• Jasełka
     • Jasełka

     • Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych przygotowali przedstawienie jasełkowe. Tegoroczne nosiło tytuł „Jak to było z narodzeniem Pana Jezusa”.  Odbyło się we wtorkowe popołudnie 20 grudnia 2016 r. W spektaklu wzięło udział 17 uczniów. Na początku Martyna Kasprzyk razem z mamą grającą na skrzypcach, wykonały wspaniały utwór „Halleluja”.  W rolę Matki Bożej wcieliła się Alicja Ostroch, uczennica klasy II gimnazjum, a rolę świętego Józefa odegrał Dawid Jańczak z III gimnazjum. W odwiedziny do Matki Bożej przybyły Jej przyjaciółki: Filomena, którą zagrała Paulina Gajda oraz Klementyna, którą odegrała Karolina Kłosowska. Narratorem był Mariusz Wróbel. Mędrcy ze Wschodu przybyli w osobach: Michała Jańczaka, Pawła Bądyra i Sebastiana Zimończyka. Małym wnuczkiem króla Melchiora był Dominik Kobiałka.  Rolę anioła Gabriela świetnie odegrała Agata Hildebrandt. Ubrane w białe tuniki tancerki: Patrycja Zając, Agata Hildebrandt, Alicja Ostroch, pląsały w rytm orientalnej muzyki. W trójkę biednych dzieci wcieliły się: Wiktoria Gajda, Paweł Pełka oraz Marta Pala. Po jasełkach wystąpił zespół „Meduzy” prowadzony przez p. Beatę Frycz. Przy wigilijnym  stole zasiedli rodzice, zaproszeni goście wraz z Ks. Proboszczem Krzysztofem Fulkiem oraz uczniowie, nauczyciele, wychowawcy i pracownicy szkoły. W zastępstwie p. dyrektor,  p. Barbara Raudner serdecznie przywitała wszystkich gości i złożyła świąteczne życzenia. Do życzeń  dołączył się również Ks. Proboszcz, dziękując uczniom za wspaniały występ, w który włożyli całe swoje serce. Jasełka przygotowały nauczycielki: Martyna Chrost, Agnieszka Smołka, Barbara Bańczyk. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania tych jasełek.

      Martyna Chrost, Agnieszka Smołka, Barbara Bańczyk

    • Kiermasz w Katowicach
     • Kiermasz w Katowicach

     • 12 grudnia młodzież z klas SPdP wraz z opiekunami p. A. Wowra i p. A. Smołka gościła na przedświątecznym kiermaszu rękodzieła osób niepełnosprawnych zorganizowanym  przez Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach. W westybulu Gmachu Sejmu Śląskiego mieliśmy zaszczyt stanąć obok 76 wystawców z całego województwa. Nasze wyroby cieszyły się dużym zainteresowaniem, zebraliśmy wiele pochwał. 

                                                                                        A. Smołka

    • Przygotowania do Świąt
     • Przygotowania do Świąt

     • W pracowni gospodarstwa domowego w SPdP już unosi się zapach pieczonych ciasteczek, maślanych i pierników. Nadszedł czas porządków i przygotowań do spotkania opłatkowego. Ruszyliśmy pełną parą z próbami przedstawienia jasełkowego, bo czasu zostało niewiele. 

                                                                                                        A. Smołka

       

