Objawień Fatimskich. W cudowny sposób przybliżył orędzie Matki Bożej, która prosiła, żeby codziennie odmawiać różaniec i składać ofiary za nawrócenie grzeszników, którzy idą do piekła, ponieważ nie mają nikogo, kto mógłby się za nich modlić. Matka Boża prosiła również o nabożeństwo pierwszych pięciu sobót miesiąca w intencji wynagradzania Niepokalanemu Sercu Maryi.
            Na zakończenie spotkania odmówiliśmy wspólnie modlitwę Zdrowaś Mario, a Ksiądz Proboszcz udzielił nam Błogosławieństwa Bożego.

            Fatimska Pani na długo pozostanie w naszej pamięci i sercach. Będziemy spełniać prośbę Matki Bożej i odmawiać codziennie różaniec.

               

        • Zabawy integracyjne
          • Zabawy integracyjne

          • 30 maja zorganizowaliśmy integracyjne zabawy ruchowe w ramach VII edycji Ogólnopolskiego Programu "Trzymaj Formę". Integrowaliśmy się z uczniami Niepublicznej Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Żor. Zabawy pod hasłem "Ruszaj nogą, ruszaj głową" były rewelacyjne a lody w tak upalny dzień wyśmienite. Dziękujemy naszym nowym kolegom za przybycie i wspaniałą zabawę  

        • TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA O RÓŻĘ STANISŁAWA KRAWCZYKA
          • TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA O RÓŻĘ STANISŁAWA KRAWCZYKA


          • FINAŁ

            3 Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka

            8 maja o 10.30. w Domu Kultury w Czerwionce, przy ul. Wolności 2, odbył się uroczysty Finał 3 Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka.
            Oczywiście, wydarzenie to miało miejsce w „Starej Piwnicy”, bo gdzież indziej miałaby się odbyć impreza poświęcona pamięci Stanisława Krawczyka, jak nie w jego ulubionym lokalu?
            Istotnie, nastrój jest tu przedziwny...Przyćmione światło, pachnące świece na stolikach, polne kwiatki w wazonach, aromat kawy, herbaty i świeżych ciasteczek...
            Przed wejściem widniał baner reklamujący Turniej (zaprojektowany przez Agnieszkę Snopek), ściany ozdobiono pracami uczniów ZSS w Leszczynach (pokłosie zeszłorocznego pleneru malarskiego), pod autografem poety widniała jego karykatura wykonana przez Dominika Falkowskiego (ucznia ZSS), a w centrum sceny- portret autorstwa Czesława Żemły.
            Imprezę otwarła dyr. ZSS w Leszczynach – Beata Zich. Powitała jurorki: Małgorzatę Tkocz oraz Hannę Piórecki- Nowak, a także gości: Mariolę Czajkowską (dyr. MOK w Czerwionce), Aleksandrę Pietruszewską (dyr. Biblioteki Publicznej G i M Czerwionka- Leszczyny), Annę Biesek (kier. Biblioteki Publicznej w Leszczynach), Liliannę Zimoń („korespondenta prasowego” leszczyńskiego Stowarzyszenia- Jestem) oraz Bogdana Szymurę (autora statuetki dla zdobywcy I miejsca w Turnieju). Przedstawiła organizatorów tegorocznego Turnieju: Ewelinę Burzyk, Alinę Karaszewską i Sylwię Woźnicę (inicjatorki Turnieju). Przypomniała, iż Turniej Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka otwiera II Powiatowy Tydzień Godności Osób Niepełnosprawnych.
            Następnie głos zabrała Ewelina Burzyk.
            W ciepłych słowach wspominała Stanisława Krawczyka, jego umiłowanie żony Róży, róż i rosarium liczącego krocie tych pięknych kwiatów, którym nadawał imiona.
            Przypomniała, że na konkurs wpłynęło 39 prac, z których jury wyłoniło 15 finalistów. Będą oni walczyć o trzy wyróżnienia, I, II i III miejsce oraz nagrodę publiczności.
            Rozpoczął się Wielki Finał. Swoje wiersze prezentowali kolejno:
            Konrad Pękała ( „Królik”), Alicja Ostroch ( „Maska”), Sonia Zimek ( „Kolorowy świat”), Julia Statkiewicz ( „Życie”), Marcelina Węgrzyk ( „Wracając do Nieba”), Alicja Płonka ( „Winna”), Paulina Bujoczek ( „Dlaczego młodość...”), Agata Ogonowska ( „Oni i my”), Jolanta Jechida ( „Dusze”), Nikola Kroczak ( „Małe rzeczy”), Barbara Szewczyk ( „Przyjaźń”), Natalia Kwitek ( „Za późno”), Wiktoria Warzecha ( „Sny”), Kornelia Szczęsny ( „Przedmieścia”) i Natalia Sołowińska ( „Wola istnienia”).
            Każdemu utworowi towarzyszyła prezentacja multimedialna, ilustrowana pracami uczniów ZSS w Leszczynach, a „ przerywniki” stanowiły czytane przez Ewelinę Burzyk wiersze Stanisława Krawczyka.
            Po występach laureatów zebrano karteczki z głosami publiczności, jury udało się na naradę, a słodki poczęstunek umilał występ Jakuba Żemły, wspaniale śpiewającego i grającego swoje własne kompozycje.
            Wreszcie ustalono werdykt:
            I miejsce ( Statuetkę + bon wartości 150 zł do zrealizowania w Rossmanie, ufundowane przez ZSS) zdobyła Alicja Ostroch,
            II miejsce ( + bon wartości 100 zł, ufundowany przez Stowarzyszenie – Jestem) zajęła Agata Ogonowska ,
            III miejsce (+ bon wartości 50zł, ufundowany przez ZSS) wywalczyła Alicja Płonka.
            Wyróżnienia (+ książki ufundowane przez Bibliotekę Publiczną G i M Czerwionka- Leszczyny) zdobyły: Natalia Kwitek, Kornelia Szczęsny i Nikola Kroczak, a nagroda publiczności (kosz słodyczy ufundowany przez MOK w Czerwionce) przyznana została Natalii Sołowińskiej.
            Pozostali finaliści otrzymali dyplomy za udział w Turnieju oraz książki.
            Na zakończenie, po podziękowaniach dla organizatorów i uczestników Turnieju, sponsorom (M. Czajkowskiej – MOK, A. Pietruszewskiej i A. Biesek- Biblioteka Publiczna, E. Burzyk- Stowarzyszenie- Jestem, B. Zich- ZSS ) wręczono pamiątkowe filiżanki z logo Turnieju, zaprojektowane i ręcznie malowane przez Agnieszkę Snopek.
            Jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcie, przypomnienie o przyszłorocznym IV Turnieju Jednego Wiersza o Różę Stanisława Krawczyka i ...żegnamy „ Starą Piwnicę”- pełni wrażeń, wzruszeń i niezapomnianych przeżyć.

            Lilianna Zimoń – członek Stowarzyszenia- Jestem

    • Kontakt

    • Logowanie