    • Dzień pluszowego misia
     • Dzień pluszowego misia

     • MISIE W SZKOLE
      Piątek 25 listopada był jednym z nietypowych dni w ZSS im. Weroniki Sherborne w Leszczynach. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły ze swoimi pluszowymi misiami ,  przyjacielami z dzieciństwa.  W taki właśnie sposób świętowano w placówce Światowy Dzień Pluszowego Misia.
      Uczniowie  w towarzystwie swoich maskotek uczestniczyli w licznych grach i zabawach oraz obejrzeli niezwykłą prezentację multimedialną: „  Miś -  mój przyjaciel z dzieciństwa” . Największe emocje wśród dzieci  wzbudzał  słynny na całym  świecie Kubuś Puchatek, niemałe wzruszenie zwłaszcza wśród rodziców i nauczycieli wywołał niezapomniany  Miś Uszatek oraz Koralgol.
      Po prezentacji miało miejsce rozwiązanie międzyszkolnego konkursu plastycznego: „ Mój pluszowy miś”, który wzbudził ogromne zainteresowanie wśród społeczności szkolnej i przedszkolnej z terenu gminy Czerwionka – Leszczyny. Do szkoły dostarczono wiele ciekawych prac , na których widniały   uśmiechnięte, małe i duże misie. Wszystkie zostały zaprezentowane podczas tematycznie zorganizowanej wystawy.
      Laureaci konkursu wraz z opiekunami licznie przybyli do szkoły. Otrzymali dyplomy, wyróżnienia oraz oczywiście misie.
      Jak planują organizatorki tego dnia: Alina Karaszewska i Agnieszka Wowra w przyszłym roku szkolnym pluszowe misie na pewno znowu odwiedzą naszą szkołę.
                                                                                          Alina Karaszewska
                                                                                            Agnieszka Wowra

       

       

    • XV Regionalny Konkurs Dziennikarski
     • XV Regionalny Konkurs Dziennikarski

     • Dawid Jańczak to laureat XV Regionalnego Konkursu Dziennikarskiego. Jego wyróżnienie zasługuje na gromkie brawa, bowiem konkurencja była wielka - na konkurs wpłynęło ponad sto prac. Praca Dawida znajdzie się w najbliższym numerze gazetki szkolnej. Pisał w niej o Stanisławie Kmieciku, a po ogłoszeniu wyników, zadzwonił z radosną wieścią do opisywanego bohatera – malarza malującego nogami.

    • II miejsce w XIII Diecezjalnym Konkursie Ewangelicznym w Katowicach
     • II miejsce w XIII Diecezjalnym Konkursie Ewangelicznym w Katowicach

     • 24 listopada 2016 r. odbył się XIII Diecezjalny Konkurs Ewangeliczny w ZSS nr 8 w Katowicach pt. „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem”. W konkursie brało udział 11 uczniów z sześciu szkół z Diecezji Katowickiej  m.in.  z: Katowic, Sosnowca, Tychów, Szopienic, Pszczyny oraz uczniowie z naszej szkoły. Tematyka konkursu dotyczyła Ewangelii Św. Jana. Gościem specjalnym był Ks. Jacek Błaszczok – wizytator katechetyczny, który przewodniczył komisji konkursowej. Scenariusz przewidywał różnorodne konkurencje podczas których uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą, jak również zręcznością.  Naszą szkołę reprezentowali: Alicja Ostroch - uczennica z II klasy gimnazjum oraz Dawid Jańczak- uczeń z III klasy gimnazjum, którzy dzięki swojej  nauce i dodatkowej pracy  zdobyli II miejsce i otrzymali wspaniałe nagrody. Serdecznie im gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Barbara Bańczyk

    • Tor do Bocce
     • Tor do Bocce

     • Mamy tor do gry w Bocce!
      Stowarzyszenie - Jestem w pierwszej połowie bieżącego roku brało udział w Akcji Kilometry Dobra. Celem ich zbiórki było m.in. wspieranie sportowców niepełnosprawnych, a ponieważ w naszej szkole działa Klub Olimpiad Specjalnych "Dziewiątka" również włączyliśmy się do Akcji. Nasi zawodnicy trenowali grę w bocce na prowizorycznym torze. Dzięki uzbieranej kwocie w Akcji Kilometry Dobra udało się stworzyć prawdziwy tor do bocce, który Stowarzyszenie-Jestem przeznaczyło na użytek uczniom i zawodnikom naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy!

    • Gala Jubileuszowa 25-lecia Szkoły
     • Gala Jubileuszowa 25-lecia Szkoły

     • 25-lecie Zespołu Szkół Specjalnych

      Uroczystość rozpoczęła się odsłonięciem tablic pamiątkowych przedstawiających portret i życiorys Patronki Szkoły Weroniki Sherborne oraz Metodę Ruchu Rozwijającego, którego jest twórczynią. Tablice upamiętniają również pasowanie na Kawalera Orderu Uśmiechu prof. Martę Bogdanowicz w 2011r.
      i Turniej Uśmiech, który cyklicznie odbywa się w naszej szkole na pamiątkę tego wydarzenia.
      Dalsze obchody odbyły się w CKE w Czerwionce - Leszczynach.
      Gala Jubileuszowa 25-lecia Zespołu Szkół Specjalnych pod tytułem "Życie to dar" rozpoczęła się wspaniałym występem grupy Teatralnej "Zetki". Pani Dyrektor Beata Zich z uczniami wręczyła nagrody i podziękowania przyjaciołom naszej szkoły. Odebraliśmy mnóstwo ciepłych, serdecznych życzeń i gratulacji.
      Ku naszej radości Swoją obecnością zaszczyciła nas prof. Marta Bogdanowicz, która osobiście znała naszą Patronkę. Pani Profesor wraz ze Starostwem Powiatowym oraz Stowarzyszeniem - Jestem objęła Patronatem Honorowym Galę Jubileuszową.
      Występ Zespołu "Meduzy", który tworzą trzej uczniowie z autyzmem zachwycił wszystkich gości. W dalszej części programu wystąpiły Koła Gospodyń Wiejskich z Czerwionki - Leszczyn wraz z uczniami naszej szkoły oraz Kapela z Naszego Miasteczka. Najbardziej oczekiwanym był występ duetu wokalnego Kola i Jula, które wykonały dla nas 4 utwory, z najpiękniejszym "Życie to dar".
      Przybyłym Gościom, Artystom, całej Społeczności biorącej udział w Gali, Osobom, które przyczyniły się do jej uświetnienia z serca dziękujemy!

    • Turniej Uśmiech
     • Turniej Uśmiech

     • 15 listopada 2011r. w Zespole Szkół Specjalnych Pani Profesor Marta Bogdanowicz została pasowana na Kawalera Orderu Uśmiechu. Na pamiątkę tego pięknego zdarzenia co roku w Zespole Szkół Specjalnych  odbywa się Turniej Uśmiech, który stał się  cyklicznym integracyjnym spotkaniem o  charakterze sportowym.  Pierwszy Turniej odbył się  właśnie 15 Listopada 2011 roku. Inicjatorem Turnieju był nauczyciel wychowania fizycznego Adam Bugdoł. Turniej połączony jest z Dniem Patrona Weroniki Sherborne i zawiera następujące elementy: prezentację sylwetki Weroniki Sherborne , ćwiczenia Metodą Ruchu Rozwijającego oraz zabawy sportowe.  Każdego roku Turniej odbywa się pod innym hasłem, a zabawy i ćwiczenia dobierane są tematycznie.

                  26 października 2016r. odbył się kolejny Turniej Uśmiech w naszej szkole, a ponieważ Zespół Szkół Specjalnych obchodzi 25 - lecie to pod hasłem: "Słoneczny, bo Jubileuszowy Turniej Uśmiech". Naszymi gośćmi były przedszkolaki z Przedszkola nr 1 "Promyczek", Przedszkola nr 10 "oraz Przedszkola nr 7 "Misia Uszatka" z Rybnika. Wraz z najmłodszymi uczniami naszej szkoły przystąpili najpierw do ćwiczeń Metodą Ruchu Rozwijającego W. Sherborne, a później do konkurencji, które odbywały się na żółtych pasmach materiału symbolizujących promyk słońca. Za wygraną konkurencję drużyna odsłaniała jeden puzzel, a po odkryciu ostatniego ukazał się wszystkim symbol Turnieju Uśmiech - uśmiechnięte słoneczko. Każdy uczestnik otrzymał medal i słodki upominek.

      Organizatorzy Turnieju: Maria Kala, Justyna Bugdoł, Wanda Kurpanik, Agnieszka Nowak, Marzena Bartoszek oraz opiekunowie grup zgodnie orzekli, że "takiego" Turnieju jeszcze u nas nie było. Dzieci bawiły się świetnie, były solidnie przygotowane, a na ich buziach gościł szczery uśmiech.  Więc dziękujemy i zapraszamy za rok!

      Turniej wspomagali jak co roku wolontariusze z Gimnazjum nr 2 w Leszczynach, którym również bardzo serdecznie dziękujemy!

    • 11 Listopada
     • 11 Listopada

     • Apel i wystawa na Dzień Niepodległości

      W przeddzień 11 Listopada w Zespole Szkół im. W. Sherborne w Czerwionce - Leszczynach  odbył się uroczysty apel patriotyczny i otwarto kolejną wystawę.

      Uroczysty apel niepodległościowy przygotowali: polonistka Ewelina Burzyk, historyk Grzegorz Smołka, plastyczka Agnieszka Snopek, nauczycielka muzyki Beata Frycz oraz uczniowie klasy 6 SP i 2 gimnazjum – wszyscy z biało-czerwonymi kotylionami przypiętymi do ubrań. Odśpiewano, przy akompaniamencie organowym, hymn państwowy. Już dobrze jest znany uczniom tekst drugiej zwrotki. Andżelika Bilska z klasy 6 odczytała wiersz „11 Listopada”. Starsze uczennice: Alicja Ostroch i Karolina Kłosowska wystąpiły z prelekcją na temat życia i działalności Marszałka Józefa Piłsudskiego, którego portret zdobił jeden  z ekranów zawierających, oprócz tego, daty historyczne związane z niepodległością Polski. Na pytanie zadane przez pana Grzegorza – „W czym przejawia się niepodległość?”  i „Co to jest patriotyzm?” odpowiadali:  Alicja Ostroch i Konrad Pękała. Wszyscy śpiewali dwie wybrane pieśni ówczesne: „Legiony” oraz „Ułani”. Apel był krótki, ale udało się rozśpiewać trenując nowy hymn Szkoły. Powiewano przy tym małymi chorągiewkami o barwach narodowych. Na koniec zaproszono zgromadzonych do zwiedzania nowej wystawy ulokowanej w sali nr 7.

      Tym razem prezentujemy plansze z serii „Godło Polski na przestrzeni wieków” (wystawa stała) oraz prace gimnazjalistów pt. „Nasz znak” (wystawa czasowa).

      Na ścianie widnieje 14 przedruków oryginalnych orłów, które ukazują zmiany graficzne i historyczne orła polskiego na przestrzeni dziejów. Historia orła obejmuje czasy od początku państwa polskiego do chwili obecnej. – objaśnia historyk Grzegorz Smołka. Zwraca szczególną uwagę na dwa eksponaty. – Oto godło Królestwa Polskiego (wzór z 1842 roku). Widnieje na tarczy sercowej dwugłowego czarnego orła rosyjskiego. A to godło Rzeczpospolitej Polskiej (1919 – 1927) – powrót do historycznego godła – Orła Białego,  orzeł w koronie zamkniętej.

      Wystawa bardzo spodobała się młodszym uczniom; oni także wykonali plastyczne prace. Mieli okazję przekonać się, że narysowanie współczesnego orła nie jest proste: jednym wychodził wizerunek nieprawidłowy, nie taki, jaki opisano w artykule 28 Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej. Były orły bez złotych szpon albo tylko z trzema szponami; był orzeł z głową w lewą stronę; tło tarczy nie zawsze było czerwone a tarcza miewała szpice zamiast zaokrągleń. Niektóre prace były misterne. Orzeł z gładkich bibułek imitował witraż - kontur tarczy oraz kreskowanie po przekątnej sprawiają wrażenie jego ołowianych ramek.

      Herb Polski zmieniał się przez wieki wielokrotnie, zmieniała się tarcza, znikała korona ... 
      Zmieniało się w zasadzie wszystko oprócz najważniejszej postaci – orła. Orzeł był zawsze, ale było też pytanie:  jaki to orzeł? W muzeum przyrody usłyszano, że w godle mamy bielika zwyczajnego. A bielik to nie orzeł. Rozprawiają na ten temat historycy i ornitolodzy. A my, nauczyciele, będziemy uczyć wciąż wiersza Władysława Bełzy „Kto ty jesteś?”  A Polak mały na pytanie: „Jaki znak twój?” odpowie pewnie: „Orzeł biały”.  

    • Nasi szkolni lektorzy
     • Nasi szkolni lektorzy

     • W środę 26 października br. w Żorach nasi uczniowie po raz kolejny wzięli udział w Konkursie Ładnego Czytania. Oskar Pokutta z VI klasy, jak rok temu, zdobył 2. miejsce w kategorii szkół podstawowych. Reprezentantką klas zawodowych była Agata Hildebrandt z SPdP. W etapie szkolnym wykazali się gimnazjaliści: Tomasz Skowronek, Alicja Ostroch i Martyna Kasprzyk.

      Konkurs odbył się w Bibliotece Publicznej w Żorach. Korzystając z okazji, mogliśmy tam w Galerii Młodych zwiedzić ciekawą wystawę – fotorelację z podróży polskich motocyklistów po Rumunii. 

      W czasie konkursu zaś podziwialiśmy plakaty obrazujące przygody opisane w powieści Joanny Olech „Dynastia Miziołków” – lektury zadanej uczniom podstawówki.  Plakat naszych dzieci (wykonany przez klasę 4-5-6 pod opieką pani Agnieszki Snopek) jako zadanie dodatkowe zdobył wysoką notę. Przedstawia rodzeństwo Miziołka, jego dwie młodsze siostry: Kaszydło i Małego Potwora. To, oczywiście przezwiska.

      Oskar czytał początkowy fragment powieści. Czytał prawie tak dobrze jak sam Artur Barciś w załączonym fragmencie audiobooka.

      https://www.storytel.pl/books/41064-Dynastia-Mizio-k-w?gclid=CjwKEAjwy8bABRD5osXMovTHpmQSJACfZY0FwiHLOZxVq7pQAHvXpHOEAPOYtxFzgi2me08TUkMLGRoCWU3w_wcB

      Oskar i ja, nauczycielka przygotowująca go do Konkursu, polecamy gorąco tę książkę. Niech czytają ją młodzi i starzy. Jest zabawna i ma wartką narrację.

    • Wystawa prac malarskich S. Kmiecika
     • Wystawa prac malarskich S. Kmiecika

     • W Zespole Szkół Specjalnych w Leszczynach nadal można obejrzeć obrazy Stanisława Kmiecika, malarza nadzwyczajnego. Wystawa trwa do końca października. Polecamy.

       
       
       
    • Festiwal Otwartych Serc w Chorzowie
     • Festiwal Otwartych Serc w Chorzowie

     • Grupa teatralna „Zetki” oraz grupa taneczna w dniu 18. 10.2016 wzięły udział w Festiwalu Otwartych Serc organizowanym przez Starochorzowski Dom Kultury. Osiągnięty sukces tym bardziej cieszy, że poziom prezentacji zarówno teatralnych jak i taneczno-muzycznych był bardzo wysoki. Obie nasze grupy zdobyły wysokie II miejsce. Uczestnikom serdecznie gratulujemy.

      M. Chrost, A. Smołka

    • Kolejny sukces grupy teatralnej "Zetki"
     • Kolejny sukces grupy teatralnej "Zetki"

     • W dniach 27-29.09.2016 po raz kolejny grupa teatralna „Zetki’  brała udział w Krakowskich Spotkaniach Artystycznych „Gaudium” .  W konkursie scenicznym brało udział 28 zespołów teatralnych, głównie z regionu Polski południowej oraz Białorusi. W tym roku „Zetki” przedstawiły spektakl „Muzyczna podróż przez życie”, za co otrzymały I miejsce. To duży sukces dla grupy tym bardziej, że konkuruje w dużej mierze z osobami dorosłymi. W naszej historii  już po raz trzeci otrzymaliśmy pierwszą nagrodę.

      Dzięki sponsorom i życzliwości różnych osób mogliśmy nie tylko brać udział w przeglądzie, ale również spędzić trzy dni w Krakowie.

      Jak co roku nocowaliśmy w zaprzyjaźnionych Warsztatach Terapii Zajęciowej na Osiedlu Górali 19 w Krakowie Nowej Hucie, za co jesteśmy im ogromnie wdzięczni.

      Czas po występie staramy się spędzić jak najbardziej aktywnie. W tym roku zwiedziliśmy wystawę figur woskowych, Muzeum Inżynierii, Stadion Cracovii, Ogród Botaniczny. Ponadto spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta poznając ciekawostki związane z poszczególnymi ulicami i kamienicami, byliśmy pod słynnym „oknem papieskim”. Spacerując po Kazimierzu usłyszeliśmy o historii Żydów w czasie II Wojny Światowej, festiwalu muzyki żydowskiej na Szerokiej, zobaczyliśmy cmentarz żydowski oraz spacerujących Żydów ortodoksyjnych.

      Jeszcze raz ogromne podziękowania dla sponsorów –Warsztaty Terapii Zajęciowej , Zakład Przetwórstwa Mięsnego LESZ w Czerwionce-Leszczynach, Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Figur Woskowych, Stadion Cracovi, Ogród Botaniczny,

      Już dziś planujemy kolejny wyjazd po odbiór nagrody. Podobnie jak w ubiegłym roku pojedziemy PKP. Będziemy w ten sposób uczyć się samodzielnie podróżować.

    • Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery
     • Inauguracja Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

     • Tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery pod hasłem „Bądź autorem własnej kariery” rozpoczął się  17 października w Naszej szkole. Oficjalnego otwarcia dokonał wicestarosta Powiatu Rybnickiego dr Marek Profaska oraz pełnomocnik ds. społecznych Gminy i Miasta Czerwionka – Leszczyny dr Aleksandra Chudzik. Zaproszonych gości powitała Dyrektor ZSS Beata Zich.

                  Część artystyczną uświetnili aktorzy WTZ z Czerwionki – Leszczyn prezentując spektakl „Jaś i Małgosia”. Kolejnym wykonawcą był nowy zespól muzyczny „Meduzy”, który tworzą uczniowie z klasy 5uA – Daniel Warzecha, Kewin Sobczak i Michał Nowak. Utalentowani chłopcy zagrali na dzwonkach rurowych melodie „Złota polska jesień” w ciekawej aranżacji. Następnie rozstrzygnięto  konkurs w formie prezentacji multimedialnej dla przedszkoli pt. „Co to jest kariera?” oraz dla szkół podstawowych „Kto w twoim otoczeniu zrobił karierę?”.

                  Specjalnym gościem otwarcia tygodnia był wzięty i znany malarz Stanisław Kmiecik – artysta malujący ustami i stopami. Ulubione tematy malarskie to krajobraz rodzinnych okolic, martwa natura, akt, a także obrazy surrealistyczne pełne bardzo osobistych metafizycznych nastrojów. Poza sztuką, uwielbia jeździć samochodem, który sam prowadzi nogami -uczniowie naszej szkoły byli zachwyceni tą umiejętnością.

       Prace malarza można oglądać na kartkach świątecznych, w kalendarzach wydawanych przez wydawnictwa na całym świecie współpracujące z VDMFK oraz przez wydawnictwo A.M.U.N. z Raciborza.

      Na naszych oczach stopami tworzył pejzaż używając czerwono - brązowych kredek. Zachwycił nas dynamiką i precyzją ruchów mimo swojej niepełnosprawności. Podziwialiśmy wyjmowanie przyborów malarskich, przygotowania warsztatu pracy, temperowanie ołówków.

      Chętnie i ciekawie odpowiadał na pytania dzieci odnośnie codziennego życia i pasji. Pozwolił nam także nakręcić film podczas malowania, a gotowa pracę zostawił na pamiątkę.

      Asystentką  artysty była jego żona, która opowiadała o twórczości osób malujących w ten nietypowy sposób oraz o codzienności życia artysty. Pan Stanisław na zakończenie wszystkim chętnym składał autografy na folderach.

      Po spotkaniu goście i uczestnicy mogli zobaczyć specjalistyczne pracownie naszej szkoły. Relację z naszego otwarcia oraz wywiady z uczniami i dyrekcją szkoły można było usłyszeć w Radiu 90 oraz obejrzeć w lokalnej telewizji TVT.

    • Ogólnopolski Tydzień Kariery
     • Ogólnopolski Tydzień Kariery

     • Serdecznie zapraszamy na obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, które bedą trwać w naszym powiecie w dniach 17-21.10.2016.
      Uroczyste otwarcie obchodów rozpocznie się w naszej szkole w poniedziałek 17.10 o godz. 10.00
      W programie m.in. występy uczestników WTZ, roztrzygnięcie konkursu plastycznego, zwiedzanie szkolnych pracowni oraz spotkanie z Stanisławem Kmiecikiem
    • Wycieczka do Wisły
     • Wycieczka do Wisły

     • W dniach 20-21 września 2016r. odbyła się  wycieczka do Wisły-Jawornika. Wzięli w niej udział uczniowie wraz z rodzicami. Celem naszej wyprawy był aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu jak również poznawanie malowniczej Wisły. Po zakwaterowaniu w Ośrodku Wypoczynkowym „U Fojta”, udaliśmy się kolejką turystyczną do Zamku Prezydenckiego w Wiśle. Niezapomnianym wydarzeniem było spotkanie pod skocznią narciarską Adama Małysza. Po tych wspaniałych atrakcjach, pełni sił, wyruszyliśmy niebieskim szlakiem do najstarszego schroniska beskidzkiego na Soszowie . A wieczorem udaliśmy się na ciekawe spotkanie z „Góralem” i zabawę taneczną przy muzyce. Następny dzień spędziliśmy w Planetarium na Równicy, gdzie podczas seansu mieliśmy możliwość przeniesienia się w czasie i obejrzenia Ziemi sprzed 65 tysięcy lat. I tak nadszedł czas, by wracać do domu.

      Izabela Cyroń, Barbara Bańczyk

     • Klub Sportowy "Dziewiątka" Olimpiad Specjalnych

     • Nasze sukcesy w ramach Olimpiad Specjalnych
       
      28.09. 2016 uczniowie klasy 5/6 u a wraz z opiekunami p. Agnieszką i Dorotą uczestniczyli w zawodach Olimpiad Specjalnych. 
       
      Zawody w ramach Śląskiego Dnia Treningowego Programu Aktywności Motorycznej w Środowisku Wodnym odbywały się w Aquadrom w Rudzie Śląskiej.
       
      Nasi uczniowie :Daniel Warzecha, Michał Nowak oraz Kewin Sobczak spisali się znakomicie zdobywając swoje pierwsze medale.
     • Konkurs ekologiczny

     • Kolejny konkurs ekologiczny za Nami

      19.09.2016 r. został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny  pt.: „Podaj dalej…drugie życie odpadów”. Wszystkim klasom, które zaangażowały się w stworzenie bardzo oryginalnych prac gratulujemy pomysłowości. Jury miało ogromny problem z wyłonieniem zwycięzców konkursu, dlatego też postanowiło nagrodzić wszystkie klasy biorące w nim udział. Prace można podziwiać do końca miesiąca w sali nr 8.

       

  • Kontakt

   • Zespół Szkół Specjalnych im. W. Sherborne
   • zssczerwionka-leszczyny@wp.pl
   • (+32) 431-29-91
   • ul. Przedszkolna 1 44-238 Czerwionka-Leszczyny Poland
  • Logowanie